Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Czy życie seksualne ma wpływ na relacje między partnerami ?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Seks i erotyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Małgo

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Tygrys
Pochwał: 1

PostWysłany: Pon 12-09-2011, 11:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nawet jeśli wielu ludzi twierdzi, że seks nie jest istotny w związku, to ja myślę inaczej. Oczywiście, że jest ważny, to jedna z najważniejszych sfer w związku. Dlatego uważam, że jeśli ludzie się nie pożądają, nie potrzebują wzajemnej bliskości, nie pasują do siebie w sypialni, to już jest problem i mimo, że się kochają, ufają sobie i są dla siebie przyjaciółmi, to predzej czy później takie niedopasowanie w łóżku może zaważyć na istnieniu związku.

Dlatego na przykład nie czekałam z seksem do ślubu. Może ktoś mnie potępi za te słowa, ale uważam, że czekanie z seksem do ślubu to trochę tak jak kupowanie kota w worku... A co jeśli nie będziemy do siebie zupełnie pasować w tej sferze? Jeśli kobieta będzie mogła się kochać tylko przy zgaszonym świetle w klasycznej pozycji, a facet będzie miał silniejszy temperament i większą fantazję? Oczywiście można rozmawiać, próbować itd., ale istnieje ryzyko, że się jednak nie dogadamy. I co wtedy?

Podpis My heaven is with U:*
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Daria Moroz

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Koza

PostWysłany: Pią 14-10-2011, 18:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moim zdaniem też ma wpływ. Co prawda może nie jest to najistotniejsza rzecz, ale można by pomyśleć że to jest jakieś odzwierciedlenie, jak myślicie?
Powrót do góry

tigerrr

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Wto 18-10-2011, 14:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wydaje mi się, ze tak. Ludzie współżyjąc zbliżają się do siebie. Kiedyś nasze życie seksualne legło w gruzach. Odkąd używam komputera cyklu, kochamy się częsciej. Nie mogę brać tabletek a seks z gumkami nie sprawiał tyle przyjemości.
Powrót do góry

Lisanne
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Wto 18-10-2011, 14:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

justinkowa napisała:
Znam wiele par, którym zaczęło psuć się w związku, bo ich życie seksualne spadło do niemal zera.

Ludzie myślą, że im się w związku psuje, bo nie ma seksu, ale to działa właśnie odwrotnie.
Nie ma seksu, bo się zepsuło już wcześniej. Partnerzy jeszcze nie są tego świadomi albo udają, że nie są, ale ich podświadomość "nie pozwala" im na zbliżenia i dlatego seksu nie ma.
Seks lub jego brak to odbicie charakterów, problemów, relacji, gry psychologicznej, sposób na załatwienie różnych spraw.

Dołączone po 4 minutach 55 sekundach:

Monia Uśmiechnięta napisała:
Oczywiście. Przypadków może być mnóstwo, przykładów rozpadu związku też, ale akurat ja pisałam o przypadku, kiedy wszystkie elementy grają poza seksem właśnie.

A mnie się wydaje, że nam się tylko wydaje, że te pozostałe rzeczy grają Puszcza oko. Albo się staramy robić tak, żeby wyglądało, że grają albo w ogóle nie widzimy, że coś nie gra, kiedy nie gra. A na seks nie mamy tylko czas/ochoty i inne blablabla Puszcza oko.
Powrót do góry

Ania...

PostWysłany: Wto 18-10-2011, 15:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ma wpływ, ale sądzę że jest wiele innych elementów które są ważniejsze.
Racja - niedopasowanie seksualne rodzi frustracje - ale tak naprawdę to frustracje te wynikają z poczucia odrzucenia, braku bliskości, przekonania o własnej nieatrakcyjności dla osoby którą się kocha. A te elementy można zastąpić czymś innym niż seks. Gdyby seks był taki niezbędny dla szczęśliwego związku to rzucałybyśmy mężów zaraz po tym jak im libido spadnie;-P.
Natomiast z pewnością nagle pojawiające się problemy w sypialni bardzo często wynikają z innych problemów i napięć pomiędzy partnerami.
Powrót do góry

Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 8

PostWysłany: Wto 18-10-2011, 15:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Lisanne napisała:

Ludzie myślą, że im się w związku psuje, bo nie ma seksu, ale to działa właśnie odwrotnie.
Nie ma seksu, bo się zepsuło już wcześniej. Partnerzy jeszcze nie są tego świadomi albo udają, że nie są, ale ich podświadomość "nie pozwala" im na zbliżenia i dlatego seksu nie ma.
Seks lub jego brak to odbicie charakterów, problemów, relacji, gry psychologicznej, sposób na załatwienie różnych spraw. .

Dlatego uważam, że kupowanie seksownej bielizny, szczere wyznawanie sobie potrzeb seksualnych oraz inne rozbudzacze "oziębłych", prędzej przyniosą odwrotny skutek, niż rozwiążą problem. Puszcza oko

Podpis W zwierciadle widzę siebie – ale naprzeciwko.
Powrót do góry

Kamillka

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Wto 18-10-2011, 15:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

zania112 napisała:
Uważam, że ma wpływ. Kiedyś babcia mi nawet powiedziała coś takiego : Jaki seks taki związek.

Zania masz bardzo mądrą babcie. Bo powiedziała świętą prawdę, też jestem takiego zdania. Jak się seks nie układa, to życie w związku też. Niezdecydowana

Podpis Wyczekiwany z wielkim utęsknieniem,
wśród tylu dni i tylu godzin,
a jednak krzykiem, nie milczeniem,
ogłasza światu cud narodzin.
Powrót do góry

Lisanne
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 18-10-2011, 16:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jowita napisała:
Dlatego uważam, że kupowanie seksownej bielizny, szczere wyznawanie sobie potrzeb seksualnych oraz inne rozbudzacze "oziębłych", prędzej przyniosą odwrotny skutek, niż rozwiążą problem. Puszcza oko

Te gadżety mogą podkręcić atmosferę, ale tylko na chwilę, bo po kilku razach staną się już znajome, czyli nudne Puszcza oko.
Powrót do góry

wonderofnature

PostWysłany: Sro 19-10-2011, 8:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Lisanne napisała:
Te gadżety mogą podkręcić atmosferę, ale tylko na chwilę, bo po kilku razach staną się już znajome, czyli nudne Puszcza oko.

No to jeśli nie gadżety i "wspomagacze", to co? Nic nie robić?

Podpis "Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić.
Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć.
Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem."
/Albert Camus/
Powrót do góry

Lisanne
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 19-10-2011, 9:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

wonderofnature napisała:
No to jeśli nie gadżety i "wspomagacze", to co? Nic nie robić?

Czasem mam wrażenie, że piszę w innym języku Śmiejąca się.

Napisałam przecież, że:
Cytat:

więc należy zająć pozostałymi sferami, a dobry seks będzie wypadkową rozwiązanych problemów.

Wonder to tak jak w sprzątaniu Puszcza oko. Jak zamieciesz śmieci(problemy) pod dywan(nieświadomość/podświadomość, nieważne) i postawisz w tym miejscu kwiat w wielkiej doniczce (gadżet), to nie sprawi to, że śmieci znikną, będą nadal tyle, że schowane. Tylko z wierzchu to będzie ładnie wyglądało, ale gdzieś będzie gryzło, że coś tam nie pasuje. Jak przestawisz doniczkę, odchylisz dywan, one nadal będą, tyle, że uklepane, zgniłe i będzie ich jeszcze więcej.
Powrót do góry

Ania...

PostWysłany: Sro 19-10-2011, 9:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ok - ale problemy łóżkowe nie zawsze wynikają z problemów emocjonalnych w związku. Może być tak że wszystko inne układa się świetnie tylko temperamenty od siebie odbiegają. Albo że z jakiś przyczyn zdrowotnych kobieta traci zainteresowanie seksem, facet nie ma już takich potrzeb jak nastolatek itp.
Dla mnie stwierdzenie, że: "w łóżku się nie układa = związek nie ma przyszłości" jest błędne. Wg mnie kluczowe są przyczyny takich problemów oraz to jak do nich partnerzy podchodzą. Często to po prostu problem, który tak jak inne należy wspólnie rozwiązać.
Jeśli np. kobieta po urodzeniu dzieci nie ma ochoty na seks bo w swoim mniemaniu nie jest już taka atrakcyjna, to często bez odpowiedniego wsparcia i zachwytu partnera się nie obędzie. Samo czekanie aż jej przejdzie i nagle stanie się znowu boginią seksu może nie przynieść oczekiwanych rezultatów.
Powrót do góry

Lisanne
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 19-10-2011, 10:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ania... napisała:
Ok - ale problemy łóżkowe nie zawsze wynikają z problemów emocjonalnych w związku.

Ale ja nie napisałam, że to zawsze są problemy emocjonale w związku, może to być problem jednej osoby (choć bedąc z kimś robi się on też problemem dla drugiej osoby), ale problem ogólnie pojęty.

A to nie jest problem natury emocjonalnej?:
Ania... napisała:
Jeśli np. kobieta po urodzeniu dzieci nie ma ochoty na seks bo w swoim mniemaniu nie jest już taka atrakcyjna, to często bez odpowiedniego wsparcia i zachwytu partnera się nie obędzie. Samo czekanie aż jej przejdzie i nagle stanie się znowu boginią seksu może nie przynieść oczekiwanych rezultatów.

Poza tym mam wrażenie, że chodzi nam o to samo, bo napisałaś:
Ania... napisała:
Wg mnie kluczowe są przyczyny takich problemów oraz to jak do nich partnerzy podchodzą. Często to po prostu problem, który tak jak inne należy wspólnie rozwiązać.

a ja też tak uważam Puszcza oko.
Powrót do góry

Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 8

PostWysłany: Sro 19-10-2011, 10:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ania... napisała:

Rozmawiałam już z paroma kobietami, które są długo (np. kilka lat) po urodzeniu dziecka i żadna z nich, nie miała problemów z samooceną. Nie potrzebowały też żadnych zachwytów ani ckliwych akcji. Po prosu nie miały ochoty na seks w ogóle lub z mężem. Oczywiście, nie miały pojęcia dlaczego.
Zgadzam się, że samo czekanie aż jej przejdzie nie przyniesie rezultatu, ale problem może leżeć gdzieś poza sprawami ciała i seksu.

Poza tym, stwierdzenie "jaki seks, taki związek", jest zbyt dużym uproszczeniem. Są pary bardzo namiętne, ale poza łóżkiem są tylko kłótnie i problemy, oraz takie, które kochają się bardzo rzadko, ale jest im razem dobrze i nie czują potrzeby zmian.

Podpis W zwierciadle widzę siebie – ale naprzeciwko.
Powrót do góry

MaleństwO
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Sro 19-10-2011, 22:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

zania112 napisała:
Uważam, że ma wpływ. Kiedyś babcia mi nawet powiedziała coś takiego : Jaki seks taki związek.

A babcie dobrze mówią! Bardzo szczęśliwa

Ja też uważam, że ma wpływ. Trzeba rozmawiać z partnerem i wiedzieć czego oczekuje. Uśmiechnięta Tak samo cieszę się jak mój partner wie czego ja chcę, co lubię itp. Uśmiechnięta

Podpis KIEDYŚ BĘDĘ OKROPNIE SZCZĘŚLIWA!!! Pełna marzeń i niezapomnianych wrażeń!!!

luty i wrzesień 2013!!!
styczeń 2016!!! taktak
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Sro 19-10-2011, 23:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja tez uwazam, ze ma i to bardzo duzy. Nie wyobrazam sobie udanego zwiazku z beznadziejnym w lozku partnerem. Puszcza oko W ogole sobie takiego zwiazku nie wyobrazam. Złośliwa

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Seks i erotyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Strona 2 z 3

Skocz do: