Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czy nosicie aparat ortodontyczny?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20, 21  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Nasze codzienne zmagania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 3

PostWysłany: Wto 13-12-2011, 22:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Rotator nie jest zakładany dla każdego, można go nosić kilka miesięcy albo większość czasu noszenia aparatu. Różnie to bywa.
Ja akurat nie miałam.

Chętnie założyłabym sobie aparat tylko, żeby był dla funkcji "dekoracyjnej" Złośliwa. Jak Was tak poczytałam, to znów za Nim zatęskniłam.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

sylla

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Sro 14-12-2011, 14:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Cytat:
Chętnie założyłabym sobie aparat tylko, żeby był dla funkcji "dekoracyjnej" . Jak Was tak poczytałam, to znów za Nim zatęskniłam.

Mam dokładnie tak samo. Bardzo ubolewałam , że już (po trzech latach noszenia) muszę zdjąć aparat. Podobało mi się chodzenie w nim....
Co do rotatora to nie każdy go nosi. Ja akurat miałam i to przez ponad rok. Strasznie się go nosiło. Miałam pokaleczony język i nie mogłam normalnie śliny połykać Przewraca oczami . Ale za to jaka była ulga jak mi go wreszcie zdjęli. Mój mąż też nosiła aparat i to w tym samym czasie a rotatora nie miał....

Cytat:
Czy wy tez mialyście ten rotator na górze ? Jak długoo go nosiłyscie i czy przez caly czas noszenia małyscie pokaleczony tak strasznie jezyk. Moze polecacie jakies maści czy coś? (

patela93 niestety Cie nie pocieszę. Miałam cały czas pokaleczony język. Przez ponad rok... No może z czasem język się przyzwyczaił i już był tylko taki specyficzny rowek na nim zamiast rany ale cały czas odczuwałam dyskomfort Przewraca oczami .

Podpis Przeciwności losu uczą mądrości, powodzenie ją odbiera.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

cardamon_girl

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Kogut
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Czw 15-12-2011, 20:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nosiłam kiedyś i nawet to lubiłam, zwłaszcza moment wymiany gumek na kolejne o coraz bardziej szalonym kolorze. Nie bolało Uśmiechnięta. Ale nienawidziłam tych nakładek, które musiałam potem nosić przez rok, dały mi znacznie bardziej w kość niż samo przyzwyczajanie się do aparatu.

Uwagi  Bardzo proszę o stosowanie kropek na końcach zdań- emotki ich nie zastępują!!!
monika2222.
Powrót do góry

sylla

PostWysłany: Sob 17-12-2011, 9:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A ja teraz mam te nakładki i ..... no cóż zakładam na noc i dobrze mi z tym.
Ale czy będę tylko rok nosić? Chyba dłużej trzeba dla utrzymania efektu. Ale nie wiem...

Powrót do góry

just-in-time

PostWysłany: Sob 17-12-2011, 16:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja słyszałam, że retainer trzeba nosić co najmniej tyle samo, ile się nosiło aparat stały. Jeszcze nie wiem, jak długo ja będę musiała nosić, bo górny łuk mi zdejmą dopiero za jakieś 4 miesiące. Uśmiechnięta Tak czy siak, pewnie się pochwalę tutaj w wątku, jak czegoś konkretnego się dowiem. Puszcza oko
Powrót do góry

weronikaA

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania
Skąd: Jest takie miejsce, gdzie każda chwila pięknem zachwyca...

PostWysłany: Sob 17-12-2011, 17:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Będąc w podstawówce nosiłam taki wkładany i tylko na noc. Co jakiś czas jeździłam do ortodonty na podkręcanie. Nie lubiłam tego aparatu. Złośliwa
Powrót do góry

Alicja2701

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Nie 20-05-2012, 15:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Witam

Już niedługo dołączę do aparatek pełną gębą.Bardzo szczęśliwa I w związku z powyższym pytanie - czy jest możliwe leczenia zębów w czasie noszenia aparatu?? Czy trzeba mieć co do zęba wyleczone przed założeniem? Mam już wyrwany jeden ząb u góry i muszę usunąć drugi, ale po usunięciu pierwszego wylazł ubytek, którego wcześniej nie było widać (a zęby leczyłam niedawno u stomatologa). A chciałabym już mieć aparat, ale nie wiem czy muszę wpierw poleczyć uzębienie. Bardzo szczęśliwa

Uwagi  Pamiętaj, że emotka na końcu zdania nie zastępuje kropki.
Lisanne.
Powrót do góry

Lisanne
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Nie 20-05-2012, 16:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moja siostra od niedawna nosi aparat i musiała mieć wszystkie zęby wyleczone wcześniej.
Jednak najlepiej jak się skonsultujesz z dentystą.
Powrót do góry

ZieloneOczko

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 8

PostWysłany: Nie 20-05-2012, 17:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Musisz najpierw mieć wszystkie zęby wyleczone. Jak miałam 13 lat nosiłam aparat ortodontyczny przez ponad rok. Musiałam mieć usuwane 4 zęby z tyłu ( dwa z jednej i dwa z drugiej strony), żeby mi potem nie wypchnęły do przodu uzębienia. A potem jeszcze to dokręcanie tego aparatu co wizyta. Pamiętam, że po dokręcaniu jadłam tylko papki z ziemniaków bo tak mnie bolało - ale efekt jest. Uśmiechnięta Teraz mam proste ząbki. Uśmiechnięta

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

Alicja2701

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Pon 21-05-2012, 8:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No i to mnie właśnie zastanawia - bo na wizycie u ortodontki wykryła te ubytki ale jak dostałam skierowanie na wyrywanie zębów to powiedziała, że mam usunąć i potem się do niej zgłosić (chwila na zagojenie rany po zębie) i będziemy zakładać aparat - nic nie wspominając o wyleczeniu ubytku... Hmmm dziwne bo mnie już pali hahaha żeby mieć aparat Uśmiechnięta. Co prawda nie mam jakiejś potężnej krzywizny ale wypchnęło mi mocno górę i ścisnęło bardzo podniebienie i już chcę mieć aparat Bardzo szczęśliwa.

Ale dziękuję Wam drogie aparatki za odpowiedź Uśmiechnięta.
Powrót do góry

sylla

PostWysłany: Pon 28-05-2012, 9:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Aparat robi swoje. Ja jestem jak najbardziej zwolenniczką. Moje zęby są teraz Cool
U mojego męża natomiast trzeba było usunąć jednego zęba. Okazało się , że ma dwie dwójki u góry. O dziwo przez prawie trzydzieści lat nikt tego nie zauważył. Co do ubytków to trzeba naprawić tak czy siak. Każdy dobry ortodonta powinien to zalecić.
Polecam wszystkim aparat. Zdrowy piękny zgryz to podstawa!

Powrót do góry

lejdimargot

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Koza

PostWysłany: Pią 24-08-2012, 8:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Też nosiłam aparat, przez wiele lat się męczyłam z moimi zębami, aż w końcu się zdecydowałam i nie żałuję. Chociaż początki były dość straszne, bo musieli mi wyrwać 2 zęby. Płacze lub Bardzo smutna Miałam za mało miejsca w szczęce i to było konieczne. Smutna Ciężka to była strata, oj ciężka.. no ale teraz wiem, że warto było, bo już od kilku lat jestem zadowolona z mojego uśmiechu. Uśmiechnięta

Podpis I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką. P.Coelho

Uwagi  Emotka nie zastępuje kropki!!
scoto.
Powrót do góry

Mononoke1981

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Kogut
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Pią 31-08-2012, 17:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Też do Was dołączyłam. Już od paru lat się zbierałam, żeby wyprostować nachodzące na siebie zęby, ale ciągle powstrzymywało mnie przekonanie, że nie będę dobrze się czuła z tym, że każdy przygląda mi się, co mam na zębach. I w sumie opłaciło się czekać, bo teraz można mieć aparat, którego nie widać. I ja mam taki, hurra (aczkolwiek jeszcze się nie przyzwyczaiłam do niego:(
Powrót do góry

ruda_wiedzminka

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Sob 19-04-2014, 10:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja noszę tylko na noc, strasznie męczące ale ortodontka mi kazała, bo wcześniej miałam stały i boje się, żeby mi się znowu krzywe nie zrobiły. Smutna
Powrót do góry

Anyod

Zodiak: Bliźnięta
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania
Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: Sob 19-04-2014, 10:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja nosiłam stały aparat na górę i na dół 3,5 roku. Założony mi został w 6stej klasie podstawówki, więc już ładną chwilę temu. Puszcza oko To była jedna z najlepszych decyzji i najlepiej wydane pieniądze w moim życiu, za co będę moim Rodzicom już zawsze wdzięczna. Dziś mam piękne zęby a w dzieciństwie wyglądałam jak maszkaron. Najgorsze miałam kły, które dosłownie... Urosły mi pod nosem. Możecie sobie wyobrazić więc takiego małego wampirka. Uśmiechnięta Namęczyłam się troszkę przez te 3,5 roku, po każdym comiesięcznym "dokręcaniu" aparatu i zmianie gumeczek przy zamkach odchorowywałam z bólu jakieś 2-3 dni nie mogąc nic jeść. Mimo wszystko, ani trochę nie żałuję tej decyzji, dziś jestem szczęśliwa i chociaż nie straszę ludzi (a przynajmniej nie zębami) Uśmiechnięta.

Podpis "You must give up the life you planned, in order to have the life that is waiting for you" - Joseph Campbell
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Nasze codzienne zmagania Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 18, 19, 20, 21  Następny
Strona 19 z 21

Skocz do: