Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Cytologia
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 15, 16, 17  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Wąż
Pochwał: 4

PostWysłany: Pią 14-10-2011, 21:56    Temat postu: Re Badania Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

duffy napisała:
Czesc. ;p W jakich cenach sa badania cytologiczne? Słyszałam ze jesli ktos jest ubezpieczony to badania sa robione nawet za darmo mam 17 lat, czy to dobry wiek by zaczac badania cytologiczne?

Jesli panstwowo to powinno byc za darmo. A Twoj wiek, szczegolnie jak zaczelas wspolzycie, bardzo dobry zeby zaczac dbac o kobiece sprawy.

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

jagoda23

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Pią 14-10-2011, 22:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Badanie cytologiczne poniżej jakiegoś wieku (chyba 40) jest płatne, nawet na kasę chorych w przychodni się płaci. Bodajże 20 zł około, bynajmniej u mnie w mieście tyle się płaci.
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 4

PostWysłany: Pią 14-10-2011, 22:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

jagoda23 napisała:
Badanie cytologiczne poniżej jakiegoś wieku (chyba 40) jest płatne, nawet na kasę chorych w przychodni się płaci. Bodajże 20 zł około, bynajmniej u mnie w mieście tyle się płaci.

Od kiedy takie cos weszlo?

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

duffy

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Pią 14-10-2011, 23:48    Temat postu: Badania Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziękuje bardzo!Uśmiechnięta Zaczełam juz współczycie, i chyba sie zdecyduje na cytologie.
Powrót do góry

Anna26

Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Sob 15-10-2011, 6:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

jagoda23 napisała:

Ja sie nie spotkałam z czymś takim. Pierwsze badanie refundowane jest po 25 r.ż. i nawet zapraszają listownie. Przynajmniej ja tak miałam. Badanie prywatne kosztuje mnie 25zł.

Podpis "Na twoją obcość, na moją inność, na dwie połowy w jednej łupinie(...),na nieustanne sobą zdziwienie, na gniew i krzywdę i przebaczenie- wybieram Ciebie."
Powrót do góry

justinkowa

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Sob 15-10-2011, 10:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Cytologia jest bardzo ważnym badaniem i tak jak już mówiły dziewczyny wyżej, jeśli zaczęłaś współżycie warto zacząć dbać o siebie. Nigdy nie jest za wcześnie.

Podpis Żyję chwilą. Lubię to.
17.01.2010- tak. Zakochany
Powrót do góry

dzidzia

Pochwał: 2

PostWysłany: Sob 15-10-2011, 16:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Anna26 napisała:
Ja sie nie spotkałam z czymś takim. Pierwsze badanie refundowane jest po 25 r.ż. i nawet zapraszają listownie. Przynajmniej ja tak miałam. Badanie prywatne kosztuje mnie 25zł.

Ja mam 27 lat, ostatnio byłam na cytologi na NFZ i płaciłam 40zł. Przewraca oczami Czemu ? nie wiem.

Podpis Dom-to tam gdzie,choćby pod gołym niebem, ludzie są razem
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Pochwał: 5

PostWysłany: Sob 15-10-2011, 18:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Badanie jest refundowana od 25 roku życia, ale tylko raz na dwa lata. Może dzidziu robiłaś ostatnio w zeszłym roku?

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

dzidzia

Pochwał: 2

PostWysłany: Sob 15-10-2011, 19:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

monika2222 napisała:
Badanie jest refundowana od 25 roku życia, ale tylko raz na dwa lata. Może dzidziu robiłaś ostatnio w zeszłym roku?

Aaaa, to wszystko wyjaśnia. Robiłam. Dziękuje monika

Podpis Dom-to tam gdzie,choćby pod gołym niebem, ludzie są razem
Powrót do góry

jagoda23

PostWysłany: Nie 16-10-2011, 20:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie wiem może u nas jakieś dziwne są zasady...Moja siostra była (ma22 lata) i jej powiedziała babka, że po 40 (chyba bo już sama nie pamięta) jest za darmo a tak się płaci...

Mi to i tak obojętne, bo ja na kasę chorych do gina nie chodzę.
Powrót do góry

EgzystencjalnyPaw

Pochwał: 1

PostWysłany: Pią 21-10-2011, 17:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Niestety nasz kraj, Polska to 50 lat za murzynami.
Takie badanie jak cytologia jest od 25r.ż.
Pozwolę sobie zacytować:
''Program przeznaczony jest dla kobiet w wieku od 25 do 59 lat, ubezpieczonych, które w ciągu ostatnich 3 lat nie wykonywały badania cytologicznego. ''

Mówi się tyle o raku, a przecież do 25 roku, to on może się nieźle rozwinąć, skoro nfz nie przewiduje badań dla młodszych kobiet.
Zamiast profilaktyki leczą, a i tak nieskutecznie.
Według mnie to chore. Ja biorę tabletki, chodzę do ginekologa na nfz i cytologię każe mi robić raz w ROKU i nie muszę za nią płacić.
Powrót do góry

jagoda23

PostWysłany: Pią 21-10-2011, 17:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Czyli, które nie robiły cytologii przez 3 lata...Przez 3 lata to można umrzeć na tego raka...chory kraj, ja już dawno to mówię i wstydzę się tutaj żyć i być polką.
Powrót do góry

sisi

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Koza
Pochwał: 3
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Sob 22-10-2011, 12:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jak to? Ja robiłam u lekarza, który ma umowę z NFZ i za darmo było...

Podpis "... Niepojęta Łaska Jego wciąż dosięga nas..."
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 10

PostWysłany: Sob 22-10-2011, 12:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

jagoda23 napisała:
Czyli, które nie robiły cytologii przez 3 lata...Przez 3 lata to można umrzeć na tego raka...chory kraj, ja już dawno to mówię i wstydzę się tutaj żyć i być polką.

Jagoda nie narzekaj. Zapytaj dziewczyn, które żyją za granicą, że opiekę zdrowotną mamy na prawdę super w porównaniu do innych krajów. Przewraca oczami

Jak moj gin (na NFZ ) zapytał się mnie kiedy miałam cytologie robioną i powiedziałam, że dwa lata temu, to zrobił wielkie oczy i odrazu mi pobrał wycinek do badania.

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

jagoda23

PostWysłany: Nie 23-10-2011, 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Czy ja narzekam?
Ja nie narzekam, bo i tak chodzę prywatnie więc dla mnie może to kosztować na NFZ ile im pasuje. I tak nie pójdę na kasę do gina więc..

Jedynie narzekam na KRAJ ogólnie, bo to chory w jakim żyjemy.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 15, 16, 17  Następny
Strona 16 z 17

Skocz do: