Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Cytologia
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Pon 15-02-2010, 21:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Buuu ja sie muszę wybrać i jakoś nie mogę, a minęło już ze 13 miesięcy od ostatniej cytologii.

Kurczę jak brałam tabletki to miałam większą motywację.

Podpis Wolę bez. Złośliwa
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Pon 15-02-2010, 22:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edziu cytologia państwowa jest za darmo dopiero od 25 roku życia Puszcza oko. Ja za swoją musiałam płacić Puszcza oko. I jest bodajże co 2 lata refundowana.

Van'yess marsz do lekarza! Badanie trzeba zrobić!

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Pon 15-02-2010, 22:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

monika2222 napisała:
Edziu cytologia państwowa jest za darmo dopiero od 25 roku życia Puszcza oko. Ja za swoją musiałam płacić Puszcza oko.

Od kiedy tak jest? Ja w Polsce cytologie pierwsza mialam robiona jak mialam 18 lat i nigdy nie placilam. Podejrzliwa

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

Gizmowa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pon 15-02-2010, 22:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja również miałam robioną niedawno cytologię i nie musiałam nic płacić Podejrzliwa
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pon 15-02-2010, 23:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Monia ja też miałam robioną cytologię kiedyś państwowo koło 20-stki i nie płaciłam i też z tego co pamiętam, robiłam co roku. Teraz jak jest, to się nie znam, bo ginów państwowych omijam szerokim łukiem. Puszcza oko

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Pon 15-02-2010, 23:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie wiem od kiedy. U mnie na drzwiach gabinetu w którym robią państwowo jest taka informacja.

Dołączone po 2 minutach 2 sekundach:

Teraz właśnie wszystko szukałam i znalazłam na stronie NFZ-tu taką informację:
Cytat:
Bezpłatna cytologia bez skierowania przysługuje kobietom od 25 do 59 roku życia raz na trzy lata

Więc może to ja źle zrozumiałam i po prostu musi być skierowanie od ginekologa?

Ja i tak chodzę prywatnie do gina, więc dla mnie różnicy nie było i płaciłam 20zł. za badanie.

06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pon 15-02-2010, 23:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Monika rzeczywiście tak jest na stronie NFZ, jednak z różnych komentarzy wynika, że darmowo można robić cytologię w każdym wieku. Puszcza oko
http://www.roik.pl/lubuski-nfz-cytologia-nalezy-sie-kazdej-kobiecie/

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Pon 15-02-2010, 23:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Czyli nie wiedziałam. Przepraszam za wprowadzenie w błąd Puszcza oko.

Dołączone po 46 sekundach:

Dobrze, że pilnujecie dziewczyny Bardzo szczęśliwa.

06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

dotka
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 14

PostWysłany: Pią 07-05-2010, 22:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Z tego co się orientuję to cytologia taka czysto profilaktyczna (bez wskazań z powodu choroby) rzeczywiście przysługuje co 2 lata.
Jeśli jednak kobieta- z racji np.pewnych dolegliwości czy chorób musi być "monitorowana"- z zalecenia lekarza cytologia robiona jest tak często jak to jest konieczne. Tak samo jest z mammografią, usg i innymi badaniami.
Powrót do góry

aniś

PostWysłany: Wto 25-05-2010, 8:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

12 czerwca w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbędzie się II Warszawski Dzień Promocji Zdrowia Seksualnego organizowany przez Fundację Promocji Zdrowia Seksualnego. Będzie to cykl wykładów popularno-naukowych skierowanych do pacjentów, na które będzie mógł przyjść każdy zainteresowany. Wstęp na wykłady jest bezpłatny. Początek imprezy – godz. 10.00. Wśród wielu interesujących wykładów prowadzonych przez specjalistów również ten nt. Jak można uniknąć zachorowania na raka szyjki macicy? – dr Małgorzata Rekosz
Powrót do góry

mandragora

PostWysłany: Wto 25-05-2010, 13:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja kiedys robiłam na nfz i tez nic nie płaciłam, teraz chodze prowatnie do gina, więc płace stówke i mam wszystko "za darmo" Złośliwa
Powrót do góry

Blondynka

PostWysłany: Wto 25-05-2010, 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jak się idzie na NFZ to cytologia jest za darmo, bo moja mama chodzi.
Ja idąc prywatnie daję 20zł.
W lipcu czeka mnie to badanie.
Powrót do góry

Gizmowa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 1

PostWysłany: Wto 25-05-2010, 13:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

U mnie też prywatnie 20zł
Powrót do góry

basia27

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Nie 04-07-2010, 15:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No ja też nie chodze co roku na cytologie ale tak myślę że w sierpniu jak będe miała urlop to w końcu się wybiore czas najwyzszy chociaż że to nie jest przyjemne badanie Uśmiechnięta

Dołączone po 4 minutach 4 sekundach:

Jak byłam osatnio 2lata temu na cytologi z nfz to też nic nie płaciłam

Podpis 01.08 2009r mój najważniejszy dzień w życiu mój ślub Kocham Cię Misiu
Powrót do góry

duffy

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Pią 14-10-2011, 21:52    Temat postu: Badania Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Czesc. ;p W jakich cenach sa badania cytologiczne? Słyszałam ze jesli ktos jest ubezpieczony to badania sa robione nawet za darmo mam 17 lat, czy to dobry wiek by zaczac badania cytologiczne?
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 14, 15, 16, 17  Następny
Strona 15 z 17

Skocz do: