Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Co zrobić gdy bardzo boli?
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
macabre

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Małpa
Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Czw 19-03-2009, 14:16    Temat postu: Co zrobić gdy bardzo boli? Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Właśnie kolejny raz ni stąd ni z owąd dostałam bólu menstruacyjnego, tak wiem mam okres i powinnam być na to przygotowana, ale to już czwarty dzień a wcześniej bolało mnie tylko pierwszego.
Ale najgorszy jest ten moment kiedy zaczyna boleć. Ja dostaję szału. Najczęściej w takiej chwili mam mocne krwawienie, więc siedzę na kiblu i płaczę, potem biegam na trasie łóżko - wc po kilkanaście razy, przed chwilą jeszcze wskoczyłam do wanny i ciepłą wodę skierowałam na brzuch. Zawsze biegne z płaczem robię herbatę połykam talbetkę i ciepły kubek trzymam na brzuchu, ale najgorsze jest jak mnie nosi, nie wiem co ze sobą zrobić czy leżeć czy siedzieć, czy stać i tak się miotam w kółko. Po prostu nie umiem znaleść swojego miejsca i zazwyczaj mam tak około 20 minut, kiedy mnie rozsadza. Teraz już leżę w łóżku i choć dalej bardzo boli jakoś jest lepiej.
Wy też tak macie? Jak ja się mogę w takich chwili uspokoić, zacisnąć zęby nie płakać i przeczekać?
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 8

PostWysłany: Czw 19-03-2009, 14:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Macabre, przede wszystkim, to fajnie, że nie musisz chodzić do szkoły, bo nie ma nic gorszego, niż iść gdzieś na pół dnia w stanie obolałym.
Współczuję Ci, chociaż sama takich objawów nigdy nie mam. U mnie to jest raczej ogólne rozbicie (psychiczne) pierwszego dnia, ale też nie zawsze.
Wiem jednak od cierpiących koleżanek, że środki przeciwbólowe działają i tylko trzeba dobrać te, najbardziej odpowiednie dla konkretnej osoby - czasem nawet metodą prób i błędów. Myślę, że lekarz bez problemu przepisałby Ci jakiś silniejszy lek przeciwbólowy, bo nie ma sensu, żeby cierpieć takie katusze.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

macabre

PostWysłany: Czw 19-03-2009, 14:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja stosuję vegantalgin zazwyczaj bo już w kilku aptekach słyszałam, że jest bardzo skuteczny pomaga mi ale zwykle około 40 minut się męczę, np. teraz mi powoli puszcza a najgorzej było 13:48 bo popatrzyłam na zegarek. Raz miałam od mamy nospę forte to jako tako działało, a jeszcze czasem ibuprom max biorę.
Co do szkoły to teraz ogólnie jestem przeziębiona, więc siedzę w domu, ale naszczęście jeszcze tak dużego ataku bólu w szkole mi się nie zdażyło mieć. (może dlatego, że często jak jestem w szkole i mnie pobolewa to od razu biorę tabletkę).
Powrót do góry

Katii
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Czw 19-03-2009, 15:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Macabre ja na Twoim miejscu skonsultowałabym się z lekarzem. Bo to normalne, że w czasie "tych dni" boli brzuch, ale może przyczyną być całkiem co innego. Poza tym lekarz może wypisać receptę na inne mocniejsze leki przeciwbólowe. Pomyśl o tym.
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies
Pochwał: 3

PostWysłany: Czw 19-03-2009, 16:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Macabre uważam podobnie jak Katii, że powinnaś iść z tym do lekarza.
Moja kuzynka kiedyś miała takie bolące miesiączki i musiała przyjmować zastrzyki. Od tego czasu czasem nawet nie wie, że ma okres.

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 10

PostWysłany: Czw 19-03-2009, 16:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Macabre, przede wszystkim podczas okresu unikaj gorących kąpieli.
Wiem ze niektorym to pomaga, ale ... Przewraca oczami
Ja podczas Małpa biorę tylko pryszynice i staram się aby woda nie była zbyt gorąca. Jeśli zbyt długo się moczę w ciepłej wodzie powoduje to niemal natychmiast bardziej intensywny ból, a czasem większe krwawienie.

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

macabre

PostWysłany: Czw 19-03-2009, 17:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja wiem, ja robiłam gorsze rzeczy np. te rozgrzewane serduszka. W rękach mnie parzyły nale na brzuchu trzymałam. Wiem że głupota ale ja panikuję w takich sytuacjach. Ale wam opowiem jedną rzecz, dość ważną.

Jak miałam może 5 raz w życiu okres, lało się ze mnie niemiłosiernie (do dziś dzień nie pamiętam żeby jeszcze raz ze mnie ciurkiem prawie szło) i skręcało mnie z bólu że nie chciałam płakać a łzy mi leciały, a że byłam u wujka to oboje wpadliśmy w panikę, telefon na pogotowie i nas skierowali do kliniki ginekologii dziecięcej. Brzmi ładnie ale za przeproszeniem syf maksymalny. 15 minut czekałam aż pani łaskawie zapisze sobie mój pesel i powie ,,idź" weszłam lekarka wcale niezadowolona z mojej wizyty kazała mi się rozebrać i na to łóżko się położyć. Po 5 sekundach listek ligninki który leżał pode mną był cały we krwi. Ginekolożka z niesmakiem podłożyła więcej ligniny. Po czym wzięła coś na kształt łomu, wpakowała mi wiadomo gdzie po czym rozszerzyła sobie ,,dojście" i wpakowała mi palucha tak głęboko, że łzy pociekły mi z bólu. Potem zaczęła mi ,,macać" jelito (nie wiem co to było ale to nasilało ból do granic wytrzymałości) i stwierdziła, że ten mój ból, to wina stolca w jelicie (po czym dźgnęla mi to jeszcze z 5 razy) i kazała się ubierać. Nawet nie dała ligniny, żebym miała na trasę - łóżko parawan, musiałam iść z ręką między nogami a potem wycierać się chusteczkami. Kulturalnie zapytała ile zużyłam podpadek, to jej mówię dwie, bo 3 bite godziny ciekło ze mnie jak na toalecie siedziałam na co ona ,,2 podpaski? i ty dziecko do mnie przychodzisz, że niby za bardzo krwawisz" ja mówię że 3 godziny siedziałam na klopie a ona dalej swoje. Potem stwierdziła, że mam oddać stolec, i wszystko będzie okej a jak powiedziałam, że co będzie jak dalej będzie boleć do krzynęła ,,a o nospie nie slyszałaś???" To ja już wzięłam nogi za pas pomijam fakt, że byłam bardziej obolała i do dziś dzień zastanawiam się czy ta baba mnie nie rozdziewiczyła tym "łomem" i w życiu nie pójdę sama już do ginekologa!
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 19-03-2009, 17:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Macabre uważam, że zarówno swoje obawy z innego wątku jak i ten problem powinnaś skonsultować z ginekologiem. To naprawdę nie boli. W przeciwieństwie do stanu obecnego...
Może akurat taka Twoja natura i te bolesne Małpa nie mają żadnej przyczyny, ale mogą mieć. Sama w pewnym momencie zaczęłam mieć straszne bóle w trakcie okresu. Na początku nie były takie uciążliwe, ale z czasem się nasilały. Okazało się, że to zapalenie jajników. Normalnie nie było problemu, ale w trakcie krwawienia chciało mi się płakać. Skoro to nie jest jednorazowe, to idź z tym do lekarza.
Nie chcę Cię straszyć, ale jeśli zaniedbasz jajniki, to może to mieć poważne konsekwencje... A wystarczy głupie zaziębienie.
Powrót do góry

macabre

PostWysłany: Czw 19-03-2009, 17:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ała, mi się nie widzi iście do ginekologa Smutna
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 19-03-2009, 17:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Macabre przeczytałam to co dopisałaś teraz. Miałaś pecha, że trafiłaś na takiego lekarza. Niestety to sie zdarza, ja też trafiłam raz do pani ginekolog, która lekarzem to być nie powinna na pewno... Jeśli masz taki uraz popytaj przyjaciółki, kogoś z rodziny o dobrego, miłego ginekologa. Jeśli nie masz nikogo takiego, to idź może prywatnie, wtedy ciut większe prawdopodobieństwo, że nie potraktuje tak jak ta babka...
Po co masz się męczyć? A do ginekologa w końcu i tak będziesz musiała iść.
Powrót do góry

Kwiat_sniegu

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Czw 19-03-2009, 18:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Tez miewam bolesne okresy, najgorsze były początki moich menstruacji. Nie wytrzymywałam i często nie byłam w stanie isc do szkoły a jak juz w niej byłam to musiałąm sie zwalniać. Pielęgniarka mowiła ze naleze do osob ktore w TEN dzien powinny miec zdecydowanie wolne od wszystkiego.

Teraz juz jest lepiej.
Najgorszy jest drugi dzien, ale idzie juz przeżyć.
Sposobow na bol jest duzo.. Mi pomaga Ibuprom (tylko i wyłącznie) i spanie Przewraca oczami

Podpis ..You can't feel anything that your heart don't want to feel...
Powrót do góry

madzia

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Tygrys
Pochwał: 2

PostWysłany: Czw 19-03-2009, 18:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja zanim zaczęłam brać tabletki to miałam bardzo bolesne miesiączki, czasem nawet mdlałam, tak mnie bolało.
Zawsze pomagał mi jakiś ciepły okład, nawet nagrzewałam się poduszką elektryczną, ale nie polecam. Tzn owszem ból minął na trochę, ale krwawienie było w tym czasie bardzo obfite.

Podpis 06.03.2003 r. Zakochany
[*]
polnoc 31.12.2013/01.01.2014 - 'tak'
Powrót do góry

wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 5

PostWysłany: Czw 19-03-2009, 19:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Przed ciążą Małpa dla mnie było czymś okropnym,ból że ,aż sie słabo robiło, zwijałam sie w pół, w szkole nie mogłam funkcjonować.Pomagała no-spa.W te dni byłam wrakiem człowieka. Odkąd zaczęłam zażywać tabletki anty, minęło.Lekarz mówił,że takie mocne menstruacje mijają po ciąży.Miał rację.
Powrót do góry

macabre

PostWysłany: Czw 19-03-2009, 19:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mi się raczej nie spieszy, choć dzieci lubię ^^ poza tym trzeba najpierw tatę poznać ;D
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Czw 19-03-2009, 20:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Macabre możesz iść z mamą do ginekologa.

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: