Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czy jestes zadowolona ze swojego kierunku studiów?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Uczelnie i szkoły
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dianka

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Sro 31-10-2007, 8:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

To masz szczescie u mnie z wyjazdem tez jest momzliwosc ale jeszcze sie wacham
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Contra_Girl

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Czw 01-11-2007, 21:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Przyznaje, że mój kierunek (Iberystyka) podoba mi się, ale gorsza okazała się sama uczelnia, tok nauczania, stostunek do studentów a przede wszystkim egzaminy końcowe, w których właśnie tkwie Wściekła Płaciłam za te studia ciężkie pieniądze, dlatego spodziewałam się czegoś o wiele lepszego.

Podpis POLSKA
Powrót do góry

Roxi

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Pią 02-11-2007, 2:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Uwielbiam moje studia, czyli kognitywistykę Uśmiechnięta Jest naprawdę ciekawie i bardzo różnorodnie.
Powrót do góry

Majek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Świnia
Pochwał: 4

PostWysłany: Pią 02-11-2007, 19:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Roxi napisała:
Uwielbiam moje studia, czyli kognitywistykę Uśmiechnięta Jest naprawdę ciekawie i bardzo różnorodnie.

Czy Twój Roxi kierunek ma coś wspólnego z ludzkim umysłem, modelowaniem go? Podejrzliwa

Podpis Serduszko 23.07.2011 Serduszko 15.01.2013 Serduszko Love is in the air
Powrót do góry

Roxi

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Pią 02-11-2007, 19:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Tak, to właśnie to Puszcza oko
Powrót do góry

dianka

PostWysłany: Sob 03-11-2007, 17:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Powiem tylko wow...
Powrót do góry

alanml

Pochwał: 1

PostWysłany: Nie 04-11-2007, 11:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ja jestem na etapie "nic w zyciu nie zrobiłam".

Poszłam po maturze na studia, w grę wchodziły tylko zaoczne. Kierunek wybrałam uniwersalny a raczej taki po którym będę miała duzo mozliwosci - technologia informacyjna w edukacji. Skończyłam 2 lata, na reszte zabrakło pieniędzy. Ludzie po tych studiach uczą w szkołach informatyki lub pracują w firmach. Potem poszłam do studium informatyki żeby mieć papierek ale ich nie skończyłam bo okazało się, że niczego się tam nie nauczę. Szkoła za kasę, zero wiedzy. Teraz jestem w studium multimediów i organizacji rekamy. Tą szkołę pewnie skonczę ale...

Od skończenia liceum pracowałam w 3 miejscach, rozgrzebałam 3 szkoły i oprócz doświadczenia nie mam nic Smutna

Mam 26 lat, jestem w ciązy i rozmyslam. Trzeba w życiu robić to co lubimy.

I tak oglądam stronę umk i jesli będzie mozliwość dokoncze rozpoczęte studia, jesli nie pójde na polonistykę lub politologię. To mnie interesuje. I tak bardzo chce tego... ale boję się zacząc, pieniędzy zabraknie i moje marzenia znowu zostaną zamrożone.

Jakie możliwości mają ludzie z małych miasteczek? Zero mozliwości!!! 500zł na miesiąc czesnego!!! Dla mnie to majatek!!! Ale zdobędę te pieniądze i spełnię swoje marzenia w wieku 26 lat i z dzieckiem.

I będę uczyć inne dzieci.

I czyja będąc po maturze wiedziałam jak wygląda zycie, jakie mam zainteresowania, co chcę w życiu robić? Dopiero po tych 6 latach umiem się określic a przeszłam nie krótką i nie łatwą drogę.
Powrót do góry

Zosia

Zodiak: Panna

PostWysłany: Czw 14-02-2008, 17:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja teraz jestem zachwycona moimi studiami. Studiuję filologię polską na UAM. Ale nie zawsze tak było. Zaraz po LO poszłam na wydział historyczny, w prawdzie nie na ogólną, tylko specjalność polityczna, ale to był błąd. Po roku to zostawiłam, przez rok pracowałam, a teraz studiuję to, co kocham. W przyszłości chce pracować w wydawnictwie. Jestem na takowej specjalizacji.

Podpis Kot składa się z materii, antymaterii i fanaberii..
Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak chiński: Koń
Pochwał: 3

PostWysłany: Pią 15-02-2008, 8:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Czy jestem zadowolona ?
Raczej nie... Studia nie dały mi nic, może dlatego, że były zaoczne... Ale problem chyba zaczął się wcześniej - już na poziomie wyboru szkoły średniej p chciałam iść do technikum gastronomicznego ale moi rodzice mnie od tego odwiedli - bo jak to ze świadectwem z czerwonym paskiem iść do garów ? Stanęło na ekonomiku. Potem znowu pojawił się problem - co dalej ? Marzyła mi się polonistyka ale niewystarczająco mocno, bo spóźniłam się ze złożeniem papierów - to znaczy pojechałam ostatniego dnia a tam nikogo nie było, choć się telefonicznie umawiałam Zszokowana No i została mi ekonomia... Po 10 latach pracy w zawodzie doszłam do wniosku, że to strasznie nudne jest i wcale nie chcę tego robić do końca życia... teraz właśnie myślę nad tym co chciałabym robić... Myśli

Podpis "Przychodzi taki dzień, gdy do człowieka dociera, że dalsza tułaczka nie ma sensu. Że dokądkolwiek idziesz, zabierasz ze sobą siebie."
S. King
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

agaat

Pochwał: 2

PostWysłany: Pią 15-02-2008, 15:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja też jakoś nieszczególnie się cieszę z mojego wyboru. Mam takie poczucie, że mój kierunek w ogóle nic nie znaczy, zupełnie się nie liczy i jak ktoś zobaczy dyplom mgr dziennikarstwa, to sobie od razu da spokój. Skonsternowana Teraz trochę żałuję, że nie wybrałam jakiegoś "przyszłościowego" kierunku, bo po tym i tak pewnie nie będę pracować w zawodzie - a przynajmniej widzę na to marne szanse. Niezdecydowana
Powrót do góry

Zosia

PostWysłany: Pią 15-02-2008, 15:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Agaat, a co to jest przyszłościowy kierunek? Jeśli się coś lubi i jest się w tym dobrym, to praca się znajdzie, a jeśli ktoś poszedł "bo przyszłościowo", ale ledwo ciągnie i robiłby wszystko, tylko nie to, to i po informatyce będzie bezrobotnym.
Jeśli kręci Cię to co robisz (a 5 z egzaminu chyba mówi, ze tak?) i będziesz miała w sobie trochę samozaparcia, to dasz radę. A co do dziennikarstwa, jako kierunku... Wystarczy, ze będziesz miała jakąś konkretną pasję, dziedzinę, z której będziesz dobra (i zawsze możesz zrobić z tego podyplomówkę, jeśli chcesz papierek) i gra.
A jakim dziennikarzem byś chciała być? Prasowym, telewizyjnym, radiowym...?

Powrót do góry

agaat

PostWysłany: Pią 15-02-2008, 15:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zosia jestem jeszcze po politologii, więc zdecydowanie widzę się w obszarze dziennikarstwa politycznego - kulturalne np. zupełnie odpada.

Pytasz jaki to jest przyszłościowy kierunek - Zosiu wg mnie, to taki, po skończeniu którego masz możliwość przebierania w ofertach. Uwierz, że jest teraz dużo takich kierunków i znam też wiele osób, które je rozpoczęły, bo były "przyszłościowe" - w trakcie bardzo to polubiły, a teraz mają super pracę.

Dołączone po 2 minutach 16 sekundach:

A odnośnie pracy w radiu, telewizji, czy prasie - nie ma to dla mnie większego znaczenia - dziennikarstwo to dziennikarstwo. Uśmiechnięta Na studiach miałam pracownie radiową, tv i prasową i w każdej czuję się ok.
Powrót do góry

Zosia

PostWysłany: Pią 15-02-2008, 15:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

agaat, to jak masz jeszcze drugi kierunek i to politologię, to ja bym się za bardzo nie martwiła. Nie dość, ze jesteś w jakiejś dziedzinie specjalistką, to jeszcze masz warsztat fachowy w małym palcu. Rób praktyki, staże itd. Cycki w górę, jak to mówią i do boju!

Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak chiński: Koń
Pochwał: 3

PostWysłany: Pią 15-02-2008, 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Agaat ja wybrałam, jak to napisałaś, przyszłościowy kierunek i co ? I nic... Każdemu teraz szczerze radzę, żeby w wyborze studiów kierowali się pasjami a nie kalkulacją. Bo potem na prawdę jest kiepsko w pracy... I co z tego, że dużo ofert jak i tak się nie robi tego, co się lubi...

Podpis "Przychodzi taki dzień, gdy do człowieka dociera, że dalsza tułaczka nie ma sensu. Że dokądkolwiek idziesz, zabierasz ze sobą siebie."
S. King
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

agaat

PostWysłany: Sob 16-02-2008, 13:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Smaluszek to w zasadzie jest i tak źle i tak niedobrze. Niezdecydowana Skończysz kierunek, którym się pasjonujesz - to może być kiepsko z pracą. Skończysz przyszłościowy - to bez pasji daleko nie pociągniesz. Czyli zostaje mi tylko zazdrościć tym, którzy mają "przyszłościowe" pasje. Złośliwa
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Uczelnie i szkoły Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 2 z 8

Skocz do: