Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ciekawy artykul o produktach typu "light".
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Diety
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ptycha

PostWysłany: Nie 27-08-2006, 20:52    Temat postu: Ciekawy artykul o produktach typu "light". Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

http://serwisy.gazeta.pl/zdrowie/1,51220,3571260.html

Nie dajcie sie oszukac. Cool

Ostatnio zmieniony przez ptycha dnia Wto 29-08-2006, 19:38, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

pl35

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Koń
Pochwał: 1

PostWysłany: Wto 29-08-2006, 10:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

takie coś -" nie można odnależć strony".
Powrót do góry

maja

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Wto 29-08-2006, 11:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Powiem tak, jako posiadająca technologa bżywienia w rodzinie-nie kupuję takich cudów.
Wiadomo, że dzieciom, kobietom w ciąży i sobom starszym podawać takich produktów nie wolno.
Poza tym taki na przykład majonez light-najpierw wypuszczają super tłusty a potem robią light, który ma parawie tyle samo tłuszczu co inne, standardowe. Produkty te nie są słodzone cukrem tylko słodzikami, których ja osobiście nie znoszę, ble. W związku z tym nie rozpuszczają się i nie są tak przyswajane, jak naturalne.
Czasem produkt light ma na prawdę niewiele mniej kalorii, jak zwykły-wystarczy porównać.
Nie polecam, nie warto się truć - aha i jeszcze jedno. Jedząc produkty typu "light" sami się oszukujemy, bo sądzimy - podświadomie- że możemy w ten sposób zjeść bezkarnie więcej....błędne koło Przewraca oczami .

Podpis Pragniemy żyć razem i razem się cieszyć
Razem dzielić niebo i razem w nim grzeszyć
żonka od 28 sierpnia 2004 r.
w duecie od 09 czerwca 1998 r.
Powrót do góry

Agata

Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Wto 29-08-2006, 11:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie mogę otworzyć strony.
Ale całkowicie zgadzam się z mają- produkty light są jedynie dla tych, którzy chcą się odchudzać nie rezygnująć przy tym z tego co wcześniej jedli.
Sama pracowałam kiedyś na promocji płatków śniadaniowych i jeden rodzaj płątków był dla tych odchudzających się i dbających o linię. Jak porównałam składy tych płatków light i tych normalnych to tak naprawdę niczym się nie róźniły Bardzo uśmiechnięta Bardzo uśmiechnięta

Podpis Syneczku, zanim zostałeś poczęty- pragnęłam Cię.
Zanim się urodziłeś- kochałam Cię.
Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia- byłam gotowa za Ciebie umrzeć!
Powrót do góry

pl35

PostWysłany: Wto 29-08-2006, 18:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oglądałam kiedyś program o LIGHT. I mówili dokładnie to co Maja. Jeden wniosek - nie warto kupować light.
Ale muszę sie przyznać że zawsze kupuję colę light i majonez Hellmansa light. Jakoś tak mi bardziej smakowo pasują.
Powrót do góry

Agata

PostWysłany: Wto 29-08-2006, 18:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja jak piję Colę to tylko Colę light, bo ta zwykła jest za słodka.

Powrót do góry

merkunek

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Koza
Użytkownik zbanowany

PostWysłany: Wto 29-08-2006, 19:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ostatnio głosno było o papierosach light i mówili jaka to ściema, generalnie Maja ujęła sedno sprawy Uśmiechnięta

Podpis Asia, żonka od 24.04.2004, mama Kubusia (ur. 13.01.06)
Szczęście we dwoje potrzebuje cichego gniazda...
Powrót do góry

ptycha

PostWysłany: Wto 29-08-2006, 19:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Na gazecie zmienili link do artykulu. Znalazlam ten nowy i zmienilam, dziala.

Swoja droga Amerykanie maja wszystko light, nawet parowki bez tluszczu, a takze tluszcz do smazenia nie zawierajacy tluszczu. Wszyscy, ktorzy to jedza, maja nadwage. Wszelkie skladniki zastepcze sa sztuczne, sa odpowiednikami naturalnych, spowalniaja przemiane materii. Do zywnosci dodaje sie tez wzmacniacze smakow (powodujace zwiekszone wydzielanie sliny) takie, po ktorych po sprobowaniu produktu masz ochote zjesc go wiecej i wiecej.
Przeciwstawna tendencja sa tu teraz produkty organiczne, ktore sa w 100% naturalne i smaczne, za to drogie.
Powrót do góry

maja

PostWysłany: Sro 30-08-2006, 8:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Agata napisała:

a ja nie mogę, bo ona jest słodzona jaką saharyna i mnie po prostu odrzuca Skonsternowana

Powrót do góry

Agata

PostWysłany: Sro 30-08-2006, 8:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

maja napisała:
Agata napisała:

a ja nie mogę, bo ona jest słodzona jaką saharyna i mnie po prostu odrzuca Skonsternowana

Mnie natomiast odrzuca od zwykłej.

ptycha nie wiedziałam, że są nawet oleje light Zszokowana

Powrót do góry

pl35

PostWysłany: Sro 30-08-2006, 9:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No właśnie - tłuszcz bez tłuszczu? Amerykanie są tak naiwni?
Powrót do góry

maja

PostWysłany: Sro 30-08-2006, 10:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

zwykłej też nie pijam bo wypłukuje witaminy, wogóle gazowane napoje nie są wskazane Neutralna

Powrót do góry

Kasia

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Koza
Użytkownik zbanowany
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Sro 30-08-2006, 11:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Produkty light to tak naprawdę zwykła ściema, szczególnie te gdzie "niby" eliminuje się tłuszcz. Bo co jest dodane do oleju, żeby był light, a żeby dalej wyglądał i smakował jak olej?? Zszokowana
Człowiekowi potrzebny jest zarówno cukier jak i tłuszcz. A całkowite ich wykluczenie z diety nie wpływa korzystnie na zdrowie. Co innego zastąpienie np. coli zwykłej colą light ze względu na walory smakowe.
Powrót do góry

Kolinka

Zodiak: Bliźnięta

PostWysłany: Sro 30-08-2006, 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

no bo to przecież tylko o to chodzi żeby więcej kasy zgarnąć Puszcza oko

Podpis szczęśliwa żonka od 30.09.2006
Powrót do góry

ptycha

PostWysłany: Czw 31-08-2006, 3:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Agata napisała:

ptycha nie wiedziałam, że są nawet oleje light Zszokowana

Oleju akurat nie widzialam, ale sa sztuczne produkty do smazenia (przeciwko przywieraniu) w sprayu-0% tluszczu.
Na pewno sa sery topione w plasterkach 0% tluszczu- probowalam-smakuja, jak guma.
Acha jeszcze dodam
sztuczne maslo w plynie, ktore nie ma w sobie ani grama masla, ale zapach i barwe podobne. Tego tu uzywaja do polewania popkornu. Okropnosc. Bardzo smutna Oczywiscie chodzi o obcinanie kosztow.
Cola light-zamiast cukru aspratam, tanszy odpowiednik cukru, ale ma dzialanie rakotworcze. Oczywiscie nie popadajmy w skrajnosc, nic sie nikomu nis stanie, jak sobie od czasu do czasu walnie taka chemie! Bardzo szczęśliwa Sama czasem lubie se lyknac coli. Cool
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Diety Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: