Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czym kierowac sie przy wyborze szpitala?
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ciężarówki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Adzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Smok
Pochwał: 2

PostWysłany: Czw 03-09-2015, 19:39    Temat postu: Czym kierowac sie przy wyborze szpitala? Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moje kochane, poczytalam co nieco w necie i sama juz nie wiem czym sie kierowac.
Jak to bylo u Was? Wybieralyscie szpital, czy zaczal sie porod i nie bylo czasu nad tym myslec?
Jakie czynniki wplywaly na to ze wybralyscie ten a nie inny szpital?

No i na ile mozna ufac opiniom w Internecie, a na ile tym zasłyszanym?

Podpis 20.07.2013 Serduszko
13.12.2015 Serduszko
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Kate29

PostWysłany: Czw 03-09-2015, 20:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja w prawdzie w swoim miescie mam tylko jeden szpital, ale.na upartego moglam jechac do miasta obok. Jednak dobre opinie w internecie, od znajomych wplynely na moja decyzje ze rodze u siebie.
Weszlam tez na strone szpitala i poczytalam troche o nich co sami o sobie pisza.
Mialam tez okazje zobaczyc szpital "od srodka" bo dwa razy w ciazy bylam na izbie przyjec, zdazylam poznac paru lekarzy czy pielegniarki i dobre wrazenie na mnie zrobili. Po tych wizytach nie balam sie isc rodzic. Moglam tez isc na dni otwarte, ale jakos sie nie zdecydowalam.
Ja ze swojego szpitala jestem bardzo, bardzo zadowolona i porod wspominam bardzo dobrze jak i pozniejsza opieke. Serio, mimo tych wszystkich emocji jakie towarzysza po porodzie to szpital wspominam dobrze.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Fretka

PostWysłany: Czw 03-09-2015, 20:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Adziu na pewno warto posłuchać opinii innych.
Dla mnie ważne było, żeby był tam lekarz u którego prowadziłam ciążę, znieczulenie i ogólnie dobre warunki.
Powrót do góry

sunflower

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Czw 03-09-2015, 21:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Bylo ciezko wybrac, duzo osob mowilo dobrze o jednym szpitalu ale dziewczyny oplacily polozna (tysiac zloty) i nie kieruje sie ich opiniami, bo ja takiej opieki nie wykupuje.
Kieruje sie dobrym oddzialem noworodkowym i standardem w szpitalu.
Teraz idziemy na dni otwarte do dwóch szpitali i pewnie wybierzemy jeden, a jak zycie pokaze to moze tak byc ze wyladuje z dzieckiem w szpitalu o ktorym nawet nie myslalam Złośliwa.

Poczytaj na stronie rodzic po ludzku Uśmiechnięta.

Podpis "Jeżeli kochasz, czas zaw­sze znaj­dziesz, nie mając na­wet ani jed­nej chwi­li."
"Kiedy śmieje się dziec­ko, śmieje się cały świat." 15.11.2015r Serduszko
Powrót do góry

Śpiący

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Koń
Pochwał: 1

PostWysłany: Pią 04-09-2015, 19:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Adziu weź pod uwagę:
- jak daleko od domu
- czy mąż/rodzina ma auto prawko
- czy mąż będzie miał wolne bez problemu - jeżeli w pracy różne klimaty to czy rodzice/teściowie szybko dojadą w nagłym przypadku
- zdanie innych byłych ciężarówek
- warunki w szpitalu, ilość miejsc, sal

Puszcza oko

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Adzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 04-09-2015, 20:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Śpiący mieszkam w takim miejscu ze wszystkie porodowki daleko.
Maz prawka nie ma. Z najblizej mi mieszkajacych siostra i szwagier. W zwiazku z tym ze kazdy szpital daleko to i dojazd komunikacja miejska do bani.
O wolne meza sie nie martwie bo juz bedzie po sezonie i bez problemu maja go puscic. Puszcza oko
Wlasnie te opinie innych, to jest masakra. Raz ze super, raz ze do bani... Ciezko z tego wszystkiego wyciagnac srednia. Smutna
Chyba decydujący bedzie ten ostatni punkt. Trzeba bedzie sie wybrac na kilka wycieczek ba ze dwie - trzy porodowki. I nie ukrywam ze licze na to ze dowiem sie cos jeszcze na szkole rodzenia za dwa tygodnie.

13.12.2015 Serduszko
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Sob 05-09-2015, 9:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja tam nie miałam problemu z wyborem porodówki. U nas jest tylko jeden szpital. Złośliwa Różnie na niego mówią- jedna, że poród super, druga, że do bani. Ja tam nic traumatycznego nie doświadczyłam. Ogólnie teraz jestem bardziej świadoma i wiem, że pewnych rzeczy nie powinni robić albo powinni robić inaczej. Ale nic mi jakoś nie zaszkodziło, do nikogo nie mam pretensji.
Było nieźle Puszcza oko.

Także tymi opiniami to za bardzo ja bym się nie przejmowała. Tzn. tymi opiniami na temat lekarzy, pielęgniarek. Raczej warunkami lokalowymi itp. U nas remontu porodówki nie było odkąd ten szpital istnieje, czyli od początków lat 90-tych. I to mi przeszkadzało. Zwłaszcza w łazience Niezdecydowana.

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

Adzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sob 05-09-2015, 10:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Monia to faktycznie kiepsko.
Tu na jednej z porodowek byl teraz remont, kilka znajomych tam rodzilo... Ale to jest totalnie drugi koniec miasta. Przy korkach dojazd jest tragiczny. Jakby Mały chcial sie urodzic np. w piatek to chyba prędzej urodzilabym w samochodzie. Niezdecydowana I to mnie troche przeraza.
A na pocieszenie zaden szpital z porodówka nie jest blisko.

13.12.2015 Serduszko
Powrót do góry

sunflower

PostWysłany: Sob 05-09-2015, 11:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Adzia u mnie tez szpitale daleko.
Nie martwie sie, najwyzej zadzwonie po taxi albo pogotowie. Ten scenariusz biore pod uwage jak D. bedzie w pracy.

Podpis "Jeżeli kochasz, czas zaw­sze znaj­dziesz, nie mając na­wet ani jed­nej chwi­li."
Powrót do góry

Fretka

PostWysłany: Sob 05-09-2015, 13:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziewczyny nie stresujcie się, na pewno zdazycie, od początku porodu do końca to jeszcze trochę czasu Puszcza oko. Najważniejsze żeby mieć transport pod ręką - samochód lub taxi.
Powrót do góry

Adzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Nie 06-09-2015, 7:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Samochod ja mam ale sama sie nie zawioze. Złośliwa
Dobrze ze siotra blisko mieszka, a jakby byla w pracy to tez niedaleko. Uśmiechnięta

13.12.2015 Serduszko
Powrót do góry

Kate29

PostWysłany: Nie 06-09-2015, 14:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Adziu ja tez mialam plan B ze jak cos to bede dzwonic po pogotowie lub taxi. Moj porod byl szybki w sumie od poczatku, ale spokojnie dalismy rade dojechac do szpitala Puszcza oko.
Wiem, ze to stresujace bo ja tez sie stresowalam ze jak to bedzie gdy wszystko sie zacznie.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

lusia28

Zodiak: Byk
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Czw 15-10-2015, 13:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

OPieniami w internecie najlepiej chociaz ja jestem za prywtanymu
Powrót do góry

Adzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 15-10-2015, 16:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ile kobiet, tyle opinii w Internecie.
Ja postanowilam nie nastawiac sie na luksusy, a patrzeć gdzie jest najlepsza opieka dla matki i dziecka po porodzie. Wstepnie jestem zdecydowana na jeden szpital. Bede tam jeszcze chciala pojechac obejrzec co gdzie jest, gdzie sie zglosic itp żebyśmy pozniej nie kluczyli bez sensu.

13.12.2015 Serduszko
Powrót do góry

sunflower

PostWysłany: Czw 15-10-2015, 18:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Prywtany poród to koszt 3-10 tys, wiec ja podziekuje Uśmiechnięta
Adzia, dobrze robisz, jedz na dzien otwarty, to duzo daje Uśmiechnięta.

Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ciężarówki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: