Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czy kobiety cenią dobre maniery u mężczyzny?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Nasze codzienne zmagania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Sob 19-09-2009, 19:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja również cenię takie zachowania. Na początku znajomości bardzo zwracam na to uwagę i faceci nie znający i nie stosujący dobrych manier zawsze odpadali w przedbiegach, a tacy nawet nadmiernie "kulturalni" zawsze bardzo mnie kręcili. Puszcza oko

Podpis Złośliwa
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Małgo

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Tygrys
Pochwał: 1

PostWysłany: Sob 19-09-2009, 19:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

majuulla napisała:
Skoro mamy równouprawnienie, nie wymagam od otaczających mnie mężczyzn, aby robili te wszystkie grzeczne rzeczy.
Bo skoro jestem niezależna i silna, to sobie jakoś poradzę sama.
.

Równouprawnienie równouprawnieniem, a te wszystkie grzeczne rzeczy są raczej kwestią dobrego wychowania:)
Powrót do góry

burczysko

PostWysłany: Sob 19-09-2009, 21:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Chyba każdemu jest przyjemnie kiedy inni zachowują się wobec niego z szacunkiem i uprzejmościąUśmiechnięta Ja nie dzielę mężczyzn na tych co przepuszczają w drzwiach i na tych, którzy tego nie robią, i nie uważam tych drugich za niewychowanych. Po prostu jest to dla mnie miłe, i tyle. Ale jeśli jakiś mężczyzna wyjdzie przede mną czy usiądzie pierwszy, nawet tego nie zauważam. Chyba jest to dla mnie bez znaczenia po prostu:)
Powrót do góry

Majek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Świnia
Pochwał: 4

PostWysłany: Sob 19-09-2009, 21:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja na pytanie zadane w tytule odpowiadam zdecydowanie tak.
I myślę, że chyba każda kobieta docenia dobre maniery u mężczyzn, choć pewne z nich już zamierają jak np. otwieranie drzwi do samochodu, przysuwanie krzesła w restauracji, to i tak pozostało jeszcze wiele innych, po których łatwo poznać prawdziwego mężczyznę, mającego szacunek dla kobiet.

Podpis Serduszko 23.07.2011 Serduszko 15.01.2013 Serduszko Love is in the air
Powrót do góry

dotka
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 14

PostWysłany: Nie 20-09-2009, 8:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dobre maniery- tak, ale takie które świadczą o wewnętrznej klasie i kulturze osobistej. Mężczyzna powinien dozować gesty w zależności od tego kim jest kobieta i w jakiej się znajduje sytuacji i miejscu.
Powrót do góry

Amira85

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Byk
Użytkownik zbanowany
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Nie 20-09-2009, 13:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jak najbardziej. Dobre maniery i kultura faceta to już pół sukcesu. Miło jest mi kiedy ktoś przepuści w drzwiach... Uśmiechnięta Popłaca na pewno... Uśmiechnięta

Podpis "Potykając się, można zajść daleko. Nie wolno tylko upaść i nie podnieść się!"
Powrót do góry

Maciejowy

PostWysłany: Nie 20-09-2009, 19:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziękuję wszystkim paniom za odpowiedzi! Teraz wiem nieco więcej, ale jeśli chcecie mi wyjaśnić jeszcze kilka rzeczy, z_apraszam tu: http://www.forum.kobiet.pl/dlaczego-kobiety-udaja-ze-nie-znaja-zasad-savoir-vivre-t137233.html#533476

A propos całowania w rękę i zarazków - rozumiem, że z wielu powodów ten zwyczaj może się nie podobać - ale zarazki? Niech już nawet dotknie ręki ustami (czego robić nie powinien), lub obślini rękę od nadgarstka po łokieć, jakim cudem na ustach może znaleźć się więcej zarazków, niż na rękach?

Uwagi  Zmieniłam format odnośnika do tematu: "Dlaczego kobiety udają, że nie znają zasad savoir-vivre?".
Majek.
Powrót do góry

Silwa

Pochwał: 3

PostWysłany: Pon 21-09-2009, 6:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ja czasami czuję się zażenowana zbyt wysoką uprzejmością. Jeśli idziemy ze sklepu mój mężczyzna targa paki, to ja mu otwieram drzwi i nie czekam jak księżniczka aż raczy otworzyć, krępowałoby mnie gdyby brał mi kluczyki z auta i otwierał drzwi. Gdyby wszyscy mężczyzni przepuszczali panie przodem do autobusu czy tramwaju pewnie nigdy nie dojechaliby do pracy;)
Aczkolwiek jak wychodzimy na jakieś przyjęcie lubię jak jest szarmancki Uśmiechnięta
Powrót do góry

mari_cruz

Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pon 21-09-2009, 11:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Rany, to był żart z tymi zarazkami Puszcza oko.
Powrót do góry

Maciejowy

PostWysłany: Pon 21-09-2009, 11:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

mari_cruz napisała:
Rany, to był żart z tymi zarazkami Puszcza oko.

Aha. Przepraszam, nie zrozumiałem Uśmiechnięta
Powrót do góry

esiane

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Pon 30-08-2010, 12:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Baaardzo, ale to bardzo cenię dobre maniery. Mój mężczyzna pewnie tego nie zauważa, ale ja to bardzo doceniam. Choćby zwykłe otwarcie drzwi przez Niego i wpuszczenie mnie pierwszą bardzo poprawia mi nastrój. Może jestem trochę staroświecka, ale raczej nie dałabym rady być z osobą, która nie ma w sobie takich manier. To jeden z ważniejszych czynników. Kobiety kochają gentelamanów !
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pon 30-08-2010, 12:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Myślę, że nie ma kobiety która by nie ceniła dobrych manier. Puszcza oko
Powrót do góry

esiane

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Pon 30-08-2010, 12:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zgadzam się z aurinko ; )
Powrót do góry

ewa0302

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Koza

PostWysłany: Pon 30-08-2010, 13:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Cenie... ale się ich nie domagam, i szczerze takie ciągłe traktowanie mnie jak "księżniczkę" przez faceta z pewnością by mnie drażniło...
Miłe gesty od czasu do czasu TAK, notoryczne NIE
(mam rączki i nóżki więc mogę robić zwykłe czynności sama) Puszcza oko
Powrót do góry

Silwa

PostWysłany: Wto 31-08-2010, 8:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Cytat:
Kobiety kochają gentelamanów !

Jak czytam to forum czasami mam wrażenie, ze odwrotnie Podejrzliwa
Że tkwi w nas siła pożądania tych którzy nami pomiatają Niezdecydowana
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Nasze codzienne zmagania Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

Skocz do: