Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ciężarówkowe rozterki
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ciężarówki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Wto 25-11-2008, 20:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

alanml napisała:
Edzia dostać się do spacjalisty i do gina w ciąży to co innego.

Dzieci zwłaszcza zaraz po urodzeniu też powinny mieć pierwszeństwo, tak jak kobiety w ciąży. Złośliwa Ale mniejsza o to. Znam trochę naszą służbą zdrowia i skoro Efrell napisała, że do jakiegoś gina jest miesiąc czekania, to widocznie tak jest. Uśmiechnięta

Podpis Złośliwa
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 10

PostWysłany: Wto 25-11-2008, 22:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jeśli chodzi o przychodnie NFZ to w mojej powiedzili mi jak chciałam się zapisać na samym początku, że na razie przyjecia są zablokowane i następne zapisy beda odbywać sie dopiero za 4 tygodnie. Wiadomo jak już się dostaniesz i założysz u lekarza karte ciąży to pewnie sprawa staje się troszkę łatwiejsza bo masz taką "kontynuację leczenia" ale nie wiem tego, bo nie sprawdzałam. W przychodni prywatnej, bo tak jak mówiłam mam abonament w LuxMedzie na wizytę do pierwszego lepszego lekarza czeka się od 2-3 dni do tygodnia czasu. Do swojego co najmniej trzy tygodnie, tak więc jeśli chcesz w nagłym przypadku iść do swojego lekarza to raczej są marne szanse, oczywiście można próbować wpychać się w kolejke, ale nie każdy potrafi rozpychać się łokciami. Puszcza oko Ja osobiście wolałabym nie dodawać sobie stresu i rozmyślać przyjmie mnie, czy mnie nie przyjmie. Najlepszym przykładem będzie badanie (umówione) USG. Które w LuxMedzie robi niezależny lekarz i dopiero z wynikiem idziesz do lek. prowadzącego. Miałam bardzo dużo badań na miejscu byłam właściwie na czas, ale pani przy okienku bardzo długo ( prawie 15 minut ) zeszło z wklepaniem wszystkiego na komputer. Gdy weszłam do gabinetu na badanie dostałam na wstępie OPR że lekceważę pracę lekarza spóźniając się tyle. Nawet nie pomogło to że miałam pół godzinne widełki.
Dlatego jestem zdecydowana zmienic placówkę. W czasie półtora miesiąca byłam u trzech różnych lekarzy, pierwszy prowadzący ( dziś była dopiero druga wizyta) i dwóch z przypadku. I każdy z tych ostatnich działał po omacku. Pierwsza lekarka u której byłam z plamieniem nawet mi focha strzeliła, ze przyszłam do niej, a nie do lekarza prowadzącego ... szkoda gadać.
Mam nadzieję, że uda mi się zapisać na tą Inflancką i załapać na ich program i skończą się niedopowiedzenia, niepewność czy mnie lekarz przyjmie i trafię wreszcie na kompetentne osoby. Dodatkowo będę już mieć zabukowane miejsce do porodu w szpitalu, z czym jak ostatnio gdzies wyczytałam też może być problem jeśli nie masz z daną placówką kontaktu wczesniej. Wiadomo, że rodzącej ze szpitala nie wyrzucą, ale jeśli jesteś ich pacjentką to omija cię jeżdzenie po całej warszawie i bukowanie sobie miejsca - co jak słyszałam od znajomych stało się jakąś tradycją w Wawie. Przewraca oczami
Szczerze powiem że się rozczarowałam tym wszystkim. Na samym początku ciąży myślałam że to wszystko jest takie proste i cieszyłam się, że firma dała nam szansę mieć prywatnych lekarzy. Ale z tygodnia na tydzień entuzjazm mi opadł. Być może ja za wiele wymagam od lekarza? Ale to zbyt wiele że chcę być informowana o wszystkim dokładnie, że chcę czuć pewność że jestem w dobrych rękach i że w razie przypadku lekarz będzie wiedział co ze mną zrobić i nie będę musiała przedstawiać mu od początku całej historii mojej ciąży? Przewraca oczami
Ps. A wiecie, że na opowieść o moim wypadku na schodach i skurczach dostałam dzisiaj tylko odpowiedź ( od lek. prowadzącego ) "To musi Pani bardziej uważać".
No to się wyżaliłam. Śmiejąca się

Podpis Czytaj regulamin!

Uwagi  Wydzieliłam temat bo troszke już odbiegł od pracy.
efrell.
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 25-11-2008, 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Efrell wiesz, nawet sobie nie jestem sobie w stanie tego wszystkiego wyobrazić, tego latania od lekarza do lekarza i stresowania się jakimiś bufonami. Diablica lub Bardzo wściekła

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Wto 25-11-2008, 23:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No właśnie Edziu... może ja jestem troszkę ofiarą losu Puszcza oko ale w końcu nic nie wiem o ciąży i uczę się o wszystkim na bieżąco. Nie umiem z lekarzem rozmawiać, bo na razie oprócz podstawowych pytań nawet nie wiem o czym powinnam wiedzieć i dopiero po wizycie jak rozmawiam z mamą czy z teściową okazuje się że lekarz mi połowy istotnych rzeczy nie powiedział. A przecież sama sobie nie nazmyślam i czekam znowu 4 tygodnie żeby zadać mu pytania z przed miesiąca, gdzie połowa się przeterminowuje. Przewraca oczami

W pierwszej ciąży test zrobiłam gdy byłam w swoim rodzinnym mieście. Od razu zapisałam się do swojego gina ( prywatnie - płaciłam tyle co ty Edziu w Wawie ) i oprócz tego, że okazało się że serduszko już nie bije Smutna to zostałam w pełni poinformowana o wszystkim i zajęto się mną jak należy. Mimo tego całego koszmaru jestem ogromnie wdzieczna temu lekarzowi bo naprawdę czułam, że gdyby mógł to by sprawił żeby to serduszko znowu zaczęło stukać. Eh ... Mam nadzieję że uda mi się i tutaj trafić na takiego lekarza.

Dołączone po 20 minutach 33 sekundach:

A w ogole to moja lekarka dzisiaj mi powiedziała jeszcze że za dużo tych badań Usg mimo że jej tłumaczyłam przy każdym badaniu z jakich przyczyn zostałam skierowana. Przewraca oczami

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 25-11-2008, 23:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

agaat napisała:
A żadnych prywatnych przychodni nie ma, więc problem z głowy. Puszcza oko.

Tak sobie myślę, że te prywatne przychodnie i te abonamenty firmowe to jakaś pomyłka. Podejrzliwa Lekarze mają pewnie tam płacone niezależnie od ilości wizyt i dlatego tak traktują pacjentów z góry. (Nie wszyscy oczywiście).
Pamiętam jak moja koleżanka wezwała kiedyś pediatrę do domu (w ramach abonamentu z Medicover), to babka dosłownie na nią nawrzeszczała, że do takiej błahostki to się lekarza nie wzywa. Skonsternowana
Ta sama pani doktor, gdyby przyjechała z wizytą prywatnie, na pewno by nie stwierdziła, że była niepotrzebna. Puszcza oko

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

nanna2222
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Pochwał: 1

PostWysłany: Sro 26-11-2008, 7:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Tak czytam i wiecie co? Z jednej strony cieszę się, że mieszkam w małej mieścinie. Nie mam problemu, żeby się dostac do lekarza, nie muszę czekac nie wiadomo ile. Mój gin nie prowadzi praktyk prywatnych. A i ja nie mam zaufania do chodzenia do gina prywatnie. Moja koleżanka w marcu tego roku urodziła córeczkę. Całą ciążę chodziła prywatnie. I jak przyszedł moment porodu to jej lekarza nie było i przy porodzie naderwali bark malutkiej - nie ruszała nim przez 3 miesiące. Teraz rehabilitacja pomaga.

Podpis Całe moje życie to Ty - Wszystkie moje noce i dni...

18.08.2007- Nasz ślub
25.03.2009 - Narodziny naszego Synka
Powrót do góry

wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 5

PostWysłany: Sro 26-11-2008, 9:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No ja myślałam,że moge narzekać na lekarza,ale okazuje sie ,że mam raj.Moge iśc do niego codziennie,Ciężarne mają swoja kolejke,tzn,wchodzą 2 panie "ginekologiczne" i jedna cieżarna.I tak w kółko.Także przeważnie jestem pierwsza czyli trzecia Złośliwa
Usg sam mi robił kilka razy,mówi,ze woli sie upewnić.I jeszcze pewnie choć ze 2 razy mi zrobi.Na razie miałam ich 8 Puszcza oko
No może delikatny to on nie jest,ale da sie przeżyć.
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 3

PostWysłany: Sro 26-11-2008, 9:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia napisała:
Tak sobie myślę, że te prywatne przychodnie i te abonamenty firmowe to jakaś pomyłka. Podejrzliwa Lekarze mają pewnie tam płacone niezależnie od ilości wizyt i dlatego tak traktują pacjentów z góry. (Nie wszyscy oczywiście).
Pamiętam jak moja koleżanka wezwała kiedyś pediatrę do domu (w ramach abonamentu z Medicover), to babka dosłownie na nią nawrzeszczała, że do takiej błahostki to się lekarza nie wzywa. Skonsternowana
Ta sama pani doktor, gdyby przyjechała z wizytą prywatnie, na pewno by nie stwierdziła, że była niepotrzebna. Puszcza oko

Z tymi prywatnymi przychodniami to też słyszałam historie. Mój K. też z pracy ma taki abonament i Jego kolegi żona będąc w ciązy tam chodziła. Też słyszałam nie raz opowieści jak na nią nawrzeszczała podczas wizyty...
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Sro 26-11-2008, 9:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zapisałam się dzisiaj na Inflancką. Mam nadzieję że wreszcie dobrze trafię. 10 grudnia pierwsza wizyta.

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 26-11-2008, 9:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Powodzenia Efrell. Ok
Wiem jak to jest szukać ginekologa...
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 26-11-2008, 10:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nanna takie historie to się zdarzają, niestety wcale nie tak rzadko Niezdecydowana niezaleznie od tego czy się chodzi do gina prywatnie czy państwowo.

Efrell trzymam kciuki. thumbup

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Sro 26-11-2008, 10:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ja mam w tej kwestii mętlik w głowie. Też, tak jak Efrell, myślałam, że to wszystko jakieś takie prostsze jest. Przeraża mnie fakt, że wszyscy twierdzą, że już teraz powinnam zdecydować w którym szpitalu chcę rodzić i wybrać lekarza, który tam pracuje. A skąd ja niby już teraz mam to wiedzieć ?
Jak na razie zapisałam się do lekarza na pierwszą wizytę - wiem, że jest rzeczowy, ma przyjemny gabinet i jest blisko domu. Zastanawiam się też poważnie nad jakimś lekarzem na NFZ, żeby przynajmniej badania robić w ramach ubezpieczenia. Boję sie, że jeśli chodzi o wizyty u lekarza w ramach NFZ to po prostu nie mam na nie czasu, bo kolejki sa podobno kilometrowe.
Wstepnie skłaniam się ku szpitalowi im. Żeromskiego, który w 2006 r. miał 5 serduszek i 5 gwiazdek w akcji 'Rodzić po ludzku'. To jest dla mnie jakiś wyznacznik.

Podpis "Przychodzi taki dzień, gdy do człowieka dociera, że dalsza tułaczka nie ma sensu. Że dokądkolwiek idziesz, zabierasz ze sobą siebie."
S. King
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 26-11-2008, 12:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Smaluszku Ty jak będziesz miała planowane cc, czyli będziesz znała wcześniej dzień i godzinę, to może do Warszawy do swojej siostry przyjedziesz? Złośliwa
A tak poważnie, to dobrze jest na początku zdecydować, ale przecież zawsze można w razie czego zmienić i lekarza i szpital. Uśmiechnięta

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Sro 26-11-2008, 12:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja kiedyś miałam takie go linka z rankingiem szpitali. Jak go odnajde to ci puszcze Smaluszku. Były tam oceny, opisy i wypowiedzi cieżarówek rodzących w danej placówce. Uśmiechnięta

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 26-11-2008, 13:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja będąc w ciąży bardzo dużo czytałam opinii na temat szpitali, oglądałam rankingi. Na temat mojego szpitala były bardzo skrajne opinie, Śmiejąca się w zależności od tego, na którym bloku porodowym ktoś rodził, bo są akurat dwa. Uśmiechnięta

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ciężarówki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 3 z 7

Skocz do: