Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czarny protest - 3.10.2016

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Tematy kontrowersyjne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ZieloneOczko

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 8

PostWysłany: Pon 03-10-2016, 12:14    Temat postu: Czarny protest - 3.10.2016 Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Od dnia dzisiejszego trwa Ogólnopolski Protest Kobiet przeciwko zaostrzeniu przepisów dotyczących aborcji. Polki strajkują w wielu większych i mniejszych miastach. Nie idą do pracy, zwalniają się z zajęć i przychodzą na protest ubrane na czarno. Biorą udział w różnych pikietach i zgromadzeniach.

Jaka jest wasza opinia o czarnym proteście? Będziecie w nim uczestniczyć? A może uważacie, że to nie jest dobry sposób na manifestowanie swojego niezadowolenia?

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

sunflower

Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Pon 03-10-2016, 13:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja popieram czarny protest, nie moze tak byc ze banda polityków/księży bedzie decydowala o naszej wolnosci, wyborze.
Nawet jakbym byla facetem tez bym byla za tym protestem.
Nie jestem za abrocja ale za reszta tak.
Strach sie bac jak to Duda podpisze Niezdecydowana.

Na zadnym protescie nie jestem, bo nie mam co z cora zrobic ale gdybym miala mozliwosc to bym poszla.

Podpis "Jeżeli kochasz, czas zaw­sze znaj­dziesz, nie mając na­wet ani jed­nej chwi­li."
"Kiedy śmieje się dziec­ko, śmieje się cały świat." 15.11.2015r Serduszko
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Pon 03-10-2016, 14:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja na proteście nie byłam, bo nie miałam jak. Dwójka dzieci w domu i się nie ogarnęłam. Ale popieram całym sercem. Choć z drugiej strony nie wierze, że takie rzeczy cokolwiek dadzą Niezdecydowana.

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Koń
Pochwał: 3

PostWysłany: Pon 03-10-2016, 15:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Popieram. Choć to wcale nie oznacza, że popieram aborcję. Wydaje mi się, że funkcjonująca do tej pory ustawa była w porządku. Nie chodzi mi o to, żeby aborcja byłą dostępna "na życzenie", ale nie mogę patrzeć spokojnie, jak mi i innym kobietom odbiera się wolność i zagląda się pod spódnicę. Ciekawa jestem co będzie następne ? Całkowity zakaz antykoncepcji ? Jestem osobą wierzącą, ale przecież Polska nie jest państwem wyznaniowym, żeby wszystkim, odgórnie, narzucać doktrynę Kościoła. I robi mi się słabo, jak czytam wypowiedzi pana Terlikowskiego na temat zgwałconych dwunastolatek. Ciekawa jestem co by mówił, gdyby to spotkało jego dziecko. Pewnie nic, bo załatwiłby wszystko po cichutku tak, żeby nikt się nie dowiedział.

Podpis "Przychodzi taki dzień, gdy do człowieka dociera, że dalsza tułaczka nie ma sensu. Że dokądkolwiek idziesz, zabierasz ze sobą siebie."
S. King
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Fretka

Pochwał: 2

PostWysłany: Pon 03-10-2016, 19:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Też uważam że obecne rozwiązania prawne są ok i nie powinno się ich zmieniać.

Smal a co on znów powiedział "mądrego"?
Powrót do góry

ZieloneOczko

PostWysłany: Wto 04-10-2016, 10:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Również uważam, że oobecne rozwiązanie jest odpowiednie. Może nie jest idealne, ale ktoś kiedyś powiedział, że jak jest kompromis to znaczy, że obie strony są trochę niezadowolone i chyba tak właśnie jest. Puszcza oko

Zarówno jedna strona jak i druga wali czasami takie teksty, że słuchać się tego nie da. Ja jestem przeciwko aborcji na zyczenie, uważam, że kobieta powinna mieć wybór, czy chce urodzić dziecko z gwałtu lub bardzo chore. Bardzo mnie wkurzają osoby, które oceniają inne kobiety, które nie chciałyby urodzić np. dziecka z zespołem Downa. Mam ochote wtedy zaproponować, żeby przez chociaż miesiąc zobaczyły jak to jest wychowywać ciężko chore, niepełnosprawne dziecko. Może wtedy zrozumiałyby, że to nie jest takie proste.

Jak widzę i słyszę Terlikowskiego to zmieniam kanał albo wyłączam stronę w internecie. Bardzo szczęśliwa

Powrót do góry

Nesca

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Wto 04-10-2016, 14:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja także popieram protest.

Ktoś tam "mądry" z tych naszych polityków rzucił, że ten cały protest to zabawa, żart czy coś tam innego - wybaczcie ale nie zapamiętuję wypowiedzi ludzi, którzy mnie kompletnie nie interesują, a odkąd PiS jest u władzy to w ogóle chyba nic mnie w tej polityce nie interesuje już.

Dla mnie zarówno Pan, który tak się wypowiada o prawach kobiet swojego Narodu, jak i cała ta "polityka PiS'u" to jeden wielki ŻART Uśmiechnięta

Jak usłyszałam o tym, co planują to po prostu ręce opadają. Brak słów.
Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Koń
Pochwał: 3

PostWysłany: Wto 04-10-2016, 15:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Fretka napisała:
Smal a co on znów powiedział "mądrego"?

Jakiś czas temu zachwycał się bohaterstwem tej 12latki, która urodziła dziecko Przewraca oczami.

Oglądałam wczoraj w sieci zdjęcia z protestu, zarówno z polskich miast ale i także z zagranicy. I wiecie co ? Było mi najzwyczajniej w świecie wstyd za to, że inne, bardziej cywilizowane kraje, się z nami solidaryzują, a nasi politycy mówią, że histeryzujemy albo się dobrze bawimy....

Nikt nie mówi też o tym (mam na myśli oczywiście rząd), że w hospicjach i domach dziecka będzie cała masa chorych, upośledzonych i niepełnosprawnych dzieci. Ciekawe kto z nich będzie tak wspaniałomyślny i zaadoptuje takie dziecko ? Albo chociaż wspomoże finansowo jego rehabilitację albo leczenie...

Podpis "Przychodzi taki dzień, gdy do człowieka dociera, że dalsza tułaczka nie ma sensu. Że dokądkolwiek idziesz, zabierasz ze sobą siebie."
S. King
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

ZieloneOczko

PostWysłany: Wto 04-10-2016, 16:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

smaluszek napisała:
Jakiś czas temu zachwycał się bohaterstwem tej 12latki, która urodziła dziecko Przewraca oczami.
Ciekawe kto z nich będzie tak wspaniałomyślny i zaadoptuje takie dziecko ? Albo chociaż wspomoże finansowo jego rehabilitację albo leczenie...

Zapewne las rąk będzie. Ludzie kompletnie nie zdają sobie sprawy z tego, co znaczy opiekować się dzieckiem niepełnosprawnym, ale każą innym rodzić, nazywając strach przed urodzeniem takiego dziecka egoizmem (sic!). Proponuję takim przez miesiąc poopiekować się takim dzieckiem, zadbać o wszystkie jego potrzeby, rehabilitacje, leki, przetrwać ataki choroby. Wtedy będą mogli się wypowiadać i oceniać. Albo jak słyszę, że takie dziecko można oddać do adopcji. Jasne. Ciekawe kto je zaadoptuje, jak zdrowych dzieci nikt nie adoptuje czasami.

Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Sro 05-10-2016, 8:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Głupie jest też to, że najwięcej do powiedzenia mają faceci. A jak się urodzi chore dziecko (nawet z zespołem downa co nie jest zazwyczaj jakąś straszną chorobą- w sensie leżącą, bez kontaktu itp.) to bardzo często facet odchodzi bo sobie rady nie daje Przewraca oczami.
I kobieta jest sama.

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

Conchita

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Wto 23-05-2017, 15:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

To akurat uważam uważałam za głupotę, nic taki protest nie wniósł i żadne o podobnym charakterze nic nie zmienią.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Tematy kontrowersyjne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do: