Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Ciąża, a problemy w pracy.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Porady prawne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
avelina

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Sro 30-11-2016, 10:29    Temat postu: Ciąża, a problemy w pracy. Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziewczyny poradzcie co zrobić. Jestem w 13tc, w 8 tc poinformowałam słownie pracodawcę o tym fakcie. Firma jest w złej sytuacji finansowej. Nie mam wynagrodzenia od 2 miesięcy. Podobno nie są też opłacone składki ZUS. Pracodawca stwierdził, że mamy odbierać teraz urlopy wypoczynkowe, ewentualnie bezpłatne. Atmosfera w pracy okropna... Wszysycy szepczą co robić dalej, kilka osób się zwolniło. Ja w obecnej sytuacji nie mam co szukać nowej pracy i się zwalniać. Z uwagi na ten cały stres co nasiliło złe samopoczucie w I trymestrze dostałam zwolnienie lekarskie. Co robić dalej? Czy będę miała macierzyński jeśli firma ogłosi upadłość? A co jeśli zostanie sprzedana? Jak będzie wyglądała moja sytuacja po powrocie z macierzyńskiego? Czy powinnam donieść papierowe zaświadczenie że jestem w ciąży? Jakoś wcześniej o tym nie myślałam, sytacja nie była napięta ogólnie o mojej ciąży wiedzą wszyscy współpracownicy.

Podpis 25.11.2010 r. - uklęknąłPuszcza oko
08.09.2012 r. - nasz ślub:*
22.02.2014 r. - Zuzia:)
04.06.2017 r. - Zosia:)
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Sro 30-11-2016, 11:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zwolnienie lekarskie ze względu na ciążę już jest jakby zaświadczeniem o byciu w ciąży. Przynajmniej u mnie tak to potraktowali.
Dobrze, że poszłaś na zwolnienie bo od któregoś dnia L4 (chyba 30 któregoś) płaci ZUS więc przynajmniej będziesz miała kasę.
Na 100% nie wiem, ale macierzyński powinnaś dostać, bo to i tak ZUS płaci, nie zakład pracy.
A teraz odpoczywaj i nie stresuj się Uśmiechnięta. (tak wiem, łatwo powiedzieć Puszcza oko)

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

Adzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Smok
Pochwał: 2

PostWysłany: Sro 30-11-2016, 12:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dokładnie, jak Monia pisze.
Za L4 bedzie wypłacał ZUS. Jakby firma ,,zniknęła,, to nie wiem jak w sytuacji L4 bo tam piszesz NIP pracodawcy, wiec tu nie pomogę, ale jak się utrzymaja do dnia porodu, to później zasiłek macierzyński jest dalej przez ZUS wyplacany. Nawet jak Ci nie przedłuża, umowy itp.

Podpis 20.07.2013 Serduszko
13.12.2015 Serduszko
Powrót do góry

ZieloneOczko

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 8

PostWysłany: Sro 30-11-2016, 15:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Avelina, Kodeks Pracy reguluje te kwestie. Likwidacja firmy nie pozbawia cię żadnych świadczeń. Przesłałam ci na pw artykuły na ten temat.

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

sunflower

Zodiak: Rak

PostWysłany: Sro 30-11-2016, 16:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Z tego co wyczytalam to jestes na L4, jak nie dostaniesz kolejnego to jesteś chroniona ale wez od lekarza zaświadczenie lekarskie ze jestes w ciazy.
L4 masz placone przez pracodawce, jak bedzie likwidacja to placi ZUS, macierzynski tez placi ZUS. Firma musi ci wyplacic ekwiwalent za urlop, wiec nawet nie bierz urlopu, idz na L4 i odpoczywaj Uśmiechnięta.
Co do L4 jak firma bedzie likwidowana to lekarz musi wpisywac NIP nie firmy ale ZUSu.

Nie stresuj sie Uśmiechnięta

Podpis "Jeżeli kochasz, czas zaw­sze znaj­dziesz, nie mając na­wet ani jed­nej chwi­li."
"Kiedy śmieje się dziec­ko, śmieje się cały świat." 15.11.2015r Serduszko
Powrót do góry

konka

Użytkownik zbanowany

PostWysłany: Czw 09-02-2017, 11:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie myślałaś o tym, by wybrać się do prawnika od prawa rodzinnego? Z prawem pracy, czy z zusem to jest czasem ciężko ogarnąć. Jeżeli jesteś z okolic Warszawy to polecam zerknąć do /reklama/ . Są to bardzo dobrzy prawnicy w swoich fachach. Pani Iwona zajmuje się prawem rodzinnym a Pan Tomasz prawem pracy Uśmiechnięta
Powrót do góry

avelina

PostWysłany: Pon 06-03-2017, 17:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dzięki dziewczyny za rady. Jestem cały czas na L4. Ale wszystkie sprawy w zus musiałam załatwiać sama - mój pracodawca ma wszystko w nosie. Ja złożyłam w sądzie pozew o wypłatę zaległych wynagrodzeń. I tyle. W piątek mam przesłuchanie. L4 co miesiąc znoszę do pracodawcy który stawia pieczatke, a nast. Sama wioze do zus, bo mój pracodawca ma to w nosie.

Powrót do góry

Fretka

Pochwał: 2

PostWysłany: Wto 07-03-2017, 0:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ups. Współczuję stresu. Ten Twój pracodawca jAkiś niepowazny - księgowej nie ma od takich rzeczy czy jak?
Powrót do góry

avelina

PostWysłany: Wto 07-03-2017, 6:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Biuro księgowe nieopłacalne, w związku z czym nawet nie było komu wystawić pitu. Szczęście że jakiś jego przyjaciel się zacytował i to wystawił nam.

Powrót do góry

igula11

Użytkownik zbanowany
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Czw 15-06-2017, 10:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Współczuje stresu, który Ci zafundowali. Moja znajoma miała kiedyś podobną sytuację i korzystała nawet z pomocy adwokata Pani Iwony z JST Kancelaria. Specjalizują się właśnie w sprawach związanych z ZUS-em, zasiłkami macierzyńskimi itd. Myślę, że w takich sytuacjach trzeba szukać pomocy u specjalistów, którzy podpowiedzą jak działać.
Powrót do góry

boudicca

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Wto 20-03-2018, 16:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

To przykre, że dotknęło cię to w tak wrażliwym czasie, jakim jest ciąża. Ja byłam w podobnej sytuacji. Poradziłam się prawnika i dzięki temu wiedziałam, że nic nie może się mi stać - jestem w tej sytuacji chroniona przez państwo. Dzięki prawnikowi mogłam spać spokojnie, co na pewno pomogło mi i maleństwu. Po urlopie macierzyńskim szybko znalazłam nową pracę.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Porady prawne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do: