Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dbamy o zęby!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Domowy szpital, medycyna naturalna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ptycha

PostWysłany: Wto 14-07-2009, 0:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Madzio bardzo dobrze, że poruszyłaś ten temat. Ja ogólnie miałam problemy z zębami i od małego regularnie odwiedzałam dentystę. Przeszłam przez różne gabinety i miałam też dużo niemiłych doświadczeń. Zgadza się, niektórzy dentyści są jak mechanicy samochodowi - szukają problemu tam, gdzie go nie ma. Ja akurat na tyle poznałam się na zdjęciach zębów, że nikt mnie nie jest w stanie oszukać, ani wmówić, że jest potrzebne leczenie kanałowe, skoro nie jest. Ale swoje przeszłam.
Co do dbania o zęby - myję zęby szczoteczką elektryczną, nitkuję zawsze wieczorem, a past używam różnych, od czasu do czasu wybielających. Świetna jest Colgate wybielająca. Czasami też płuczę zęby płynem Listerine.
Landrynko, nie chcę się wtrącać, ale jeśli mogę coś doradzić, to - nie wymieniaj amalgamatów, skoro nie ma takiej potrzeby. Obserwuj zęby i jak pojawi się nieszczelność, wtedy wymień. "Zaoszczędzisz" zębom kilka lat. Miałam dokładnie to samo, wymieniłam wszystkie amalgamaty, które się znakomicie trzymały, niepotrzebnie. A później 2 białe plomby znów musiałam wymieniać. A dentysta za każdą wymianą plomby boruje Ci większą dziurę..... No a plomb nie można w nieskończoność wymieniać, bo w końcu nie będzie co borować.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 3

PostWysłany: Wto 14-07-2009, 10:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ptycha a może masz rację...
Po prostu chciałam do ślubu i zdjęć mieć już białe, bo może być widać gdy się będę śmiała....
Ale rzeczywiście szkoda mi jak narazie tych amalgamatow, bo zakladalam je 2 lata temu przed aparatem i trzymają się świetnie...
Przemyślę to jeszcze, dzięki za radę Puszcza oko.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

ptycha

PostWysłany: Wto 14-07-2009, 23:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Amalgamaty faktycznie lepiej się trzymają, jak plomby światłoutwardzalne. A to ponoć dlatego, że amalgamat pod wpływem temperatury zwiększa swoją objętość i lepiej wypełnia dziurę. Szkoda takich plomb, skoro się dobrze trzymają.
Powrót do góry

Menju

Pochwał: 1

PostWysłany: Sro 15-07-2009, 7:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Myję kiełki codziennie przynajmniej 2-3 razy ustrojstwem, które niby ma 40 tysięcy obrotów na minutę i jeszcze coś tam na dodatek innego potrafi. Mam jednak szczęście, gdyż w mojej rodzinie, w linii męskiej, wszyscy faceci zazwyczaj szli dwa metry pod ziemię bez bujnego owłosienia na łepetynie, ale za to z kompletem własnych kiełków. No chyba, że ktoś im je wcześniej przy dziwnej okazji wybił. Śmiejąca się
Powrót do góry

sylla

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Sro 15-07-2009, 9:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Menju napisała:
Myję kiełki codziennie przynajmniej 2-3 razy ustrojstwem, które niby ma 40 tysięcy obrotów na minutę i jeszcze coś tam na dodatek innego potrafi. Mam jednak szczęście, gdyż w mojej rodzinie, w linii męskiej, wszyscy faceci zazwyczaj szli dwa metry pod ziemię bez bujnego owłosienia na łepetynie, ale za to z kompletem własnych kiełków. No chyba, że ktoś im je wcześniej przy dziwnej okazji wybił. Śmiejąca się

Na pewno dużo zależy od genów. Jeżeli ktoś ma z natury słabe uzębienie to chyba nic nie jest w stanie zrobić . Można oczywiście stosować różne 'złote' metody by przedłużyć żywot kiełków. Ale tym to chyba tylko zyskamy na czasie parę lat.

Ja mam jedną 'czarną' plombę. Też myślałam by ją wymienić . Ale mam jeszcze trochę czasu. Musze sie najpierw uporać z Aparatem ortodontycznym.

Podpis Przeciwności losu uczą mądrości, powodzenie ją odbiera.
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Sro 15-07-2009, 9:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Od genów wiele zależy. Niestety moja mama, a wcześniej babcia mają/miały słabe zęby. Szczególnie niszczyły je ciąże. U mnie jest tak samo Smutna .
Teraz wybieram się do dentysty, ale jakoś zabrać się nie mogę. Pewnie zrobię to dopiero po przylocie z urlopu.

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

sylla

Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Sro 15-07-2009, 9:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ale nie jest powiedziane , że córka musi 'dziedziczyć' zęby po mamie? Ja chyba mam po tacie Przewraca oczami . Mojej mamie po urodzeniu dzieci strasznie zniszczyły się zęby . A ja -odpukać - mam jeszcze komplet. I tylko jedną plombę....

Podpis Przeciwności losu uczą mądrości, powodzenie ją odbiera.
Powrót do góry

aniia

PostWysłany: Sro 15-07-2009, 9:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oczko napisała:
Od genów wiele zależy. Niestety moja mama, a wcześniej babcia mają/miały słabe zęby.

U mnie jest dokładnie tak samo Skonsternowana

Ja regularnie odwiedzam dentystę, od małego się nie bałam.
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec

PostWysłany: Sro 15-07-2009, 9:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

sylla napisała:
Ale nie jest powiedziane , że córka musi 'dziedziczyć' zęby po mamie? Ja chyba mam po tacie Przewraca oczami . jeszcze komplet. .

Moja siostra też ma po tacie, bo jest wogóle do niego podobna. Ma takie jego cechy. Ja natomiast jestem odbiciem mamy i po niej też odziedziczyłam więcej cech.

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

NIKITA

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Czw 27-08-2009, 20:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jak dbac o zeby jak sie ma korone??? Wie ktos?

Podpis Zawsze trzeba podejmować ryzyko.
Tylko wtedy uda nam się pojąć,jak wielkim cudem jest życie, gdy będziemy gotowi przyjąć niespodzianki jakie niesie nam los...
Powrót do góry

flan

PostWysłany: Pon 24-01-2011, 9:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Myślę że bardzo istotny jest ten wybór dobrego dentysty! Najlepiej, jeśli jest też Lekarzem Medycyny, jest nie tylko stomatologiem. Poza tym nie sugerujmy się cenami, raczej zaczerpnijmy opinii na temat tego, czy pacjenci sa zadowoleni=)
Powrót do góry

grisalle

Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Sro 04-05-2011, 19:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mam wizytę w ten piątek. Boję się jak ognia. Nic mnie niby nie boli, ale jak mi dentysta poinformował ze na wizytę pierwszą to ze zdjęciem rentgenowskim - to ja oczy jak słonik otworzyłam, bo u mnie dentysta w rodzinnym mieście nigdy nie zlecał czegoś takiego na początek. Ale o ząbki trzeba dbać. Uśmiechnięta i się do tego grona przyłączam. Uśmiechnięta
Powrót do góry

kaju

Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Sro 04-05-2011, 20:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dentysty nie trzeba się bać.
Jeśli się chodzi na wizyty kontrolne co pół roku, próchnica nie rozwinie się na tyle, żeby później musiało boleć przy opracowaniu ubytku. Regularne wizyty są bardzo ważne. Bardzo szczęśliwa
Do tego szczotkowanie, płukanie i obowiązkowo nitkowanie ząbków i gwarantuję, że nie będzie problemów. Uśmiechnięta

Podpis "Każdy ranek daje szansę na to, by wieczorem móc powiedzieć: to był szczęśliwy dzień."

Uwagi  Kolejny raz, emotka nie zastepuje kropki.
Zuzka.
Powrót do góry

Maja_82

Zodiak: Rak
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Sro 04-05-2011, 21:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja dentysty się nie boję, chodź zęby leczę w znieczuleniu. Dbam o nie dość przesadnie. Jutro kończy leczenie kanałowe (mam nadzieje) i umawiam się na ściągnięcie kamienia.
Powrót do góry

landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 04-05-2011, 21:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A poza tym są znieczulenia Puszcza oko.
Ja od kiedy dostaję zastrzyk ze znieczuleniem, a wcześniej smarowanie galaretką, przy której nie czuć tak mocno igły, nawet polubiłam dentystę Uśmiechnięta.
Da się wytrzymać wszystko bez obaw.
Ja mam już wszystkie zęby poleczone przed wyjazdem za granicę, także nie muszę się już bać Uśmiechnięta.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Domowy szpital, medycyna naturalna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 4 z 6

Skocz do: