Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Czy kobiety cenią dobre maniery u mężczyzny?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Nasze codzienne zmagania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MadzikM

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Smok
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sob 30-03-2013, 17:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Myślę, że kultura osobista a równouprawnienie to dwie różne sprawy. Równouprawnienie dotyczy spraw fundamentalnych, jak choćby możliwość pracy, rozwoju etc. A dobre maniery to po prostu chęć bycia miłym dla drugiego człowieka. Nic w tym złego i ja to w ludziach cenię.

Podpis Może świat śni się nam
Może my się śnimy komuś
Jak naprawdę jest nie wiadomo
Tego jeszcze nie wie nikt
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Zeszmartusia

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Sro 03-04-2013, 19:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oczywiście, że cenią! Każdy z nas jest taki sam i skoro mamy równe prawa to i powinniśmy się zachowywać wobec siebie fair i z odpowiednim szacunkiem. Uśmiechnięta

Uwagi  Emotka nie zastępuje kropki!
scoto.
Powrót do góry

Doti1000pns

PostWysłany: Pią 03-05-2013, 22:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Tak, zwracam na to uwagę. Codziennie spotykam uprzejme gesty, nie tylko u męża, ale także u obcych mężczyzn. Mało tego, odważę się stwierdzić, że tam gdzie mieszkam, płeć przeciwna mimo wszystko jest bardzo wychowana. Być może duży ma tu wpływ środowisko, w którym się znajduję i sam nacisk na savoir vivre. Mam styczność z nieznajomymi codziennie w pracy i podam najprostsze przykłady:
- wchodząc do windy, w której się znajduję, zawsze mówią "dzień dobry";
- wchodząc do jakiegokolwiek pomieszczenia zawsze ustępują pierwszeństwa;
- przy niechcącym potrąceniu mówią "przepraszam";
- nigdy nie odwracają się do mnie tyłem (chyba, że to kolejka do kasy itp.);
Co do otwierania drzwi w aucie - nie czuję takiej potrzeby, by ktokolwiek robił to za mnie, w szczególności, że to ja jestem kierowcą.
Co do zwyczajnych kontaktach z nieznajomymi np. w autobusie czy sklepie, szczerze, nie spotkałam się z chamstwem.

Podpis „Człowieka można znacznie lepiej poznać obserwując jego reakcje wtedy, kiedy przegrywa, niż wówczas, gdy wygrywa.”
Powrót do góry

ink

PostWysłany: Sob 07-06-2014, 10:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Cenię sobie mężczyzn z dobrymi manierami, to świadczy o szacunku do kobiety, poza tym nie wstydziłabym się z kimś takim pokazać Uśmiechnięta
Powrót do góry

stefciula

PostWysłany: Pon 28-07-2014, 12:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Szkoda, że już coraz mniej mężczyzn tak się zachowuje, bo to przede wszystkim swiadczyło o ich dobrym wychowaniu.
Powrót do góry

haber-74

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Wto 05-08-2014, 10:52    Temat postu: Dobre maniery Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oczywiście że facet musi być kulturalny, pamiętać o przepuszczaniu w drzwiach, o odsuwaniu krzesła w restauracji itp
Powrót do góry

Sandra21

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Sro 25-03-2015, 11:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Każda kobieta powinna doceniać dobre maniery mężczyzny czyli kulturę osobista, niestety nie zawsze tak jest,
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  

rozgwiazda

PostWysłany: Sob 09-01-2016, 17:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja miło odbieram takie kulturalne zachowania Bardzo uśmiechnięta ale nie lubię gdy jest zbyt natarczywy ;P
Powrót do góry

kiciaricia

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Sob 20-02-2016, 18:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mój P. ujął mnie właśnie swoimi manierami. Zachowanie mężczyzny pokazuje mi jakie ma maniery, jak został wychowany.
Powrót do góry

KarolinaStokrotka

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Pon 06-06-2016, 14:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moim zdaniem kultura to podstawa
Powrót do góry

audrey80

PostWysłany: Sro 15-02-2017, 0:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja nie wymagam tego od mężczyzn i czasem wydaje mi się że takie gesty z ich strony są wymuszone Puszcza oko. Ale jak już się zdarzy to jest całkiem sympatyczne i miłe.
Powrót do góry

Lantier

PostWysłany: Sob 18-02-2017, 19:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Człowiek o wysokiej kulturze osobistej zawsze doceni dobre maniery, kurtuazję. Jeśli imponują komuś dobre maniery i chce poznać właśnie podobną osobę, to wystarczy się ich trzymać. Bo osoba, która to ma w nosie nie doceni tego, ani naszych starań.

Podpis youtube.com/watch?v=VRRhDniFZxo Może komuś pomócPuszcza oko
Powrót do góry

lena1100

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Pon 20-02-2017, 13:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

na mnie to bardzo działa Bardzo szczęśliwa
Powrót do góry

Natala80

PostWysłany: Nie 12-03-2017, 18:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oczywiście że tak. Niestety coraz mniej takich 'okazów' wśród mężczyzn. Ech.
Powrót do góry

zakladka

PostWysłany: Sob 18-03-2017, 14:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Natala80 napisała:
Oczywiście że tak. Niestety coraz mniej takich 'okazów' wśród mężczyzn. Ech.

Teraz to aż czasem krępujące jak facet otwiera drzwi przed kobietą... Mam takiego znajomego, który zawsze to robi i kobiety wprost go uwielbiają, a nie jest amantem, własnie bardzo skromny.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Nasze codzienne zmagania Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

Skocz do: