Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Cytologia II stopnia
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
guru

PostWysłany: Pon 21-04-2008, 16:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Bardzo możliwe, nie jestem specjalistką w tym temacie, ale tak mi powiedziała pani przed ciążą (fakt faktem ze miałam nadżerkę "bardzo malutką") i w moim przynajmniej przypadku mówiła ze wystarczy monitorowanie zmian Uśmiechnięta
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

martii

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 2

PostWysłany: Wto 22-04-2008, 9:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja miałam kiedyś malutką nadżerkę - zaleczona farmakologicznie globulkami.

Niestety potem pojawiła się kolejna i była wypalana. Ale to było ze 2 lata temu - teraz mam 22.

Podpis 25.07.2009 - już prawie 4 lata w poważanym związku:)
Powrót do góry

alanml

Pochwał: 1

PostWysłany: Wto 05-08-2008, 13:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Przyszedł mój wynik cytologii po ciąży i porodzie - GRUPA I.

Żadnych zmian, stanów zapalnych itd.

Apropo wyników cytoligii, położna która mi dała wynik mówiła, że najczęściej kobiety mają grupę drugą. Grupa I zdarza się rzadko, nawet dziewice rzadko mają grupę pierwszą.

Miło m ibyło to słyszec.
Powrót do góry

Majek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Świnia
Pochwał: 4

PostWysłany: Wto 05-08-2008, 19:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ala gratuluję I stopnia. Ja jeszcze nigdy nie miałam I, zawsze II.
Powrót do góry

alanml

PostWysłany: Wto 05-08-2008, 19:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja do tej pory zawsze miałam II stopień a tu taka niespodzianka - i to po ciąży i porodzie.
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Wto 05-08-2008, 20:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ala super wynik Uśmiechnięta

U mnie odwrotnie Puszcza oko Zawsze miałam I grupę, dopiero po ciąży II.

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 8

PostWysłany: Wto 05-08-2008, 20:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ala, ja również gratuluję. Uśmiechnięta

Zawsze mam I grupę, ale dopiero od Ciebie dowiedziałam się, że to rzadkośc. Przewraca oczami
Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Koń
Pochwał: 3

PostWysłany: Sro 06-08-2008, 12:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jowita napisała:
Ala, ja również gratuluję. Uśmiechnięta

Zawsze mam I grupę, ale dopiero od Ciebie dowiedziałam się, że to rzadkośc. Przewraca oczami

Ja tak samo Uśmiechnięta

Podpis "Przychodzi taki dzień, gdy do człowieka dociera, że dalsza tułaczka nie ma sensu. Że dokądkolwiek idziesz, zabierasz ze sobą siebie."
S. King
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Gosienka19BHX

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Wto 07-10-2008, 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wiecie co nie wiem dlaczego wy sie tak sprzeczacie.
Chociaz ja bylam u kilku lekarzy od spraw kobiecych i wszyscy mowia, ze to bez roznicy.
Ja mam 20 lat, a wyszlo mi, ze mam 3 stopien w cytologi Bardzo smutna. A 4 stopien to juz rak Płacze lub Bardzo smutna. Wiec mowa jest tutaj o 2 stopniu. Dziewczyno wylecz to jak najszybciej, bo w ciagu kilku miesiecy moze z tego wyjsc wielkie ! wiesz o czym mowie.
Ja jestem po porodzie 16 miesiecy i dopiero mialam badania 14 miesiecy po porodzie, poniewaz mieszkam za granica, a tutejsi lekarze sa potrabani i tego nie lecza u mlodych kobiet, wiec co????
W Anglii wszystkie mlode dziewczyny chodza z nadzerkami, a bądz co badz z rakiem???? To sie w glowie nie miesci !!!!!!!!!!!!
L E C Z C I E T O J A K N A J P R E D Z E J

Uwagi  Proszę uwazać na słownictwo!
Rosalinda.
Powrót do góry

betana

PostWysłany: Wto 12-10-2010, 11:19    Temat postu: Proszę o pomoc. Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Witajcie
Jestem nowa na tym forum i tak sobie czytam wasze posty i juz nic nie rozumiem..hmmm co to znaczy ,ze numer cytologii II ,to co innego niz numer nadżerki??? Zszokowana
Ja na wyniku mam napisane obraz odpowiada II wg Papanicolu,liczne komórki zapalne.2.zmiany odczynowe i reparacyjne zwiazane z zapaleniem Smutna
Wiec juz mam sie martwic, czy mam jeszcze torche czasu na wypalankę. Dodam ,ze dwa lata temu mialam wynik bardzo dobry ,ale zaczełam brac tabletki antykoncepcyjne dwa lata temu i widocznie cos sie pogorszylo. Czy to od tabletek??? Ja niestety musze je brac na moja chorobe -endometrioze .Teraz boje sie bo piszecie ,ze nie powinno sie brac tabletek gdy sie ma nadzerke... Smutna myslicie ,ze powinnam je odstawic?
pozdrawiam
Beata
Powrót do góry

Tulisia

PostWysłany: Wto 12-10-2010, 18:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Betana. Nadżerka to nadżerka a cytologia to cytologia. Badanie cytologiczne jest badaniem przesiewowym w kierunku raka szyjki macicy. Wyróżnia się 4 stopnie 1 najlżejszy 4 - rak szyjki macicy.

Zaskoczyło mnie to, że mając nadżerkę nie można brać tabletek antykoncepcyjnych. Moja gin absolutnie nic takiego mi nie powiedziała,a na przedostatniej wizycie ( mojej 1 w życiu) wykryła u mnie nadżerkę. Musze więc o to zapytać.

Wykryła nadżerkę i zapalenie brałam gynalgin- zapalenie zniknęło. Pobrała wymaz cytologiczny. no i teraz czekam na wynik. będzie za jakieś 2 tygodnie.

Będę miała usuwaną metodą laserową. Miała już któraś z Was kobitki?

A i ja też uważam, że najlepiej jak najszybciej wyleczyć nadżerki, by nie pogorszyć stanu zdrowia, szkoda, że u mnie same tabsy nie pomogą ;/

pozdrawiam:*
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Sro 13-10-2010, 9:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Betana ja na Twoim miejscu poszłabym z wynikami cytologii do gina żeby je zanalizował i powiedział czy jest w porządku. Przynajmniej ja tak robię, a nie na własną rękę doszukuję się nie wiem czego w wynikach, na których się nie znam i których nie umiem interpretować.

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

betana

PostWysłany: Sro 13-10-2010, 11:50    Temat postu: Metoda laserowa Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Fotokoagulacja

Usuwanie nadżerek szyjki macicy promieniowaniem podczerwonym (fotokoagulacja) jest metodą polegającą na wykorzystaniu fali świetlnej o charakterystyce lasera neodymowo-yagowego. Wyemitowanie impulsu światła na nadżerkę powoduje nagłe odparowanie wody w komórkach tworzących nadżerkę, a w konsekwencji ich natychmiastowe obumarcie.

Zabieg polega na przyłożeniu do nadżerki światłowodu emitera, lekkim uciśnięciu w celu wyciśnięcia krwi z naczyń krwionośnych i emisji impulsu. Istnieje możliwość płynnej regulacji głębokości emisji promienia w tkanki nadżerki (z dokładnością do 0,1 mm) w zakresie od 0,7 do 2,4 milimetra. Umożliwia to precyzyjne ustalenie zakresu penetracji promienia w głąb tkanek, a tym samym zminimalizowanie zabiegu do zakresu ściśle niezbędnego oraz wyklucza powstawanie jakichkolwiek deformacji powierzchni lub blizn szyjki.

Czas zabiegu jest uzależniony od powierzchni nadżerki. Średnica 10 milimetrów lub mniej to jeden impuls średnio trwający 1,5 sekundy, nadżerka o powierzchni większej wymaga 2-4 impulsów, czyli czas efektywnego zabiegu likwidującego nadżerkę trwa w sumie około 3-4 sekundy.

Pacjentka ma możliwość obserwowania usuwania nadżerki w czasie zabiegu na ekranie monitora. Po zabiegu wymagana jest tylko jedna wizyta kontrolna celem sprawdzenia prawidłowości gojenia się miejsca po usuniętej nadżerce.

Zaletami tej metody są:

Całkowita bezbolesność zabiegu
Uzyskanie najkrótszego z możliwych czasu wygojenia się szyjki po zabiegu
Brak efektu palenia tkanek, a tym samym nieprzyjemnej woni w czasie zabiegu
Możliwość najbardziej precyzyjnego wyboru głębokości i rozległości zabiegu
Leczenie w każdym dniu cyklu oprócz okresu krwawienia miesięcznego
Możliwość całkowicie bezpiecznego leczenia nadżerek w każdym okresie ciąży
Brak zmian strukturalno-czynnościowych szyjki po leczeniu - metoda jest szczególnie zalecana u kobiet przed zajściem w pierwszą ciążę
Możliwość leczenia przy wszczepionym elektrostymulatorze serca
Całkowity brak ograniczeń narzucanych pacjentce i koniecznych przy innych sposobach usuwania nadżerki
Wadą tej metody jest brak możliwości usunięcia nadżerki przy współistniejących poporodowych deformacjach szyjki w formie jej głębokich pęknięć, tzw. laceracjach szyjki, powstałych zazwyczaj po niewłaściwie zeszytych lub nierozpoznanych w czasie porodu uszkodzeniach szyjki.
Wymagają one wykonania zabiegu elektrokonizacji lub konizacji chirurgicznej przeprowadzanych już w warunkach szpitalnych

Dołączone po 11 minutach 30 sekundach:

Pytanie

Ja po otrzymaniu wyniku zadzwoniłam do mojego lekarza i pytałam co to wszystko znaczy ,a on odparł,ze wszystko jest dobrze i wynik jest dobry.
Nie wiem co o tym myślec Smutna( na wyniku jest napisane ,ze jest duży stan zapalny i numer II czyli nie jest tk całkiem dobrze. Nawet nie zaproponowal leczenia zpalenia eh
Zapisalam sie do lekarza w moim miescie na środe .Spytam go o wynik i czy mam tylko stan zapalny ,czy mam tez nadzerke i jak duzą.
Mam nadzieję ,ze tym razem trafię na bardziej kompetentnego lekarza ,bo do tej pory nie mialam szcześcia.
Co do wypalania nadzerki ,to nie polecam poniewaz u mnie spowodowało powstanie endometriozy ,czyli najlepiej wybierac metody po ktorych pozostaje jak najmniej blizn i nie powoduja potem problemow z cyklem miesiaczkowym.(chociaz nie u wszystkich)

pozdrawiam

pozdr
Powrót do góry

Kate29

PostWysłany: Nie 28-11-2010, 17:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mam nadżerkę stopnia II . Mój ginekolog stwierdził że trzeba to monitorować i co roku robic cytologię .Uważał że jeśli planuję dzieci to po porodzie usuna mi tą nadżerkę . Jednak mineło troche czasu odkąd mam nadżerkę i nie planuje ciąży tak więc mój ginekolog stwierdził że nie ma na co czekać . Po następnej miesiączce mam się zgłosić na "wypalankę" . Tak więc będe miała to świnstwo z głowy . Wydaje mi się że ja ktos ma jakieś wątpliwości to najlepiej skonsultować się z innym lekarzem . Jednak z tego co wiem II stopień to nie wyrok. Trzeba to badać i leczyć a jak i itp to zależy od nas.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Małgo

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Sro 08-12-2010, 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oj dziewczyny, ilu lekarzy tyle opinii.
Ja mam II stopień czyli norma. Mój gin twierdzi, że I stopień to też często błąd lekarza który pobiera sam śluz z szyjki macicy a nie komórki nabłonka więc cytologia taka wychodzi. II stopniem nie trzeba się martwić. Jeśli chodzi o nadżerkę to moim zdaniem przesadzacie. To niewielki ubytek w tkance, infekcja, którą należy monitorować, ale już niekoniecznie wypalać, zamrażać, a już na pewno nie przed ciążą (opinia mojego lekarza). A juz w ogóle śmieszą mnie opinie, ze nadżerka jest równoznaczna z rakiem Zszokowana pfff...

Podpis My heaven is with U:*
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Strona 4 z 7

Skocz do: