Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Czy jestes zadowolona ze swojego kierunku studiów?
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Uczelnie i szkoły
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 10

PostWysłany: Pon 27-08-2007, 13:59    Temat postu: Czy jestes zadowolona ze swojego kierunku studiów? Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Temat został poruszony w innym topicu. Ale posty zostały usunięte, w związku z czym zakładam nowy osobny wątek. Uśmiechnięta

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Agata

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pon 27-08-2007, 14:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja od zawsze marzyłam, żeby biegle mówić po francusku i dzięki studiom zrealizowałam swoje marzenie Uśmiechnięta
Ale gdybym dzisiaj miała podejmować decyzję o wyborze studiów jeszcze raz to na pewno wybrałabym inaczej i nie zdecydowąłabym się na romanistykę. Niestety po takich studiach jak ja ciężko jest znaleźć pracę w zawodzie (chciałabym pracować w szkole).
Dzisiaj wybrałabym się na jakiś super kurs francuskiego, żeby poznać ten język a jako kierunek studiów wybrałabym położnictwo Puszcza oko To musi być wspaniały zawód Zakochany

Podpis Syneczku, zanim zostałeś poczęty- pragnęłam Cię.
Zanim się urodziłeś- kochałam Cię.
Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia- byłam gotowa za Ciebie umrzeć!
Powrót do góry

laurette

Zodiak: Baran

PostWysłany: Pon 27-08-2007, 14:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja jestem bardzo zadowolona ze studiów. Kiedyś zaraz po maturze startowałama na filologię polską i uff uff nie dostałam się. Po liceum zrobiłam dwie inne szkoły i m.in. jestem pracownikiem socjalnym, a teraz studiuję na uniwerku pedagogike resocjalizacyjną. Klaszcze Uważam, że to jest to, co zawsze chciałam robić. Jednak wiek 18 lat, to żaden wiek na podejmowanie świadomych decyzji moim zdaniem w tej kwestii. Na ogół jest tak: jesteś dobry z chemii idziesz na ochronę środowiska, z biologii - medycyna, z historii - prawo, z polskiego - filologia etc. Dopiero później życie i doświadczenie weryfikuje wybór. Przewraca oczami

Podpis banan=papa, ptak=pa, a mama=mama
Powrót do góry

Asia 85

Zodiak chiński: Byk
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sro 29-08-2007, 14:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja poszłam w moim mieście na studia bo blisko domu a rodzice nie chcieli mi opłacać stancji i wybrałam kierunek studiów taki jaki profil miałam w Liceum Technicznym o profilu społeczno-socjalnym. Wyprałam kierunek studiów Politologia o profilu służby socjalne. I jestem nie zadowolona ponieważ socjalnych przedmiotów jest bardzo mało natomiast politologicznych za dużo same prawo i prawo. A oni nas nie powiadomili o przemianach Niezdecydowana część osób zrezygowało po pół roku.
Powrót do góry

MeYa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Sro 29-08-2007, 14:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja jestem zadowolona. Może do końca nie podoba mi się forma prowadzenia zajęć itp. kierunek sam w sobie bardzo interesujący. (marketing i zarządzanie)

I pomyśleć, że chciałam iść na polonistykę Zszokowana .
Chociaż czuje czasem żal i niedosyt, że nie udało mi się dostać na technologię zyw. Bardzo smutna

Podpis „Jeżeli nie wiesz dokąd idziesz trudno Ci będzie tam dojść”.
"Mądrość musisz sam z siebie, własną dobyć pracą" A.M.
Powrót do góry

Jasylwia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 29-08-2007, 20:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

laurette napisała:
: Jednak wiek 18 lat, to żaden wiek na podejmowanie świadomych decyzji moim zdaniem w tej kwestii. doświadczenie weryfikuje wybór. Przewraca oczami

dokladnie sie z tym zgadzam.
Jako dziecko i pozniej licealistka marzylam o medycynie, jednak szybko wylecialo mi to z glowy po wizycie w prosektorium .
W liceum nie znosilam informatyki, nawet profesorce powiedzialam , iz
" Ja nie bede siedziala przed tym pudlem " a moj obecny zawod informatyk - grafik komputerowy.
Takze z pasja wkoncu jestem na 3 roku ASP. Pomimo, iz mam 27 lat.
Te studia daje mi wiele, kierunek architektura wnetrz.
Jednak takze podoba mi sie architektura zieleni, a wczesniej nie widzialam w tym kierunku nic dla mnie.
Dlatego , zycie pokazuje z biegiem lat , to co kochamy, co bysmy chcialy robic z pasja.
Powrót do góry

madzik

PostWysłany: Pią 31-08-2007, 8:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja zawsze marzyłam o studiowaniu psychologii.Dostałam sie jednak na pedagogikę specjalną - resocjalizację. Początkowo byłam zachwycona i to chciałam robić w przyszłości. Jednak praca, którą dostałam na drugim roku zupełnie się różniła od kierunku studiów. Zostałam po "znajomości" zatrudniona do biura do firmy, która zajmuje sie dystrybucją lakierów samochodowych. Potrzebowałam kasy na studia więc chciałam zaczepić się na początek gdziekolwiek. I tak tu zostałam do dziś...studia przerwałam na 4 roku, miałam przerwę i teraz idę na zarządzanie i marketing.Coś zupełnie innego niż chciałam robić jako licealistka. Zawsze powtarzałam,że nie będę siedzieć za biurkiem,że to takie monotonne...przydały mi się jednak te 4 lata pedagogiki, żałuję tylko,że mając 26 lat nie mam żadnego "papierka".Ale zdobywam doświadczenie. Uśmiechnięta

Podpis "...i kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie Twojemu pragnieniu..."
Powrót do góry

dianka

Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Pon 15-10-2007, 18:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moim marzeniem byla medycyna bialy kitel i ratowanie zycia... ale na lekarski sie nie dostalam i nie zaluje do dzis Uśmiechnięta wlasniekoncze poloznictwo to cudowny kierunek a praca na sali porodowej dostarcza tyle radosci satysfakcji i adrenaliny o ktorej marzylam:) czytam sporo o traktowaniu kobiet w szpitalach podczas porodu i przyznam ze sama niejednokrotnie wstydzilam sie za polozne bo zachowuja sie .,...szkoda slow ale wiem ze jak sie postaramy to uda sie to zmienic wzajemny szczunek godnosc intymnosc tak niewiele a tego mnie te studia nauczyly polecam wszystkich bardzo kobiece nawet jesli nie bede pracowac w zawodzie czego sobie nie wyobrazam to wiedza i doswiadczenie sie przydadza na zawsze Uśmiechnięta Uśmiechnięta
Powrót do góry

antenka

Zodiak: Skorpion

PostWysłany: Wto 16-10-2007, 17:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja dopiero zaczełam i może narazie niewiele moge napisać. Póki co nie żałuję, kierunek turystyka i rekreacja wydał mi sie bardzo interesujący, a co najważniejsze jest "aktywny" Uśmiechnięta
Powrót do góry

dolores

PostWysłany: Wto 16-10-2007, 18:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jestem na psychologii. Jeszcze parę miesięcy temu czułam, że to był bardzo zły wybór, że się nie nadaję...itd.
Dzisiaj czuję zupełnie co innego. Zaczynam się tak barzdo tym interesowac, że nawet nudne teksty, których mamy masę do czytania, połykam bez problemu Bardzo szczęśliwa
Ale za polonistyką będę płakac wiecznie. Zrezygnowałam z niej, a teraz trochę mnie to boli... Smutna

Podpis ~~Myśl o sprawach wielkich, ale nie lekceważ drobnych przyjemności.~~
Powrót do góry

dianka

Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Wto 16-10-2007, 22:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mysle ze zawsze czlowiek wspomina to czego nie zrobil nie doswiadczyl wiec moze jest jeszcze szansa na polonistyke mysle ze probowac zawsze warto:)
Powrót do góry

ewryl
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Sro 17-10-2007, 6:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

laurette napisała:
Jednak wiek 18 lat, to żaden wiek na podejmowanie świadomych decyzji moim zdaniem w tej kwestii. Na ogół jest tak: jesteś dobry z chemii idziesz na ochronę środowiska, z biologii - medycyna, z historii - prawo, z polskiego - filologia etc. Dopiero później życie i doświadczenie weryfikuje wybór. Przewraca oczami

Zgadzam się. Ja od 2 lat zauważyłam, że mogłabym tak naprawdę robić co innego. Skończyłam filologię angielską i teraz uczę w szkole, co jest naprawdę super, ale mam takie swoje wkrętki czasami Bardzo uśmiechnięta . Będąc na tym etapie swojego życia, wiem, moje studia nie dały mi tego wszytskiego co teraz bym chciała wiedzieć, ale tak naprawdę nie wiadomo. Może gdybym wybrała inny kierunek studiów nigdy nie doszłabym do tego co teraz mam. A może zaszłabym o wiele dalej? A może wcale by mi się nie podobało?

Podpis Desde que sinta a brisa fresca no meu cabelo
E ver o sol brilhar forte nas folhas
Nao irei pedir por mais.

Ricardo Reis
Powrót do góry

Jolka

Użytkownik zbanowany

PostWysłany: Wto 30-10-2007, 13:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A mnie zawsze fascynowała kosmetologia i szkoła wizażu, dlatego w tym roku zdecydowałam sie w końcu na naukę w szkole wizażu. Od dawna ciekawiła mnie ta szkoła kosmetyczna we Wrocławiu. Mam nadzieję, że dotrwam do końca nauki i nie zrezygnuję.

Uwagi  Reklama jest niezgodna z regulaminem! Link usunięty.
efrell.
Powrót do góry

MeYa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Lew

PostWysłany: Wto 30-10-2007, 15:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja już wypowiadałam się, że jestem zadowolona. I muszę powtórzyć to jeszcze raz, bo jest to chyba najlepsza decyzja w moim życiu jaką na razie podjęłam. Uśmiechnięta

Na początku oczywiście czułam niezdecydowanie itd. w koło wszyscy powtarzali (i powtarzają nadal), że "tyle ludzi to studiuję" itd. Ale najważniejsze, że ja to "czuję", i widzę odzwierciedlenie swojej nauki, wykładów w pracy którą wykonuję i nie tylko.

Czasem mi smutno, że studiuję zaocznie... Nie mam czasu na naukę, z związku z czym czasem mam wrażenie, że tylko "liżemy" zagadnienia i mnie to strasznie wkurza.

Podpis „Jeżeli nie wiesz dokąd idziesz trudno Ci będzie tam dojść”.
"Mądrość musisz sam z siebie, własną dobyć pracą" A.M.
Powrót do góry

Schola

PostWysłany: Sro 31-10-2007, 1:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja jestem po biochemi i jestem zadowolona. tutaj w Niemczech są bardzo duże kokosy.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Uczelnie i szkoły Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 1 z 8

Skocz do: