Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Co ostatnio przeczytałaś i polecasz III
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 30, 31, 32

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Książki i prasa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zakladka

PostWysłany: Sro 01-11-2017, 13:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

"Ludzie na drzewach" Yanagihary - rany, jakie to jest dobre. Bardzo dobrze napisane, ale chyba nie dlatego pisała kilkanaście lat... Ten temat, fabuła oparta na faktach jest tak trudna do wymyślenia, że musi być prawdziwa, takie jest moje odczucie... Przytoczę znalezione na blogu:
Yanagihara za sprawą historii Periny stawia pytania o to, jak daleko może posunąć się człowiek w imię nauki; czy dewastacja środowiska naturalnego i niszczenie plemiennych obyczajów jest zasadne; czy dla badań można poświęcać miejscowych: ich poglądy, tradycje, święte obrzędy? Czy ważniejsze nad dobro plemienia, jest dobro całej ludzkości? Jak daleko leży altruizm od egoizmu pod maską dobroczynności?

Wybitny naukowiec, którego losy poznajemy za sprawą snutej przez niego samego narracji (do ręki dostajemy bowiem swoiste wspomnienia tegoż), zmienia się na naszych oczach. Ten, którego początkowo uznajemy za odkrywcę działającego w imię wyższych celów, za mężczyznę o dobrym sercu, bowiem adoptującego dziesiątki plemiennych dzieci bez przyszłości; bohatera, któremu trzeba współczuć; powoli jawi się przed nami jako okrutnik i człowiek działający z perfidią i premedytacją. Wcześniejsze próby utożsamienia się z nim, tworzonych w umyśle mów obronnych, wewnętrznego buntu wywołanego jawną niesprawiedliwością, powoli tracą na znaczeniu i obracają się wniwecz.

Oto bowiem ten, któremu dzięki sprawnej narracji Yanagihary można by współczuć, okazuje się postacią godną pogardy i zasłużonej kary. Zżymać można się jednak na jej dość delikatny wymiar, szczególnie w obliczu popełnionych zbrodni przeciwko moralności. Autorka zdecydowanym głosem pokazuje, że poza prawem nie może funkcjonować nikt – nawet ten, który zrobił wiele dla nauki, teoretycznie w imię wyższych wartości, które miałyby go usprawiedliwiać. Brakiem moralności przekreślił on bowiem swoje odkrycia, a jego wyniszczający wpływ na świat zdaje się niewart ofiary."
(recenzjeksiazek)
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Malinka7

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Koń
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Sob 04-11-2017, 16:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Koleżanka polecała mi "Ludzi na drzewach". Przeraził mnie trochę "rozmiar", ale opis fabuły wygląda iście zachęcająco. Chyba się skuszę. Puszcza oko
Powrót do góry

Lena87

PostWysłany: Wto 07-11-2017, 20:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zaczęłam czytać 4 żywioły Katarzyny Bondy i jest genialna, zdecydowanie polecam
Powrót do góry

pretty woman

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Kogut
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sob 25-11-2017, 13:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Lena87 napisała:
Zaczęłam czytać 4 żywioły Katarzyny Bondy i jest genialna, zdecydowanie polecam

Ja nie ejstem kryminalna, ale włąsnie pochlonełam kryminał Teatr złoczyńców i już mam drugi na tapecie. Bonda oczywiści znam - ale ze słyszenia i widzenia, nie autopsji. Jej książki to bardziej skupienie na zagadce, czy też literacki smakołyk?

Teatr M.L.Rio serdecznie polecam - tytuł mówi niewiele, a rzecz jest o tym, jak Oliver wychodzi z więzienia po 10 latach wyroku za morderstwo, któ®ego nie popełnił. Chronił kogoś z przyjaciół. Przez całką ksiażkę jesteśmy w dwóch czasach - jak wyszedł i jak opowiada o tamtych zdarzeniach, Więcej jest "Wtedy" niż "teraz" i klimat jest niesamowity. 7 studentów ostatniego roku aktorstwa w elitarnej szkole, gdzie co roku można odpaść - jeśli nie zagrasz dość dobrze w przedstawieniu. Ciekawą formą promocji, jest psychotest na facebooku wydawcy. Ale nie powiem do kogo z bohaterów jestem podobna. Złośliwa
Powrót do góry

Astoria33

PostWysłany: Wto 28-11-2017, 12:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

pretty woman napisała:
Ja nie ejstem kryminalna, ale włąsnie pochlonełam kryminał Teatr złoczyńców i już mam drugi na tapecie. Bonda oczywiści znam - ale ze słyszenia i widzenia, nie autopsji. Jej książki to bardziej skupienie na zagadce, czy też literacki smakołyk?

Teatr M.L.Rio serdecznie polecam - tytuł mówi niewiele, a rzecz jest o tym, jak Oliver wychodzi z więzienia po 10 latach wyroku za morderstwo, któ®ego nie popełnił. Chronił kogoś z przyjaciół. Przez całką ksiażkę jesteśmy w dwóch czasach - jak wyszedł i jak opowiada o tamtych zdarzeniach, Więcej jest "Wtedy" niż "teraz" i klimat jest niesamowity. 7 studentów ostatniego roku aktorstwa w elitarnej szkole, gdzie co roku można odpaść - jeśli nie zagrasz dość dobrze w przedstawieniu. Ciekawą formą promocji, jest psychotest na facebooku wydawcy. Ale nie powiem do kogo z bohaterów jestem podobna. Złośliwa

O, brzmi nieźle, zainteresowałaś mnie. Dobrze się czyta? Nie jest zbyt "oczywisty"? Bardzo lubię właśnie takie studenckie klimaty, jak jest grupa osób które się bardzo dobrze znają i nagle się okazuje że ktoś (albo wszyscy) ma straszną tajemnice. Jeśli "Teatr" jest dokładnie takim kryminałem to chętnie przeczytam Uśmiechnięta
Powrót do góry

JoannaAmi

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Pią 15-12-2017, 11:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

ance napisała:
Wroński zdecydowanie!!! Jego ostatnia część Czas Herkulesów jest świetna.
Coś dla miłośników retro kryminałów Uśmiechnięta

Podpisuję się pod tym Uśmiechnięta. Chociaż przewrotnie muszę dodać, że sięgnęłam po Millenium - w końcu te peany muszą mieć jakieś uzasadnienie.
Powrót do góry

Lena87

PostWysłany: Pią 15-12-2017, 16:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

pretty woman napisała:
Jej książki to bardziej skupienie na zagadce, czy też literacki smakołyk?

I jedno i drugie Puszcza oko
Powrót do góry

Mamunia86

PostWysłany: Nie 17-12-2017, 21:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Bardzo szczęśliwa Ja ostatnio "Seks po chrześcijańsku".
Powrót do góry

malakobietka

PostWysłany: Czw 21-12-2017, 15:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

pretty woman napisała:

Dla mnie Bonda sory, ale nudna torchę Puszcza oko tzn sama fabułą wciaga, ale jest tak roziągnieta, że się człowiek zaczyna gubić. Za dużo szczegółów jak na moje oko. nie potzrebuję wiedizeć, ze ktoś zamówił frytki, odebrał je i obficie posolił Puszcza oko słuchałąm na audiobooku.

O Teatrze złoczyńców słyszałam już od kilku osób, chyba w końcu sięgnę Uśmiechnięta

Podpis Duma jest zawsze idiotycznym gestem, jeśli przyjąć punkt widzenia człowieka praktycznego.
Powrót do góry

malakobietka

PostWysłany: Sro 17-01-2018, 16:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jakieś wyzwania noworoczne, w stylu przeczytam 52 ksiazki w 2018? Uśmiechnięta
Dostaliscie pod choinkę jakies fajne pozycje ksiazkowe?

Podpis Duma jest zawsze idiotycznym gestem, jeśli przyjąć punkt widzenia człowieka praktycznego.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Książki i prasa Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 30, 31, 32
Strona 32 z 32

Skocz do: