Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czy kobiety cenią dobre maniery u mężczyzny?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Nasze codzienne zmagania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
esiane

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Sro 01-09-2010, 12:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Znaczy w moim przypadku to jest tak, że kocham dobre maniery, aczkolwiek mój D. jest 'złym chłopcem' ;d znaczy był przed naszym zejściem. Teraz się ustatkował, ale wcześniej to mnie się bardzo podobało. Teraz wyszło jakoś samo z siebie, że się zmienił. CO prawda lubie, jak o mnie walczy, albo jest zazdrosny. ; )
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Diora2309

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Pon 06-09-2010, 17:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dobre maniery u mężczyzn to niestety coraz rzadziej spotykana cecha, aczkolwiek można jeszcze takich spotkać Uśmiechnięta Bardzo cenię sobie takich facetów. Na szczęście ja też trafiłam na takiego Bardzo szczęśliwa
Powrót do góry

Maja_82

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Pies
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Pon 06-09-2010, 17:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dobre maniery... hmm zauważyłam że coraz więcej mężczyzn je posiada. To miłe. Bardzo uśmiechnięta
Powrót do góry

Samurajka

Zodiak: Strzelec

PostWysłany: Czw 09-09-2010, 10:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Bardzo je cenię, mojemu mężczyźnie ich nie brakuje. Nie lubię grubiańskich panów, zdecydowanie wole tych z obyciem.
Powrót do góry

dudi

Zodiak: Waga

PostWysłany: Wto 04-09-2012, 6:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Cenię, wysoka kultura osobista u mężczyzny to jest dla mnie ważna, poza tym to miłe kiedy mężczyzna otwiera mi drzwi, całuje w rękę itp.
Powrót do góry

dzastek
Młodsza Moderatorka
Młodsza Moderatorka

PostWysłany: Wto 04-09-2012, 8:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Silwa napisała:
Cytat:
Kobiety kochają gentelamanów !

Jak czytam to forum czasami mam wrażenie, ze odwrotnie.
Że tkwi w nas siła pożądania tych którzy nami pomiatają.

Na jakich kobiety zwracają uwagę, a z jakimi są, to przecież zupełnie oddzielna kwestia. Złośliwa

Oczywiście, że zwracam na to uwagę, kto jak mnie traktuje. Na szczęście do tej pory zawsze trafiałam na kulturalnych facetów, ale np. od mojego J. nie wymagam ciągłego latania, otwierania drzwi w samochodzie czy podsuwania krzesła, bo wiem, ze mnie samej na jego miejscu po prostu nie chciałoby się tego ciągle robić. Puszcza mnie przodem, targa zakupy, podaje płaszcz- dla mnie wystarczy. Puszcza oko
U mnie w rodzinie mój brat czy ojciec bardzo rzadko okazują jakieś maniery wobec mnie, ale wobec mamy czy innych kobiet to już owszem. Widocznie córka lub siostra to nie kobieta. Złośliwa

Całowanie w rękę jeszcze zniosę, ale jak ktoś chce nieść za mnie moja torebkę, to mam ochotę zabić. Złośliwa
Powrót do góry

Yussi

Zodiak: Byk

PostWysłany: Wto 04-09-2012, 14:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Cenię. Ale wiem, że to może być nieco kłopotliwe. Bo przy facecie, który bez przerwy przejawiałby tego typu zachowanie, czułabym się głupio z obawy przed tym, że sama palnę jakąś gafę. Bo skoro on taki obeznany, to pewnie wie, co jest w dobrym tonie, a co nie, więc nieraz pewnie czułabym się skrępowana Uśmiechnięta .

Podpis Myśl o tym, co najlepsze, bo Twoje myśli zmieniają się w rzeczywistość.
Powrót do góry

Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 8

PostWysłany: Wto 04-09-2012, 15:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja na to zwracam uwagę i nie chodzi tylko o te maniery z otwieraniem drzwi przed kobietą czy ogólnie bycie rycerskim. Nie wszystkie kobiety tego potrzebują, więc to nie jest dla mnie jedyny wyznacznik. Puszcza oko
Bardzo zwracam uwagę na to, jak się facet potrafi odnaleźć w różnych sytuacjach i czy jest tak samo kulturalny dla osób, których nie lubi i jak się zdenerwuje. Zwracam też uwagę, na ile jest obyty, na wiedzę ogólną i na słownictwo - bogactwo i poprawność językową. Do dobrych męskich manier również zaliczam powstrzymywanie się od manipulowania innymi, opowiadania, gdzie to on nie był, kogo to on nie zna oraz usilnego udowadniania innym, że mniej wiedzą lub nie mają racji.
Nie wzgardziłabym angielskim dźentelmenem. Złośliwa

Ale mam oczekiwania, co? Złośliwa

Podpis W zwierciadle widzę siebie – ale naprzeciwko.
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Wąż
Pochwał: 4

PostWysłany: Wto 04-09-2012, 16:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jowita napisała:
Ale mam oczekiwania, co? Złośliwa

Calkiem normalne i calkiem podobne do moich. Puszcza oko

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

BlackEye

Zodiak: Wodnik

PostWysłany: Pią 21-12-2012, 1:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zaczynam uważać to za priorytet po usłyszeniu w sklepie(przy wielu ludziach): "a ty już sie ku****a czepiasz zaraz sama będziesz robiła zakupy!!"
Niezdecydowana
Powrót do góry

Ajoba69

Zodiak: Panna

PostWysłany: Wto 25-12-2012, 1:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dobre maniery u mężczyzny są dla mnie bardzo ważne i między innymi od nich zależy moja wstępna opinia na temat jakiegoś pana.

Tłumaczenie ich braku równouprawnieniem uważam za idiotyzm. Kiedyś miałam taką sytuację, że szłam z kolegą na uczelnię, on otworzył drzwi i po prostu sobie wszedł, mało tego, puścił drzwi, nie pomyślał nawet, że wypadałoby je chociaż przytrzymać. Mówię do niego: "T. nie zagalopowałeś się? Kobiety się przepuszcza w drzwiach!", na co on: "Chciałyście równouprawnienie, to macie".

Ja żadnego równouprawnienia nie chciałam, feministką nie jestem i wymagam od faceta, obojętnie czy to mój ojciec, brat, facet czy kolega, aby okazał należyty mi szacunek jako kobiecie chociażby takimi drobnostkami jak przepuszczanie mnie w drzwiach, wzięcie ode mnie ciężkiej torby, powstrzymanie się od przekleństw w moim towarzystwie itd. Zresztą mój Tata przykłada do tego ogromną wagę, nauczył tego moich braci i widzę, że we mnie też przestał widzieć dziewusię, a dostrzegł dorosłą kobietę i tak też stara się mnie traktować. Chociaż powiem Wam, jako ciekawostkę, że np. w moim domu panuje zwyczaj całowania Rodziców w dłoń, jeżeli wracamy do domu po dłuższej nieobecności. W ten sposób ja ukazuję mój szacunek moim Rodzicom:)

Całowanie kobiet w rękę (pamiętajcie, że to od nas zależy jak mężczyzna się z nami przywita!) czy płacenie za posiłek są mile widziane, ale rozumiem, że nie w każdej sytuacji adekwatne. Np. nie wymagam od kolegi, żeby spotykając się ze mną na piwie całował mnie w dłoń, ale np. gdyby witał się ze mną na jakiejś poważnej imprezie to czemu nie? Jest to bardzo miłe Uśmiechnięta

Ale to, co najbardziej mnie drażni, to jeżeli mężczyzna nadużywa w mojej obecności wulgaryzmów.... Zawsze zwracam na to uwagę i głośno mówię facetowi, żeby się opamiętał. Nie lubię też jeżeli mężczyzna odnosi się do kobiety w sposób, nie wiem jak to określić, chamski, prostacki... Niekoniecznie mam na myśli hiperbolizację słownictwa, ale ostatnio od faceta, na którym mi zależy, usłyszałam tekst: "Przestań już się smucić i robić z siebie ofiarę. Rzygać mi się chce, jak się na Ciebie patrzę!" ... Miałam gorszy dzień i może faktycznie za bardzo dałam to po sobie poznać. Ale te słowa (zdanie nr 2), zabolały, i to bardzo mocno...
Powrót do góry

bober

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Wąż
Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sob 05-01-2013, 20:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Też nie lubię całowania w rękę Bardzo uśmiechnięta . Miłe jest jak mężczyzna przepuści mnie pierwszą, czy też otworzy mi drzwi. Lubię to Bardzo szczęśliwa . O facecie to bardzo dobrze świadczy Uśmiechnięta . Oczywiście nie należy przesadzać.

Podpis Bo zawsze jest ktoś kto powie: nie dasz rady ,nie możesz,wtedy wstań, odwróć się i powiedz:" no to patrz…. ”Puszcza oko
Powrót do góry

Gosia10

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Czw 07-03-2013, 12:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Otwieranie drzwi to powinna być podstawa. Dużo facetów o tym wie i dobrze. Oczekujmy od nich dobrych manier, bo przecież nie plujemy w ich towarzystwie, nie bekamy, nie smarkamy, nie pociągamy nosem, więc chyba nie trudno się odwdzięczyć.
Powrót do góry

madzia

Zodiak: Skorpion
Pochwał: 2

PostWysłany: Sob 09-03-2013, 13:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mojemu D. dobrych manier nie brakuje i bardzo to sobie w Nim cenię.
Nie mogę patrzeć i słuchać tego jak mężczyzna potrafi zachowywać sie w stosunku do swojej kobiety.

Podpis 06.03.2003 r. Zakochany
[*]
polnoc 31.12.2013/01.01.2014 - 'tak'
Powrót do góry

Gosia10

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Wto 12-03-2013, 13:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moi znajomi to przykład, który pokazuje, że nie wszystko złoto, co się świeci. Oboje są raczej z dobrych domów, szybko weszli w dorosłe życie, założyli sklep internetowy, wszystko idzie jak po maśle. No niestety nie zawsze... Chłopak potrafi zwracać się do dziewczyny w sposób niegodny powtarzania. Totalnie zwyzywa nawet przy ludziach. Ona go prowokuje, dręczy psychicznie i tak sobie żyją, niszcząc się. On jest do tego bardzo wybuchowy i potrafi być nieprzyjemny z ogromną dokładnością. Niezdecydowana
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Nasze codzienne zmagania Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

Skocz do: