Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czy to choroba, stres, czy może ciąża?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
asiiieek

PostWysłany: Czw 09-07-2015, 13:08    Temat postu: Czy to choroba, stres, czy może ciąża? Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Witam Was serdecznie kochani,

Może i dużo było zapewne takich tematów, ale jestem tutaj nowa i potrzebuje porady kobiet, które już przez to przechodziły.
Mianowicie, już od tygodnia nie dostałam Małpa.
Niby wydawałoby się się to normalne, gdyby nie fakt, że już od dawna miałam wszystko regularnie. To jest pierwszy raz, kiedy od czasu regularnych miesiączek (co 28 dni) spóźnia mi się aż tyle.
Do tego, trochę zachodzę w głowę, bo za niedługo minie miesiąc od kiedy ostatni raz uprawialiśmy seks z chłopakiem (z zabezpieczeniem), ale nie mamy pewności, że prezerwatywa wtedy nie pękła, ale On i tak zawsze kończył poza. Od tej pory trochę się strachu nabawiliśmy. Bo to nasza taka pierwsza sytuacja.
I jak na złość, teraz nie dostałam Małpa, który miałam dostać w niedzielę, i czuję, że nie zanosi się kompletnie na to abym dostała - żadnych objawów, tak jak do tej pory, tj. wypryski na twarzy, wzmożony apetyt, na słodkie itp.
Do łazienki latam co chwilę. Cały dzień mam albo zmienne nastroje i to bardzo, albo jestem tak ospała, że ciężko mi rano wstać z łóżka - mimo odpowiednich godzin snu. Do tego nie wiem czemu, odrzuciło mnie automatycznie od wszystkich przysmaków, potraw, jakie do tej pory uwielbiałam. Teraz jedynie mam ochotę na coś, czego wcześniej nie jadałam np. bigos, rosół - z którego zrezygnowałam ponad 10 lat temu, pizze, ogórki kiszone - to podstawa do wszystkiego, i nie mam ochoty kompletnie na nic słodkiego bo mnie mdli, wyjątkiem są lody lody i lody. A do tego ten ból głowy codziennie i nie spadająca w ogóle gorączka powyżej 37 stopni.
Wczoraj zrobiłam test ciążowy, ale wynik był negatywny. Nie zmartwiłabym się gdyby nie te objawy i do tego tego brak Małpa.
Dopiero na 24 lipca mam wizytę u ginekologa.
Czy test ciążowy może był za szybko robiony? Albo może nie wykazać ciąży, mimo iż ona jest?
A może to tylko mój niepokój?
Stresu nie miałam ostatnio w ogóle. Wszystko układa się w jak najlepszym porządku.
Bardzo proszę o jakieś opinię, porady i proszę, o nienabijanie się z tego. Liczę na Was.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Adzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Smok
Pochwał: 2

PostWysłany: Czw 09-07-2015, 14:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zawsze mozesz isc do obojetnie jakiego laboratorium i zrobic sobie bete. Takie badanie jako jedyne w 100% potwierdzi lub zaprzeczy ciąży.
Nie jest drogie, a przestaniesz sie stresowac.
W przypadku negatywnego wyniku tego badania prócz gina poszlabym jeszcze do lekarza pierwszego kontaktu. Przyczyn zaburzen Małpa moze byc wiele.

Podpis 20.07.2013 Serduszko
13.12.2015 Serduszko
Powrót do góry

Lena87

PostWysłany: Wto 14-07-2015, 10:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Adzia dobrze mówi.
Można zrobić badanie z krwi dla potwierdzenia, lub jeszcze raz test ciążowy.
A przede wszystkim, do lekarza, w celu ustalenia co się dokładnie dzieje.
Test ciążowy robi się albo w dniu spodziewanej miesiączki, albo 10 dni po stosunku, można robić
Powrót do góry

Alinka27

PostWysłany: Pon 09-11-2015, 20:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja kiedys miałam tak stresujący okres w pracy, że miesiączka spóźniła mi się dwa tygodnie. Teraz jak mam stresujące okresy w pracy to biorę nervomix forte.
Powrót do góry

madziala

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Koń
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Wto 10-11-2015, 11:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mi również okres się spóźnia (znacznie) kiedy mam bardziej stresujący czas.
Powrót do góry

melrose

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sob 14-11-2015, 15:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Alinka27 napisała:
Ja kiedys miałam tak stresujący okres w pracy, że miesiączka spóźniła mi się dwa tygodnie. Teraz jak mam stresujące okresy w pracy to biorę nervomix forte.

Na receptę jest? Ja w pracy też ma stres i chyba muszę się czymś wspomóc bo nic innego nie pomaga Smutna
Powrót do góry

Lena87

PostWysłany: Pon 16-11-2015, 14:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mi przy stosowaniu pigułek anty potrafił się okres spóźnić jeden-dwa dni.
Ale lekarka stwierdziła, że przy stresie w pracy czy ogólnie, to się zawsze może przytrafić
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Sprawy kobiece i intymność Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do: