Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czy nosicie aparat ortodontyczny?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 19, 20, 21  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Nasze codzienne zmagania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
alanml

Pochwał: 1

PostWysłany: Sro 05-11-2008, 16:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kiedyś nosiłam aparat, taki drucik z podniebieniem ale za często go zdejmowałam, zniszczył się i drugiego już nie miałam.

I teraz mam takie dwa ząbki, jak królik Bardzo szczęśliwa Na serio. Jednak mój mąż mówi,że mu się podoba, takie oryginalne więc póki co z tym nic nie robie.
Ale chciałabym...tylko czy nie jest za późno? Nie chciałabym aparatu na stałe...
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

sylla

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Sro 05-11-2008, 17:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

alanml napisała:
Kiedyś nosiłam aparat, taki drucik z podniebieniem ale za często go zdejmowałam, zniszczył się i drugiego już nie miałam.

I teraz mam takie dwa ząbki, jak królik Bardzo szczęśliwa Na serio. Jednak mój mąż mówi,że mu się podoba, takie oryginalne więc póki co z tym nic nie robie.
Ale chciałabym...tylko czy nie jest za późno? Nie chciałabym aparatu na stałe...

Na stały aparat chyba nigdy nie jest za późno.
A o jaki Tobie alanml chodzi? Jeżeli nie o stały ?
W naszym wieku już chyba innego nie da rady założyć Skonsternowana .
Ale tego nie wiem na sto procent Przewraca oczami .

Podpis Przeciwności losu uczą mądrości, powodzenie ją odbiera.
Powrót do góry

Artifficial_Minds

PostWysłany: Sro 05-11-2008, 17:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja kiedyś nosiłam ruchomy-ząbki się poprawiały ale przestałam go tolerować (miałam odruch wymiotny przy wkładaniu Złośliwa ) Ale był skuteczny.
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Sro 05-11-2008, 21:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

alanml napisała:

Ala myślę, że za późno nie jest, bo i starsze od Ciebie kobiety sobie zęby prostują. Puszcza oko
Ja też powinnam wyprostować zęby i przeraża mnie tylko wizja aparatu na stałe. Ale chyba można mieć taki do noszenia tylko w nocy? Myśli

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

Artifficial_Minds

PostWysłany: Sro 05-11-2008, 22:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

W nocy?
Zależy od wady i ząbków..no i czasem od ortodonty, niektórzy mają swoje widzimisię Złośliwa
Powrót do góry

sylla

PostWysłany: Czw 06-11-2008, 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja jak poszłam do ortodontki to powiedziała,że mogę już tylko leczyć wadę zgryzu stałym aparatem.No niestety.Nie wiem jak to rzeczywiście jest. Moja ortodontka nie wspomniała o innej możliwości.
Dobrze się czuję ze stałym aparatem.Myślę ,że nie ma sie czego bać Puszcza oko .

Powrót do góry

landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 3

PostWysłany: Czw 06-11-2008, 21:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja nie rozumiem dlaczego przeraża Was wizja noszenia aparatu w Waszym wieku, przecież to fantastyczna sprawa, mimo,że trochę boli to jest urocze, przecież można założyć malutkie zamki, przezroczysty lub od spodu, a na to nigdy nie jest za późno, no chyba, że po 60tce bo wtedy można sobie inaczej wypięknić już ząbki lub założyć nowe Uśmiechnięta.

Ja zdecydowałabym się go nosić cały czas, żeby nie trochę tego bólu i ubolewam, że zdejmuję niedługo, ale cieszę się, że zobaczę w końcu swoje ząbki normalnie bez drucików...
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

sylla

PostWysłany: Czw 06-11-2008, 22:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mam podobne odczucia co do aparatu landrynko.
Jeszcze długo go ponoszę ale już mi smutno na myśl że mogę go nie mieć.
Ma on swój urok i zdania nie zmienię za nic Bardzo szczęśliwa .

Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Czw 06-11-2008, 23:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Landrynka ja za nic w świecie nie chcę mieć aparatu na stałe. Raz, że musiałabym mieć rwane ósemki, a wcześniej miałam rwane siódemki żeby zrobić im miejsce. A dwa, że nie wyobrażam sobie noszenia metalu na szczęce non stop przez pół roku. Przewraca oczami

Powrót do góry

landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 3

PostWysłany: Czw 06-11-2008, 23:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No tak Gieniusiu, z tym rwaniem to wiadomo można się zastanawiać, ja wyrwałam wszystkie 4ki, ale 8ki tez bede musiala jak się wyklują kiedykolwiek...
No pół roku to i tak mało, z tego co napisałaś, jak już się go włoży to można nosić i nosić Uśmiechnięta. Przeważnie 2 lata...

Sylla nie ma jak to metalowe ząbki Uśmiechnięta. Mi się cały czas wydaje, że jak zdejmę to za jakiś czas będę miała go z powrotem...
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

sylla

PostWysłany: Pią 07-11-2008, 10:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Pół roku to chyba bardzo ekspresowo Przewraca oczami .
Nie wiem czy zakłada sie aparat na tak krótko Skonsternowana
Ja wiem ,że to ok 2 lat się nosi.W zależności od wady zgryzu.
gieniusia jeżeli przeraża Cię wizja noszenia aparatu przez pół roku,to nawet nie myśl co by było przez dwa lata Puszcza oko .
Może się kiedyś zdecydujesz Podejrzliwa Bardzo uśmiechnięta .

Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Pią 07-11-2008, 13:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Napisałam pół roku, bo tak naprawdę nie wiem ile się aparat nosi. Puszcza oko
Ja po prostu należę do tych osób nie przekonanych do drutów i metalu na zębach. Nawet jeśli w nagrodę za takie męczarnie są proste zęby. Puszcza oko

Powrót do góry

alanml

PostWysłany: Pią 07-11-2008, 16:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja miałam kiedyś aparat który mogłam zdejmować. teraz jestem na taki za stara - nie przyniósłby efektu a szkoda.
Powrót do góry

Anielica

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Świnia

PostWysłany: Pią 07-11-2008, 16:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

gieniusia - ja należę do tych osób, których ostatnim pomysłem było noszenie stałego aparatu na zębach. Wiem, że większości ludziom się to podoba, że to modne itd. ale mnie to się nigdy nie podobało i już.

Z drugiej strony kompleksy, nie uśmiechanie się za często i to tego jakieś zdjęcie itd.
I pewnego dnia, rozmawiałam z przyjacielem, jego była założyła aparat i komentowaliśmy i jakoś mnie natchnął i odważyłam się...

Poszłam na wizytę, w sumie informacyjnie. Wszyscy byli bardzo mili, wspierali mnie, porobili zdjęcia , wyciski, wyliczenia itd i...umówili na wizytę na założenie aparatu. Mogłam zrezygnować, ale wiedziałam, że nigdy nie nadejdzie dzień, kiedy będę chciała to zrobić, a zrobić muszę. No i wydałam już kasę..

Tuż przed założeniem aparatu długo płakałam... tuż po płakałam chyba ze 2 dni.. A potem już jakoś było. Wszyscy zareagowali pozytywnie, moja nowa (wtedy ) połówka też Uśmiechnięta

I jakoś minęło półtora roku i teraz się cieszę,ze sie odważyłam, bo mam przepiękne ząbki.

Nie powiem,że lubiłam ten czas, bo to ciągłe mycie zębów było mega uciążliwe, ale gdybym miała to zrobić kolejny raz, to bym zrobiła.

Tak więc jeśli się wahasz, to po prostu zrób to Uśmiechnięta Potem jakoś będzie Uśmiechnięta

P.S. Aparaty stałe są dużo mniej uciążliwe, niż te ruchome na noc (są mniejsze i po tygodniu w ogóle nie czujesz,że go masz)
Można założyć aparat przezroczysty , ja taki miałam i na prawdę był mało widoczny.
Jako osoba dorosła, aparat na noc nic Ci nie pomoże, tylko stały. Żeby przesunąć ząb trzeba przesunąć kość i jeszcze musi "wrosnąć" w nowe miejsce. Aparat na noc, ma za małą siłę nacisku.
Czas noszenia aparatu jest obliczany zawsze indywidualnie.

"Trochę" się naczytałam i napytałam przez ten czas o różne rzeczy, więc jak będę mogła pomóc i odpowiedzieć to chętnie Uśmiechnięta
Powrót do góry

sylla

PostWysłany: Pią 07-11-2008, 16:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Anielica napisała:

"Trochę" się naczytałam i napytałam przez ten czas o różne rzeczy, więc jak będę mogła pomóc i odpowiedzieć to chętnie Uśmiechnięta

W takim razie mam małe pytanko:Co to jest rotator?.
Chyba się domyślam ,ale chciałabym sie dowiedzieć na sto procent.

Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Nasze codzienne zmagania Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 19, 20, 21  Następny
Strona 2 z 21

Skocz do: