Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Cytologia
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 15, 16, 17  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mako.mako

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Pies
Pochwał: 1

PostWysłany: Pią 19-01-2007, 23:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

ulunius napisała:
mako.mako napisała:
ulunius napisała:
Kurcze muszę się zmobilizować i też się wybrać.... tylko kiedy??? Skonsternowana

Właśnie Ula zawsze jest to "kiedy?" ja też nigdy nie mam czasu, ciągle jestem zmęczona! trzeba jednak się zmobilizować, weź ze mnie przykład i jutro zadzwoń i się zapisz!

Ja właśnie zastanawiam się nad zmianą gina... jakoś ten stary mi nie odpowiada....
Muszę się zorientować jak przyjmuje ten drugi Gin... Myśli

A co tam, zmobilizowałaś mnie Mako! Uśmiechnięta

ciesze się Bardzo szczęśliwa

Dziewczyny słyszałyście o szczepionce na HPV?????

Mój tata mnie maltretuje od kilku dni żebym sie zaszczepiła ale ja jak zwykle nie mam czasu zadzwonić na infolinię i sie dowiedzieć szczegółów Przewraca oczami Teraz jak pójdę do gina to sie podpytam o tą szczepionkę.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak chiński: Wąż
Pochwał: 4

PostWysłany: Sob 20-01-2007, 1:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja wlasnie dzis sie dowiedzialam, ze w Anglii cytologie robi sie raz na 3 lata i nie rbi sie jej kobietom ponizej 25 roku zycia Zszokowana Zszokowana Zszokowana

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

Jewel

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Świnia
Użytkownik zbanowany
Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: Sob 20-01-2007, 1:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Szczepionka na HPV ?? a co to takiego ??

Podpis Serduszko Razem od 11.02.2005 Serduszko
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sob 20-01-2007, 10:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Z tego co się orientuje to szczepionka przeciwko rakowi szyjki macicy

Dołączone po 3 minutach 28 sekundach:

a i ja słyszałam, że to dla młodych kobiet przed 26 rokiem życia, najlepiej takich, które nie rozpoczęły jeszcze współżycia Niezdecydowana
kosztuje 1200zł?

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

ptycha

PostWysłany: Sob 20-01-2007, 10:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziewczyny troszke odbiegne od tematu, ale ostatnio wlasnie robilam sobie cytologie i wspomnialam lekarzowi o nadzerce, bo kiedys mialam wymrazanie.
Sorry, ze zaglebiam sie w taki temat, ale dowiedzialam sie ciekawej rzeczy.
Otoz doktor stwierdzil, ze w PL czesto te zabiegi sa wykonywane niepotrzebnie, ze nadzerka to stan fizjologiczny i mozna z nia normalnie zyc, byle tylko cytologia byla w normie. Tutaj wogole takich zabiegow sie nie przeprowadza, bo ponoc sa zbedne.
Czyzby byl to jeden ze sposobow na naciaganie pacjentek na kase?
Powrót do góry

mako.mako

PostWysłany: Sob 20-01-2007, 10:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia napisała:
Z tego co się orientuje to szczepionka przeciwko rakowi szyjki macicy

Dołączone po 3 minutach 28 sekundach:

a i ja słyszałam, że to dla młodych kobiet przed 26 rokiem życia, najlepiej takich, które nie rozpoczęły jeszcze współżycia Niezdecydowana
kosztuje 1200zł?

kurcze jaka droga Zszokowana i to współżycie - to ja juz sie nie nadaje Zakłopotana
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sob 20-01-2007, 11:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

mako dla takich kobiet podobno jest najskuteczniejsza, ale to nie znaczy, że dla pozostałych nie Puszcza oko
Przynajmniej ja to tak rozumiem Uśmiechnięta
Gdzieś czytałam artykuł na temat tej szczepionki, ale nie mogę w tej chwili go znaleść Podejrzliwa

Co do nadżerki to ilu lekarzy tyle opinii Przewraca oczami
Jedni są za wycinaniem, inni za zamrażaniem, jeszcze inni pozostawiają i twierdzą, że nawet nie powinno się z tym nic robić Neutralna

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

mako.mako

PostWysłany: Sob 20-01-2007, 13:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Muszę zadzwonić na infolinię i się dowiedzieć szczegóły bo Tata mnie zamęczy Podejrzliwa
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sob 20-01-2007, 13:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

mako to jak już się dowiesz, to się podziel tu z nami informacjami Uśmiechnięta

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Kasia

Zodiak chiński: Koza
Użytkownik zbanowany
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Sob 20-01-2007, 14:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Znalazłam coś o tej szczepionce tutaj i tutaj

Podpis Jeszcze 12 dni Bardzo szczęśliwa Bardzo szczęśliwa Bardzo szczęśliwa
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Sob 20-01-2007, 17:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

szczepionka!

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

brzydka

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Wto 23-01-2007, 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dotka byłam na badaniu 4 stycznia (dopiero Zakłopotana ).
Czekam na wynik, w czwartek idę się dowiedzieć czy już jest. Boję się potwornie, tym bardziej, że mam małe kłopociki kobiece Przewraca oczami
Mam nadzieję, że będzie dobrze i na pewno będę teraz robiła badanie regularnie.
Powrót do góry

dotka
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 14

PostWysłany: Wto 23-01-2007, 22:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

brzydka napisała:
Dotka byłam na badaniu 4 stycznia (dopiero Zakłopotana ).
Czekam na wynik, w czwartek idę się dowiedzieć czy już jest. Boję się potwornie, tym bardziej, że mam małe kłopociki kobiece Przewraca oczami
Mam nadzieję, że będzie dobrze i na pewno będę teraz robiła badanie regularnie.

Najważniejsze że się w końcu zebrałaś.... Najtrudniejszy pierwszy krok! Potem już z górki...(ja też mam małe kłopociki kobiece Przewraca oczami ) A wyniki - jestem pewna że będą jak najbardziej ok!
Trzymam kciuki; napisz co i jak
Powrót do góry

Jewel

Zodiak chiński: Świnia
Użytkownik zbanowany
Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: Wto 23-01-2007, 22:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Brzydka mam nadzieję, że już więcej nie zaniedbasz tych spraw. Teraz długo czekałaś i nic poważnego się nie dzieje ale pamiętaj że innym razem tyle szczęścia możesz nie mieć Niezdecydowana Trzymam kciuki za wynik bardzo dobry.

Podpis Serduszko Razem od 11.02.2005 Serduszko
Powrót do góry

Gat

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Kogut

PostWysłany: Sro 24-01-2007, 12:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wspomniana szczepionka zabezpiecza przed zakażeniem wirusem brodawczaka HPV ( jest to wius onkogenny). I z tego powodu powinno się szczepic osoby, które jeszcze nie współżyły.
Jest to dość kosztowne , seria 3 dawek po 500 zł każda.

wiadomo jednak, że chroni przed zakażeniem wirusem ale ni chroni nas przed innymi czynnikami powodującymi raka szyjki macicy, np. częstymi stanami zapalnymi, nieleczonymi nadżerkami..

Jeżeli chodzi o nadżerki to jest ich wilele rodzajów. Niektóre goją się samoistnie a niektóre nie , tzn porastają innym nabłonkiem charakterystycznym dla wnetrza kanału szyjki (stąd duża ilość śluzu toważyszącego nadżerkom)

Pozwole sobie wkleić :
"Nadżerka prawdziwa

W tym jednym przypadku nazwa schorzenia jest zgodna z obowiązującym nazewnictwem medycznym. Nadżerka tego rodzaju charakteryzuje się ubytkiem nabłonka. Występuje zaledwie w 2-10% stwierdzanych zmian na szyjce macicy i powstaje wskutek urazów mechanicznych, chemicznych lub stanów zapalnych. Może być również objawem nowotworu szyjki macicy. Gojenie nadżerki prawdziwej polega na napełzaniu nabłonka płaskiego, pokrywającego szyjkę macicy, w miejsce ubytku. Jest to tzw. epitelizacja.

Nadżerka rzekoma (erytroplakia)

Erytroplakia stanowi większość nadżerek, jest utworzona przez nabłonek kanału szyjki macicy. Polega na zastąpieniu jednego rodzaju nabłonka innym. Aby lepiej zrozumieć istotę tej nieprawidłowości, trzeba przypomnieć w skrócie budowę narządu rodnego kobiety: macica składa się z trzonu znajdującego się w jamie brzusznej oraz szyjki, której większa część (tzw. część pochwowa) swobodnie wystaje do pochwy i jest pokryta nabłonkiem wielowarstwowym płaskim, nierogowaciejącym. Pochwa jest połączona z trzonem macicy za pośrednictwem znajdującego się w szyjce macicy kanału, który jest pokryty nabłonkiem jednowarstwowym walcowatym. Granica tych dwóch rodzajów nabłonków przebiega w okolicy tzw. ujścia zewnętrznego kanału szyjki. Zmienia się w zależności od wieku kobiety. U znacznej części dojrzałych płciowo kobiet niewielki fragment nabłonka kanału szyjki może pokrywać zewnętrzną powierzchnię części pochwowej szyjki macicy i jest widoczny w postaci otaczającego ujście zewnętrzne zaczerwienienia nazywanego nadżerką. Taka zmiana - niewielkich rozmiarów - stanowi stan fizjologiczny u tych kobiet (tzw. nadżerka wrodzona). "Przechodzeniu" nabłonka walcowatego na szyjkę macicy sprzyjają zaburzenia hormonalne, przeszłość położnicza (liczne porody, poronienia, pęknięcia szyjki macicy podczas porodów), zakażenia szyjki macicy i pochwy (grzybicze, bakteryjne, wirusowe), wczesne rozpoczęcie życia płciowego i częste zmiany partnerów seksualnych. Nie bez znaczenia są złe warunki socjalno - ekonomiczne, urazy i skłonności rodzinne."

"Leczyć - nie leczyć

Poglądy lekarzy dotyczące potrzeby leczenia erytroplakii są podzielone. Leczyć na pewno trzeba te zmiany, które osiągają znaczne rozmiary lub są przyczyną wydzielania dużej ilości zasadowego śluzu zmieniającego prawidłowe kwaśne pH pochwy na zasadowe sprzyjające zakażeniom, albo powodują inne dolegliwości. Część lekarzy uważa, że małe nadżerki wykrywane u młodych kobiet, które nie rodziły, nie wymagają leczenia, lecz tylko obserwacji. Bezwzględnym warunkiem postępowania zachowawczego jest prawidłowy wynik badania cytologicznego i kolposkopowego (oglądanie szyjki macicy pod powiększeniem, po zastosowaniu odpowiednich odczynników). Badanie to służy wykrywaniu zmian "podejrzanych". Przed wdrożeniem leczenia zachowawczego należy wykluczyć istnienie nowotworu szyjki macicy lub stanów sprzyjających jego rozwojowi.

Leczenie nadżerki rzekomej zaczyna się od wyleczenia ewentualnego stanu zapalnego. Następnie niszczy się ją za pomocą przyżegania chemicznego, elektrokoagulacji (prądem elektrycznym i ciepłem), krioterapii (leczenie zimnem jest szczególnie polecane kobietom planującym posiadanie dziecka jako leczenie oszczędzające) oraz laseroterapii."
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 15, 16, 17  Następny
Strona 4 z 17

Skocz do: