Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czy nosicie aparat ortodontyczny?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20, 21  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Nasze codzienne zmagania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Namiastka

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Pon 11-04-2011, 20:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No w przypadku moim 700 zł różnicy.

Podpis * 04.04.2006 - Puszcza oko
* 11.02.2011 - Uśmiechnięta
* 16.08.2011 - Serduszko Serduszko
* 04.05.2012 - Serduszko Serduszko Serduszko
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

just-in-time

PostWysłany: Pon 11-04-2011, 23:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Biedroneczko, swoim wyglądem w aparacie się nie przejmuj, bo na pewno będziesz wyglądać uroczo. Jak każda aparatka. Puszcza oko
Co do aparatów lingwalnych (montowanych od wewnątrz) owszem, są takowe, ale ortodonci zakładają je raczej tylko w szczególnych przypadkach. Podejrzewam, że są strasznie niewygodne (kaleczą język i zapewne się sepleni).

Adziu, mi do tej pory przebiła się tylko jedna ósemka (wyrosła mi zupełnie w bok - wina ciasnoty sprzed noszenia aparatu, która mi skrzywiła ósemki jeszcze niewyrośnięte) i nie musiałam jej wyrywać. Uśmiechnięta

Namiastko, ja mam aparat bezligaturowy (bez gumek) i jestem z niego bardzo zadowolona - szczerze polecam! Uśmiechnięta Jedzenie mi tam nigdzie nie włazi i gumki nie pękają - słowem, nie mam się czym przejmować. Uśmiechnięta
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Adzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Smok
Pochwał: 2

PostWysłany: Wto 12-04-2011, 6:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

JiT ale ósemi to takie zebiska, ze z reguły sie je wyrywa. Wole predzej niz później. Uśmiechnięta Po co mi sie później maja na zeby pchac kiedy to juz bede miala aparat. Uśmiechnięta

Podpis 20.07.2013 Serduszko
13.12.2015 Serduszko
Powrót do góry

landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Pochwał: 3

PostWysłany: Wto 12-04-2011, 20:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ja nosiłam już aparat, zęby proste i dotąd nie mam 8mek Uśmiechnięta.
Jak będziesz pod opieką dobrego ortodonty, to będzie na bieżąco kontrolował postępy 8mek, a jeśli nie wyrosną, a zaczną się pojawiać po zdjęciu aparatu, to przecież i tak będziesz kontrolowała retencję raz na jakiś czas i na pewno lekarz zobaczy i szybko zacznie działać Uśmiechnięta.
Powrót do góry

mrowka84

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Szczur
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Pią 15-04-2011, 17:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Niestety nie noszę, ale baaaaaardzo mi się podobają. To tka biżuteria na zębach Uśmiechnięta Moim zdaniem urocza Uśmiechnięta
Powrót do góry

DomkaD

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Sro 06-07-2011, 22:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ja nosze aparacik i jestem PRZESZCZĘSLIWA!!! Wszędzie szczerzę zęby i sprawia mi to ogromną radochę. Radość

Podpis -> Facet jest jak batonik czekoladowy: Słodki i pierwsze co robi to dobiera ci się do bioder... ;p
Powrót do góry

qarolla

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sro 13-07-2011, 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

a po ściągnięciu aparatu mieliście problem z kamieniem na zębach i z przebarwieniami. Moja koleżanka niestety tak miała i musi wybielać zęby. Znacie jakieś metody i preparaty?Czytałam o /nazwa usunięta/, czytałam ,że nie niszczy szkliwa i daje dobre efekty, używał ktoś?
Powrót do góry

may
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Koza
Pochwał: 1

PostWysłany: Sro 13-07-2011, 20:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ja tyle lat się męczyłam z aparatem a teraz wyrasta mi ósemka i zęby mi się znowu pokrzywiły. Smutna

Podpis 05.11.2007 - Jesteśmy razem! inlove
01.06.2010 - Zaręczyny! inlove
08.09.2012 - Powiemy "TAK" inlove
Powrót do góry

Namiastka

PostWysłany: Sro 13-07-2011, 21:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

may napisała:
A ja tyle lat się męczyłam z aparatem a teraz wyrasta mi ósemka i zęby mi się znowu pokrzywiły. Smutna

Też właśnie o tym słyszałam, naczytałam się i ostatecznie zrezygnowałam z aparatu.
Współczuję.

Podpis * 04.04.2006 - Puszcza oko
* 11.02.2011 - Uśmiechnięta
* 16.08.2011 - Serduszko Serduszko
* 04.05.2012 - Serduszko Serduszko Serduszko
Powrót do góry

Buncolowa

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Sro 20-07-2011, 14:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ojejka, jaki ten temat jest super! Bardzo szczęśliwa
Wiele sie tu od Was dowiedzialam, dziewuszki.
Mam zamiar zapisac sie do dentysty/ortodonty w najblizszym czasie, jednak nie w Polsce, a w Anglii. Nie wiem - ja kto wszstko tu wyglada i jakie sa koszty, ale poinformuje Was, jak juz sie dowiem. Uśmiechnięta
Coprawda ja jeszcze jestem "kurduplem", ze tak to ujme - bo mam 15 lat. Złośliwa Dlatego o wyglad nie musze sie martwic, a wrecz przeciwnie. Jako dziecko chcialam juz nosic aparat staly ze wzgledu na wyglad jego na zabkach - jak to wspomniala landrynka wiele razy - jest urokliwy. Podejrzliwa

Jako dziesieciolatka (mniej wiecej) nosilam zwykly aparat wkladany na noc, ktory wypluwalam podczas snu i z przyzwyczajenia. A kiedy rodzice nie patrzyli - wyciagalam go.
Niepolecam aparatu wkladanego - 0 efektow, naprawde. Moj brat nosil go w tym czasie, kiedy ja - ale solidniej (o wiele Bardzo szczęśliwa) i po jakims czasie zeby znow sie powykrzywialy.

Podpis ` Przepraszam, ze jestem soba.
Powrót do góry

sisi

Zodiak chiński: Koza
Pochwał: 3

PostWysłany: Sro 20-07-2011, 19:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mam takie "kiełki"u góry i chciałam sprawić sobie aparat. Jako dziecko nosiłam taki wkładany, ale robiłam to podobnie jak Bunclowa. Zakłopotana
Niby efekty były, ale znów się zęby rozeszły i są takie same jak kiedyś.Uśmiechnięta
Tylko teraz G. nie pozwala mi ich prostować, bo mówi "zakochałem się w Tobie, dzięki Twojemu uśmiechowi" i nie pozwala.Puszcza oko Kiedyś bardziej zwracałam na to uwagę, ale teraz je polubiłam i uwierzyłam, że rzeczywiście dodają mi uroku.Puszcza oko

Podpis "... Niepojęta Łaska Jego wciąż dosięga nas..."
Powrót do góry

nieaktywna1

PostWysłany: Pią 22-07-2011, 18:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A powiedzcie mi, boli zakładanie aparatu na zeby?
Bo tam z tyłu siódemki całe się "oplata"? Żeby aparat się trzymał. I czy to boli?
Powrót do góry

just-in-time

PostWysłany: Sob 23-07-2011, 17:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Sisi, mój R. też twierdzi, że się zakochał w moim uśmiechu, ale cieszy się, że aparat mi pomaga i podnosi moją samoocenę. Uśmiechnięta

Samo zakładanie aparatu nie boli nic a nic.
Owszem, zakłada się pierścienie, ale na szóstki - właśnie po to, żeby cały aparat się trzymał. Nic z tych rzeczy nie boli. Boli dopiero przez kilka następnych dni, jak aparat zaczyna "działać" - napierać na zęby, by skorygować wadę. Nie da się wtedy jeść nic twardego (choć twardych rzeczy to i przez cały okres noszenia aparatu się jeść nie powinno, no ale różnie z tym bywa), bo boli. Ale warto. Uśmiechnięta
Powrót do góry

patela93

PostWysłany: Sob 26-11-2011, 19:56    Temat postu: Rotator Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Cześć dziewczyny!
Mam pytanko bardzo zależy mi na waszej pomocy. Czy wy tez mialyście ten rotator na górze ? Jak długoo go nosiłyscie i czy przez caly czas noszenia małyscie pokaleczony tak strasznie jezyk. Moze polecacie jakies maści czy coś? Smutna(
Powrót do góry

piaskowa

Zodiak: Waga

PostWysłany: Pon 12-12-2011, 12:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nosiłam rok, wiadomo, po wizycie kilka dni to był horror, ale do wszystkiego da się przyzwyczaic. Trochę pocierpiałam ale za to mam piękny uśmiech.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Nasze codzienne zmagania Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20, 21  Następny
Strona 18 z 21

Skocz do: