Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czy kasa zmienia ludzi?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Plotki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
neecea

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Wto 13-04-2010, 14:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Tak, kasa zmienia człowieka, może nie całkiem, ale na pewno ma wpływ na zmianę zachowań, podejścia. Znam ludzi, którzy mając nie wiele więcej, uważają się za mądrzejszych, silniejszych, ważniejszych. Nie bez powodu mówi się, że bieda kształtuje charakter...
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Polka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Sro 14-04-2010, 11:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Tak sobie myślę, że to po części naturalne, że pieniądze zmieniają.
Zmieniają dlatego, bo zmienia się optyka patrzenia na świat. Zmienia się skala możliwości.

Jakiś czas temu poznałam bardzo młode małżeństwo, które mimo, iż młode jest na prawdę bardzo zamożne. Oboje świetnie zarabiają, a postanowili, że będą żyć skromnie. Nie ubogo... a skromnie. Oczywiście kompletnie po nich nie widać skali ich zarobków, a pieniądze odkładają na konto swoich przyszłych dzieci... Niesamowite... Gdybym ich nie poznała osobiście i gdybym z nimi kilkakrotnie nie rozmawiała nie uwierzyłabym w to.

Czyli okazuje się, że można...
Powrót do góry

pannaoliwia

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Wto 04-05-2010, 23:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jasne, że tak.
Widzę to po sobie. Od kiedy moja mama i mój tata założyli swoje firmy, i lepiej nam się powodzi, to wiadomo.. częste zakupy, lepiej się wygląda i czuję, na więcej kogoś stać. To wzmaga samopoczucie i pewność siebie. Nie mówię tu od razu, żeby być jakimś tam zamkniętym w sobie pustakiem, ani zadufanym, bo ja taka nie jestem, ale to z pewnością mnie również zmieniło..
Powrót do góry

azar

Zodiak chiński: Koza

PostWysłany: Wto 11-05-2010, 11:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zdecydowanie tak. Z resztą jak wiele innych rzeczy. Wszystko ma wpływ na nasze życie i zachowanie. Bieda też nas zmienia...
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia...

Podpis "Bądź niczym bijące źródło, nie zaś jak staw, w którym zawsze stoi ta sama woda."
Powrót do góry

Wenila

PostWysłany: Sob 22-05-2010, 15:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Spotkałam się z przypadkami, że pieniądze zmieniały człowieka, ale też odwrotnie...jesli ktoś ciężką pracą się dorobił to rodzina z zazdrości się odwracała
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Namiastka

PostWysłany: Wto 03-08-2010, 11:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moim zdaniem tez kasa na niektorych zle dziala...mam takiego znajomego ktory wyjechal za granice, zeby sobie dorobic ... niestety jak wrocil po czasie, byl juz innym czlowiekiem - krytykowal wszystko, co w Polsce - ze tu zle, ze my nic nie osiagniemy etc...Wiem, ze taki czlowiek nie zasluguje na jakikolwiek szacunek .. bo dosyc ze zmienil swoje podejscie do zycia, to jeszcze truje zycie innym, tak mowiac Puszcza oko no i oddalil sie od nas - znajomych...
Powrót do góry

netsurfer

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Pią 13-08-2010, 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Pieniądze szczęścia nie dają- ale dobrze się o tym przekonać. A tak poważnie- dają komfort, gorzej jak komuś "odbije" bo i takie są przypadki.

Podpis Mężczyźni pragną zawsze być pierwszą miłością kobiety. Kobiety zawsze pragną być ostatnim romansem mężczyzny. Oscar Wilde.
Powrót do góry

dzidzia

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 2

PostWysłany: Wto 17-08-2010, 10:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Pieniądze wiadomo jak to jest lepiej je mieć niż nie mieć.
Ja uważam że ludzie którzy mają pieniądze i mają ich coraz więcej robią się bardziej pazerni i stają się sknerusami, im więcej mam tym mniej muszę wydać.
I pewno jest to że pieniądze są obiektem zazdrości w nie których przypadkach. Znam takie jak np. rodzina mojego R.

Podpis Dom-to tam gdzie,choćby pod gołym niebem, ludzie są razem
Powrót do góry

szarotka_

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Świnia
Pochwał: 1

PostWysłany: Wto 17-08-2010, 12:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja wychowałam się w średnio zamożnej rodzinie. Nie interesował się nami ojciec, więc mama ciężko pracowała, żeby zarobić na mnie i brata. Teraz, moje życie ułożyło się tak, że nie narzekam na brak pieniędzy i na wiele mogę sobie pozwolić. Czy zmieniłam się przez to? Nie wiem. Mam tych samych przyjaciół, najważniejsza jest dla mnie rodzina, wciąż jestem raczej oszczędna, ale tak jak na studiach, gdy zarabiałam na korepetycjach, potrafię wydać pieniądze na kolejną niepotrzebną parę butów. Zmieniło się chyba wyłącznie to, że to teraz ja dbam o mamę, a nie ona o mnie.
Wydaje mi się, że wszystko zależy od podejścia. Jeśli pieniądze nie są celem samym w sobie, a tylko środkiem potrzebnym do realizacji swoich celów, to nie będą miały znaczącego wpływu na człowieka.

Podpis Kobiety bez towarzystwa mężczyzn więdną, a mężczyźni bez kobiet głupieją.
A. Czechow
12.12.2009- Moja Maleńka :-*
11.12.2010- Pani K. Uśmiechnięta
Powrót do góry

moda

PostWysłany: Czw 19-08-2010, 19:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kasa szczęścia nie daje..
Powrót do góry

Katii
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Pią 20-08-2010, 6:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja uważam, że to zależy od człowieka. Owszem zdarza się, że ktoś się "dorobił" i zadziera nosa, uważa się za lepszego. Ale co z tego, że ma? Można wszystko stracić z dnia na dzień. I kiedyś ktoś mi mówił o takim przypadku. Nie szanował nikogo, bo się uważał za bogacza i tego lepszego. A jak stracił wszystko, to zmienił bardzo szybko nastawienie do życia i ludzi - ale niektórzy się od niego odwrócili i na pewne "rzeczy" było już za późno.
Powrót do góry

Maja_82

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Pies
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Sro 01-09-2010, 15:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kasa bardzo zmienia ludzi, kiedyś miałam bardzo fajnych znajomych... teraz oni mają kasę i siebie, z nikim nie utrzymują kontaktów, masakra.
Powrót do góry

Kate29

PostWysłany: Sro 01-09-2010, 20:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Tak
Mając więcej kasy poprawiamy swój byt tak wiec zmienia nas,

Tak
Mając więcej kasy zapominamy jak kiedys źle nam się żyło bądz odrazu zapominamy jak się źle zyje innym ludzia
Tak
Moja kuzynka pod wpływem "wzobgacenia się " stała się zarozumiała lala która za przeproszeniem mam ochote po twarzy..... same wiecie co.
Nie ma reguły , to co napisałam nie dotyczy wszystkich ale zdecydowanie większości....
Powrót do góry

Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 8

PostWysłany: Sro 01-09-2010, 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja zauważyłam, że ludzi również zmienia kasa ich krewnych i znajomych. Ludzie potrafią się zmienić, gdy widzą, że innym bardzo przybyło. Puszcza oko

Podpis W zwierciadle widzę siebie – ale naprzeciwko.
Powrót do góry

Eewelka

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Czw 02-09-2010, 14:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Uważam, że pieniądze szczęścia nie dają, ale i bez nich trudno się obyć.
Często w kontaktach między ludzkich wszystko układa się dobrze dopóki nie wypłynie temat pieniędzy.
Sama miałam koleżankę, której powodziło się z początku jak mi, albo momentami gorzej- wtedy było wszystko wspaniale. A jak ona zaczęła zarabiać lepiej i jej facet również, to jak tylko usłyszała, że nas na coś droższego stać była zła i się obrażała. Przez takie akcje znajomość się zakończyła, bo ile można wysłuchiwać zazdrosnych docinek, jak my na coś zbieraliśmy i odmawialismy sobie czegoś, żeby mieć coś innego.
Więc temat pieniędzy potrafi byc kością niezgodny na wielu płaszczyznach a wszystko jest kwestią szacunku do siebie, do rodziny i do pieniędzy, które się posiada.

Podpis Szminkę z kołnierzyka mężczyzny należy usunąć razem z mężczyzną.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Plotki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

Skocz do: