Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Dbamy o zęby!
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Domowy szpital, medycyna naturalna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jotemka

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Pią 17-10-2008, 6:54    Temat postu: Dbamy o zęby! Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ostatnio mam bzika na punkcie zębów. Chciałbym się dowiedziec jak dbacie o zęby, jakich past uzywacie , jakie polecacie, jakich nici itd Bardzo szczęśliwa

Ja uzywam elmexu (raz zielony raz pomarańczowy) do tego zakupie dziś żel z tej serii (do fluoryzacji raz w tygodniu), nici nie uzywam ale chyba tez dzis zakupie Uśmiechnięta
Co do pasty elex to bardzo ją polecam....wzmacnia zęby!
Co do żelu to wypowiem się za jakiś czas....czy działa.
Do dentysty chodze tylko na wymiany plomb (bo niestety zęby zaniedbałam w młodości)
no...teraz Wy Bardzo szczęśliwa
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Kiki

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Koza

PostWysłany: Wto 21-10-2008, 12:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mam wszystkie wyleczone i niedawno piaskowałam zęby. Dostałam też ochrzan od dentystki że zbyt często myję zęby - więc już tego nie robię tak często. Past używam różnych, a nici używam codziennie - też różnych.
Powrót do góry

sylla

Zodiak: Koziorożec

PostWysłany: Wto 21-10-2008, 14:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Tak na co dzień to szoruje zęby pastą Colgate.
Raz w tygodniu stosuję elmex żel do intensywnej profilaktyki próchnicy.
A ,że noszę aparat ortodontyczny dodatkowo stosuje Płyn do płukania jamy ustnej też elmex
Jest bardzo przydatny w utrzymaniu czystości zębów w tych najbardziej niedostępnych miejscach. usmiech2
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak chiński: Pies
Pochwał: 3

PostWysłany: Wto 21-10-2008, 14:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja obecnie stosuję pastę sensodyne.
A do dentysty staram się chodzić regularnie, choć przyznam szczerze ze nieprzepadam za tymi wizytami.

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

Milk

Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 1

PostWysłany: Wto 21-10-2008, 14:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moje zęby w swoim czasie były w opłakanym czasie. Jednak systematyczne wizyty u stomatologa sprawiły, że są wyleczone i bielutkie Uśmiechnięta

Z racji, że chodzę do dentystki w klinice w Warszawie kosztuje mnie to baaaardzo dużo i dlatego postanowiłam nie dopuścić by coś tam zaczęło się znowu psuć.

Pasty, które używam to różnie, ale polecam sensodyne i elmex
Nici używam codziennie ale na razie przestawiłam się na szczoteczki do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych (OralB) - super sprawa.
Do tego płyn do płukania: obecnie Colgate Plax, ale wg mnie najlepszy do tej pory który używałam to:Lacalut Active, lub Elmex

Dołączone po 51 sekundach:

Ach, i używam szczoteczki elektrycznej Uśmiechnięta

Podpis najlepsze wciąż musi przyjść, na lepsze wciąż czekasz Ty...
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Wto 21-10-2008, 14:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kiki napisała:
Dostałam też ochrzan od dentystki że zbyt często myję zęby - więc już tego nie robię tak często.

Co to znaczy zbyt często i dlaczego nie wolno? Podejrzliwa

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Kiki

Zodiak chiński: Koza

PostWysłany: Wto 21-10-2008, 16:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia napisała:
Co to znaczy zbyt często i dlaczego nie wolno? Podejrzliwa

Po jedzeniu. Też się zdziwiłam. Podobno uszkadza szkliwo i dziąsła - faktycznie miałam problemy z krwawieniem, a teraz nie mam.
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Wto 21-10-2008, 16:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia nie wolno zbyt często, bo możesz sobie sczyścić szkliwo jak będziesz za mocno szorować. Mojej mamie stomatolog powiedziała tak właśnie. Puszcza oko

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

Barbi

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Sro 22-10-2008, 9:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja panicznie boje sie dentysty. Rok temu mialam leczone zeby pod narkoza i teraz staram sie zapobiegac wszelkim ubytkom.
Uzywam pasty sensodyne i plyny Listerine,polecam. Wczesniej uzywalam Meridol i tez ok ale wydaje mi sie,ze tego nie mozna za dlugo uzywac.
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Sro 22-10-2008, 9:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja przesadnie o zęby nie dbam. Czasem użyję płynu do płukania jamy ustnej, a jak mi się przypomni to nici dentystycznej. A zęby mam zdrowe na piątkę. Puszcza oko

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

Paula
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Panna

PostWysłany: Sro 22-10-2008, 11:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja odkad wyleczylam wszystkie zeby staram sie o nie dbac by nie musiec w nie znow tyle inwestowac Uśmiechnięta
Myje dwa, trzy razy dziennie, uzywam nici dentystyczynej (mietowej, woskowanej, uwielbiam ja). Pasty co jakis czas zmieniam. Lubie pasty ziolowe, ale tutaj takich nie ma wiec przywoze z Polski. Czasem uzywam plynu do plukania.

Podpis Zona od 13.09.2003
Mama Mayi od 7.06.2006
Mama Filipa od 18.06.2010
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 22-10-2008, 13:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

gieniusia napisała:
Edzia nie wolno zbyt często, bo możesz sobie sczyścić szkliwo jak będziesz za mocno szorować. Mojej mamie stomatolog powiedziała tak właśnie. Puszcza oko

A to nie wiedziałam. Puszcza oko
Za każdym razem, gdy wracam od dentysty obiecuję sobie mycie zębów po każdym posiłku i wytrzymuje w tym postanowieniu góra tydzień. Puszcza oko
Znam wiele osób, które tak robią, moi rodzice na przykład. Uśmiechnięta Miałam też współpracowników, którzy po każdym posiłku czy nawet kawie, myli zęby w pracy. Złośliwa

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 22-10-2008, 14:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

To podziwiam takie osoby Edzia bo ja tam konsekwentna w tym też nie jestem Niezdecydowana Niezdecydowana Niezdecydowana

Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Sro 22-10-2008, 14:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oczko napisała:

A do dentysty staram się chodzić regularnie, choć przyznam szczerze ze nieprzepadam za tymi wizytami.

A wiesz, ze jako ciezarna w UK masz darmowego dentyste?

Nitka po kazdym posilku, pasty co jakis czas inne, czasem plyn do plukania, najlepiej fajnie mietowy.

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 22-10-2008, 15:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zuzka ja chodziłam już przed ciążą do dentysty za darmo gdyż na córkę pobieramy benefity i mam tzw. białą kartę więc tak czy tak miałam za darmo.

Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Domowy szpital, medycyna naturalna Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6

Skocz do: