Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Co zabrać ze sobą na wakacje - apteczka podróżna
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Wypoczynek
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
la_luna

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Czw 21-05-2009, 11:38    Temat postu: Co zabrać ze sobą na wakacje - apteczka podróżna Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Hej, a może wymienimy się poradami co należy zabrać ze sobą na wakacje jesli chodzi o podręczną apteczkę? Dla mnie obowiązkowy zestaw to coś przeciwbólowego (np. jakiś apap), coś na gardło (zazwyczaj pastylki do ssania), coś na katar (np.euphorbium), coś na biegunkę plus plastry czy bandaż (tak na wszelki wypadek). To moje minimum - inaczej się denerwuje, że coś się stanie, a ja nie będę mogła temu zaradzić (chodzi mi o wakacje zagraniczne, bo w Polsce nie ma tragedii). Macie podobnie?
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 1

PostWysłany: Czw 21-05-2009, 11:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jeśli chodzi o zagranicę i ciepłe kraje, to ja zawsze obowiązkowo zabieram coś na oparzenia słoneczne. Dodatkowo wapno w razie jakiś alergii czy uczuleń i Tylenol. I oczywiście wszystko to co wymieniła La_luna. Puszcza oko

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

Gonia14

PostWysłany: Czw 21-05-2009, 14:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ja nawet antybiotyk, bo kiedyś za granicą miałam potworną anginę.
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Wąż
Pochwał: 4

PostWysłany: Czw 21-05-2009, 15:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jesli w bardzo cieple miejsca to masc z witamina A, wapno, krople do oczu ze swietlikiem, cos na zgage.

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Koń
Pochwał: 3

PostWysłany: Czw 21-05-2009, 15:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Co mam ze sobą zawsze :
* witaminę C musującą
* wapno musujące
* aspirynę
* coś na biegunkę
* coś od bólu
* coś od bólu gardła do ssania
* antybiotyk
* bandaż elastyczny, plastry z opatrunkiem, wodę utlenioną, altacet,
* coś na poparzenia (np. Pantenol)
I to chyba tyle Puszcza oko.

Podpis "Przychodzi taki dzień, gdy do człowieka dociera, że dalsza tułaczka nie ma sensu. Że dokądkolwiek idziesz, zabierasz ze sobą siebie."
S. King
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Czw 21-05-2009, 19:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wodę utlenioną zabrałam pierwszy raz w zeszłym roku, tylko dlatego że miałam jeszcze świeże kolczyki. Zwykle nie odczuwam potrzeby zabierania jej.

Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 21-05-2009, 20:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

gieniusia napisała:
Wodę utlenioną zabrałam pierwszy raz w zeszłym roku, tylko dlatego że miałam jeszcze świeże kolczyki. Zwykle nie odczuwam potrzeby zabierania jej.

Ja mam zawsze albo wodę utlenioną albo spirytus salicylowy - cokolwiek do odkażania ran.

Podpis "Przychodzi taki dzień, gdy do człowieka dociera, że dalsza tułaczka nie ma sensu. Że dokądkolwiek idziesz, zabierasz ze sobą siebie."
S. King
Powrót do góry

Menju

PostWysłany: Czw 21-05-2009, 21:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kartkę umieszczoną w widocznym miejscu w apteczce samochodowej z wypisanymi czarnym flamastrem oznaczeniami grupy krwi całej rodziny(w paszporcie i dowodzie również).
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 21-05-2009, 21:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja zawsze biorę coś przeciwbólowego. Do krajów arabskich dodatkowo jakieś leki na żołądek i przeciw biegunce.

A jak Wy dziewczyny te antybiotyki bierzecie? wypisuje wam jakiś lekarz receptę na wszelki wypadek? i same sobie później dawkujecie? Podejrzliwa
Powrót do góry

Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 8

PostWysłany: Czw 21-05-2009, 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja jeszcze nigdy nie brałam jakichkolwiek medykamentów, ale to dlatego, że zwykle nie wyjeżdżam na długo. Uśmiechnięta
Powrót do góry

Menju

PostWysłany: Czw 21-05-2009, 21:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia napisała:
Ja zawsze biorę coś przeciwbólowego. Do krajów arabskich dodatkowo jakieś leki na żołądek i przeciw biegunce.

A jak Wy dziewczyny te antybiotyki bierzecie? wypisuje wam jakiś lekarz receptę na wszelki wypadek? i same sobie później dawkujecie? Podejrzliwa

Nie wiem czy mogę odpowiedzieć z racji noszenia portek, ale dokładnie tak postępuję, w myśl rozsądnych zaleceń aptekarskich koleżanki mżonki.
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Czw 21-05-2009, 21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia ja od wielu lat nie zażywam antybiotyków, bo mnie rozkładają jeszcze bardziej. Biorę Tylenol i zażywam wedle wskazań na opakowaniu. Puszcza oko

Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 22-05-2009, 8:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia ja mam znajomości w aptece, więc sama rozumiesz Puszcza oko.
Sama jeszcze nie brałam na wakacjach ale na przykład mojej siostrze się przydał. Jakiś taki standardowy w stylu Duomoxu czy Augmentinu zabieram, co to jest "dobry na wszystko" Złośliwa.

S. King
Powrót do góry

Gonia14

PostWysłany: Pią 22-05-2009, 10:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia napisała:

Tak . Mówię lekarce , że jadę .
A ona mi wypisuje receptę tak jak Smaluszek pisze- Doumox czy Augmenitn, podaje dawkowanie. Uśmiechnięta
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 22-05-2009, 13:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

gieniusia napisała:
Edzia ja od wielu lat nie zażywam antybiotyków, bo mnie rozkładają jeszcze bardziej. Biorę Tylenol i zażywam wedle wskazań na opakowaniu. Puszcza oko

Gienia ja mam podobnie. Kiedyś mi moja lekarka wypisywała antybiotyki na telefon (bo mi się nie chciało rano wstawać i do przychodni chodzić Zakłopotana) i trochę źle się to dla mnie skończyło. Przewraca oczami
A co to jest ten Tylenol? Podejrzliwa
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Wypoczynek Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: