Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
Domowe przepisy kulinarne smaczne kulinarne dania

Czy potrzebna mi zgoda ojca na wyjazd z dzieckiem za granicę

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Porady prawne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mili0123

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Wto 05-06-2012, 14:39    Temat postu: Czy potrzebna mi zgoda ojca na wyjazd z dzieckiem za granicę Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Hej,

Wychowuje sama 3 letnie dziecko.
Ojciec dziecka nie utrzymuje z nami kontaktu nie widział go już rok.
W lipcu mam zamiar wyjechac do Anglii czy w związku z tym potrzebuje jakiejś pisemnej zgody ojca dziecka na jego wyjazd??
Czy moge sobie tak po prostu wyjechac skoro on i tak sie nim nie interesuje??

Dołączone po 23 godzinach 28 minutach 46 sekundach:

Widze że można tu się doczekać na odpowiedż, do dupy z takim forum.

Uwagi  Nie używaj wulgaryzmów!!!
scoto.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

scoto
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Sro 06-06-2012, 14:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Tak, potrzebna jest zgoda ojca chyba, że nie ma on żadnych praw rodzicielskich. Jeżeli ma, to wyjazd z dzieckiem za granicę bez jego zgody można uznać za uprowadzenie. Możesz sądownie ubiegać się o zgodę.
Powrót do góry

Daria69

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 1

PostWysłany: Czw 28-06-2012, 10:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jeśli ojciec nie został pozbawiony praw rodzicielskich, to ma prawo Ci zabronić wyjazdu. Tak mi się wydaje.
Powrót do góry

justyna1981

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Kogut

PostWysłany: Sob 04-08-2012, 22:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A czy jeżeli dziecko nie ma paszportu to podpis rodzica jest wymagany do złożenia podania o niego. Moja koleżanka kiedyś nawet chodziła po porady prawne w Anglii, bo tam mieszkała, a chciała wracać do Polski, ale miała problemy z mężem.

Uwagi  Zdania zaczynamy z dużej litery!
scoto.
Powrót do góry

Barbi

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Koń
Pochwał: 1

PostWysłany: Nie 05-08-2012, 9:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Potrzebny Ci jest podpis ojca i jego obecnosc w biurze paszportowym. Jesli nie masz takiej mozliwosci musisz to zalatwic sadownie.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Porady prawne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do: