Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Coś mocnego
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Książki i prasa
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
trema

PostWysłany: Pon 24-09-2007, 15:07    Temat postu: Coś mocnego Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jak w temacie. Polećcie jakąś dobrą książkę. Taką przy której można się trochę "pobać". Najlepiej sensację, thriller. Horrory dla mnie jednak są kapkę za mocne Bardzo szczęśliwa
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Rosalinda

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Tygrys
Pochwał: 6

PostWysłany: Pon 24-09-2007, 16:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No to ja polecam: Ludluma-wszystko, Grishama-wszystko, Perez-Reverte-Szachownica Flamandzka, Zafon-Cień Wiatru, Perez Reverte-Ostatnia bitwa templariusza...

Podpis 14 lipca 2007-początek nowego życia Zakochany
"Kocham Cię"- 27 października 2007 Zakochany
Powrót do góry

trema

PostWysłany: Pon 24-09-2007, 17:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ludluma znam. Grishama znam. Zafona równiez już porzerobiłam. Perez Reverte pierwszę słyszę Bardzo szczęśliwa Możesz coś więcej o jego książkach?
Powrót do góry

Rosalinda

PostWysłany: Pon 24-09-2007, 18:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Trema-Perez Reverte to znakomity pisarz, kazda książka jest w nieco innym stylu i o innej tematyce, generalnie to kryminały z elementami thrillera z bardzo zaskakującymi zwrotami akcji.

Powrót do góry

group

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Pon 24-09-2007, 18:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Z nowości to Żywioł ognia - Nelsona Demille’a - wzbudza obawy.
Powrót do góry

trema

PostWysłany: Wto 25-09-2007, 18:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Rosalinda jaki tytuł Pereza Reverte na początek polecasz?

Group a jakiego rodzaju są te obawy? Złośliwa
Powrót do góry

group

PostWysłany: Wto 25-09-2007, 18:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

To są lęki egzystencjalne;) Żartuje. Tytułowy "Żywioł ognia" to kryptonim planu obronnego Ameryki na wypadek ataku z użyciem broni jądrowej. Zdaniem DeMilla taki plan naprawdę istnieje. Akcja książki toczy się wokół walki z terroryzmem czyli bardzo aktualna tematyka. Można się i przestraszyć i pośmiać (sporo dowcipnych dialogów). Książka jest typowo sensacyjna czyli sporo zwrotów akcji. Bardzo dobrze się ją czyta.
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 1

PostWysłany: Sro 26-09-2007, 13:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja ze swej strony polecam Mastertona. Mistrz grozy jak dla mnie. Na początek przeczytałam "Katie Maquire", ale inne też są dobre. Szczególnie polecam "Dom Szkieletów", "Wojowników nocy" i "Kostnica". Uśmiechnięta

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

Rosalinda

PostWysłany: Sro 26-09-2007, 14:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Trema-jeśli chodzi o Pereza Reverte zacznij od Szachownicy flamandzkiej lub Ostatniej bitwy templariusza. Uśmiechnięta

Powrót do góry

trema

PostWysłany: Czw 27-09-2007, 17:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Rosalinda, dziękuję. Zacznę się za tymi książkami rozglądać.

Gieniusia, mówiłam, że nie chcę horrorów, a Masterton właśnie takie książki pisze Złośliwa
Powrót do góry

mikulec25

PostWysłany: Czw 27-09-2007, 18:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

DeMille? Czytałam jego Grę lwa. Przyznaję, że to dobrze napisana, porządna sensacja.
Powrót do góry

group

PostWysłany: Czw 27-09-2007, 18:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moim zdaniem Żywioł jest lepszy. Bardziej działa na psychikę. Może dlatego, że opisywany świat jest już po 11 września 2001. Autor pisze w sposób który daje silne wrażenie realizmu. Nie jest to ksiązka w stylu Bonda ale bohaterowie akcja cała fabuła jest rzeczywista. Po skończeniu książki odkładasz ją i mówisz: „o shit – boję się” (oczywiście nie mówię że teraz już w tej chwili ktoś planuje coś takiego jak Bain Madox)

Rosalinda dzięki za to nazwisko - Perez Reverte - nie znałam Uśmiechnięta
Powrót do góry

nieprzygoda

Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Czw 27-09-2007, 18:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mocne to jest "Martini wstrząśnięte, nie mieszane" Uśmiechnięta
"Żywiołu" nie czytałam, ale spojrzałam na recenzję i yhm całkiem ciekawie się zapowiada. Może nawet sięgnę po tą książkę. Od siebie polecam "Krew Aniołów" Reeda Arvina. Dobry, wciągający thriller.
Powrót do góry

mikulec25

PostWysłany: Czw 27-09-2007, 19:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Muszę przyznać, że „Żywiołu ognia” również tego nie czytałam, ale od znajomej słyszałam, że ta powieść jest bardziej przewidywalna niż wcześniejsze książki DeMilla. Koleżanka jest fanką tego autora i właśnie Ona poleciła mi Grę, tak więc wierzę Jej na słowo
Powrót do góry

group

PostWysłany: Czw 27-09-2007, 19:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Przewidywalny? Nom, może troszkę bo od początku znamy tego Złego ale książka do ostatnich stron trzyma w napięciu i ma sporo zaskakujących momentów.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Książki i prasa Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: