Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ciężarówkowe rozterki
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ciężarówki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 5

PostWysłany: Wto 25-11-2008, 11:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A może zmień lekarke....Wiem,że cieżko jest tak poprosić o zwolnienie,ale czego sie nie robi dla maleństwa nie?Musisz dbać o siebie a stres Ci nie pomoże.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 1

PostWysłany: Wto 25-11-2008, 12:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Efrell ja bym poszła do rodzinnego i wzięła jednak zwolnienie. W pracy ciągle się denerwujesz i stresujesz i to na pewno nie wpływa na Ciebie dobrze ani na fasolkę.

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

Agata

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Wto 25-11-2008, 14:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Efrell po pierwsze to ja bym jeszcze raz zbadała tą szyjkę. Skoro jeden lekarz mówi, że jest krótka a drugi że jest w normie to ktoś się myli- miejmy nadzieję, że ten kto mówi że jest krótka.

Po drugie musisz mieć zaufanie do swojego ginekologa i jeśli ta kobieta Ci nie odpowiada to powinnaś ją zmienić. Nie powinno być coś takiego, że wstydzisz się o coś zapytać, albo poprosić.

Po trzecie L4 ciązowe niby jest płatne 100%, ale tak naprawdę wypłata jest dużo mniejsza niż w rzeczywistości. Ja np. co miesiąc dostawałam około 350 zł mniej niż zazwyczaj Niezdecydowana

Podpis Syneczku, zanim zostałeś poczęty- pragnęłam Cię.
Zanim się urodziłeś- kochałam Cię.
Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia- byłam gotowa za Ciebie umrzeć!
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 10

PostWysłany: Wto 25-11-2008, 14:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Agatko masz rację tylko ja już nie wiem do kogo mam iść. Chyba że próbować wbić się na kase chorych ( miesięczne kolejki. Przewraca oczami )
Co do tej długości to w domu sama sprawdze jaka to dlugosc i pogrzebie w internecie jeszcze...

PS. Z wypłatą się nie martwię, bo nawet jak to będzie mniej o 300 zł to się nic nie stanie, byleby nie zejść poniżej 1000 zł. Śmiejąca się

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Wto 25-11-2008, 15:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Efrell najważniejsze, że z maluszkiem wszystko ok. Uśmiechnięta

Agata napisała:
Po drugie musisz mieć zaufanie do swojego ginekologa i jeśli ta kobieta Ci nie odpowiada to powinnaś ją zmienić. Nie powinno być coś takiego, że wstydzisz się o coś zapytać, albo poprosić.

Zgadzam się w 100%.
Efrell zmieniłabym lekarza na Twoim miejscu. Przed Tobą jeszcze wiele miesiący ciąży, widocznie nie budzi Twojego zaufania, a jeszcze nieraz może się zdarzyć, że nie będziesz miała odwagi jej o coś poprosić. Podejrzliwa

Co do zwolnienia, to wynagrodzenie jest takie same, niezależnie od tego, jaki lekarz wystawia, ale nie wiem czy lekarz rodzinny będzie mógł Ci wystawiać zwolnienia przez całą ciążę. Wydaje mi się, że nie bardzo. Niezdecydowana

Znam lekarzy, którzy pytają czy nie potrzebujesz zwolnienia, zanim się jeszcze zdążysz zapytać, ale to niestety tylko prywatnie.

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Wto 25-11-2008, 15:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja przez te półtora miesiąca zaliczyłam 3 lekarzy i albo ze mną jest coś nie tak albo z nimi. Smutna Ta kobitka wydawała mi się najbardziej normalna i ludzka.

Edziu ja nie chce dostać l4 na całą ciaże tylko na tyle, aby móc odpoczac od tego wszystkiego. Bo oprócz tego, że sie bardzo denerwuje i stersuje to zdaję sobie też sprawę z tego że jestem nieznośna, bo wszyscy działają mi na nerwy i bez problemu potrafię na kogoś warknąć itd. O tym wszystkim to bym mogła książkę pisać. Przewraca oczami

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 25-11-2008, 15:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Efrell jak tak, to rzeczywiście może najlepiej pójść do rodzinnego i wziąć zwolnienie chociaż na 2 tygodnie.

W razie czego służę też namiarami na swojego ginekologa. Oprócz tego, że ze zwolnieniami nie ma problemu, jest świetnym specjalistą, od ciąż zagrożonych zwłaszcza. Coprawda prywatnie, ale mało bierze za wizytę.

Podpis Złośliwa

Ostatnio zmieniony przez Edzia dnia Sro 26-11-2008, 12:52, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Wto 25-11-2008, 15:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia wysyłam w takim razie PW.

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

agaat

Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 2

PostWysłany: Wto 25-11-2008, 16:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Efrell najlepiej powiedzieć wprost - ja zawsze mówię i jeszcze nigdy nie spotkałam się z odmową. Także trzymam kciuki. Uśmiechnięta
Powrót do góry

alanml

PostWysłany: Wto 25-11-2008, 17:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

efrell napisała:
Chyba że próbować wbić się na kase chorych ( miesięczne kolejki. Przewraca oczami )

Nie prawda. Ciężarna na kasę chorych nie czeka w kolejkach.Pod drzwiami tak Uśmiechnięta ale na wizyte się idzie kiedy chcesz. Mają obowiązek Cię przyjąć zawsze. USG bezpłatne, badania - wszystkie - bezpłatne. Państwowa służba zdrowia nie jest gorsza, jeśli tam jest dobry lekarz to tam idź.

Jak kogoś stać niech chodzi prywatnie ale to nie zawsze oznacza, że lepiej.

Ja państwowo chodziłam, na kasę chorych, mam 10 fotek usg, wszystkie badania za friko. A jak chciałam dodatkowo coś zrobić to na prośbę dostałam skierowanie.
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 25-11-2008, 18:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

alanml napisała:
Nie prawda. Ciężarna na kasę chorych nie czeka w kolejkach.

Jesteś pewna, że tak jest w Warszawie? Złośliwa

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

alanml

PostWysłany: Wto 25-11-2008, 18:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Pewna nie jestem bo tam nie mieszkam ale nie wierzę, że ciężarna musi miesiącami czekać na wizytę skoro co miesiąc chodzi się obowiązkowo.
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 25-11-2008, 20:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ale to chyba chodzi o pierwszą wizytę.
Ja tam wierzę. Puszcza oko Mi kazali z 2 miesięcznym dzieckiem czekać na wizytę u specjalisty 8 miesięcy. Zszokowana Co akurat w przypadku tak małego dziecka mija się w ogóle z celem. Przewraca oczami

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 3

PostWysłany: Wto 25-11-2008, 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Myślę, że to wszystko zależy od rejonu miasta i popularności lekarzy. Np. u mnie w osiedlowych przychodniach idziesz, wyciągasz kartę i wchodzisz do ginekologa. Uśmiechnięta
Miasto małe nie jest, bo to Łódź. Jednak słyszałam w poczekalni opowieści kobitek, które mówiły, ze gdzieś tam trzeba miesiąc czekać. Ja na wizytę u ginekologa w szpitalu w sprawie nadżerki miałam czekać prawie pół roku... Poszłam prywatnie. Tak więc zależy gdzie się trafi.
Trochę inaczej z innymi specjalistami jest, bo zdarza się długo czekać, chociaż ze skierowaniem, czasem jest dużo szybciej. Np. bez skierowania do okulisty to kilka miesięcy czekania.
Powrót do góry

alanml

PostWysłany: Wto 25-11-2008, 20:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia dostać się do spacjalisty i do gina w ciąży to co innego.

Ale się nie sprzeczam bo stolicę widziałam tylko z pociągu Bardzo szczęśliwa
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ciężarówki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 2 z 7

Skocz do: