Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Depilacja nog
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 13, 14, 15  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Domowe SPA
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 3

PostWysłany: Pią 19-06-2009, 20:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dla mnie depilator to ostateczna ostateczność!
Masakra, jak ja kiedyś chciałam 1 cm2 wydepilować, to mało się nie zaryczałam z bólu. To było najbardziej bolesne przeżycie dla mnie. NAwet pobierania krwi (co dla mnie najgorsze), tak się nie bałam...
Chyba mam za niski próg bólu Puszcza oko.
Podziw dla stosujących tą metodę!
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Pią 19-06-2009, 21:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja tam jestem zwolenniczką wosku. Właśnie tuż przed pójściem do szpitala muszę się umówić do kosmetyczki. Pierwszym razem bolało ale chyba bardziej dlatego, że nie wiedziałam czego się spodziewać. A z każdym następnym - coraz mniej.

Podpis "Przychodzi taki dzień, gdy do człowieka dociera, że dalsza tułaczka nie ma sensu. Że dokądkolwiek idziesz, zabierasz ze sobą siebie."
S. King
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Pią 19-06-2009, 22:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Smaluszku a można używać wosku w ciąży??? Bo depilatorem jest niewskazane.

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 19-06-2009, 22:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Depilator jest pod napięciem i to chyba z tych powodów nie wskazane.
Nie wiem czemu wosk miałby być w jakikolwiek sposób szkodliwy Myśli.

Podpis "Przychodzi taki dzień, gdy do człowieka dociera, że dalsza tułaczka nie ma sensu. Że dokądkolwiek idziesz, zabierasz ze sobą siebie."
S. King
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Pią 19-06-2009, 22:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

To chyba chodzi o ból. Coś kiedyś czytałam albo słyszałam. Ale to pewnie też zależy od wrażliwości na ból.
(dokładnie nie pamiętam)

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 19-06-2009, 22:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Smaluszku depilator i ciepły wosk w ciąży jest niezalecany, gdyż krew kobiet w ciąży jest żadsza i gwałtowne wyrywanie włosków może doprowadzić do pękania naczynek krwionośnych. Później łatwo o żylaki.
Nie wiem na ile w tym prawdy, ale tak słyszałam.

Dołączone po 19 minutach:

Znalazłam coś takiego:

Cytat:
Niezalecane
Dyskietki depilacyjne

Przypominają szczotkę do mycia paznokci, tyle że zamiast włosia jest w niej wymienny wkład z delikatnym „papierem ściernym”. Takim aparatem masuje się skórę, wycierając włoski. Zabieg jest niemal bezbolesny, a przy okazji złuszcza martwy naskórek. Dyskietką nie można usuwać włosków z okolic pach czy bikini. Ta metoda nie jest jednak polecana kobietom w ciąży, bo wrażliwsza w tym okresie skóra łatwo może ulec podrażnieniu.

Depilacja woskiem w domu i w gabinecie

Na skórę nakłada się rozgrzany wosk (albo nasączone nim plastry). Gdy zastygnie, trzeba go zdecydowanym ruchem zerwać ze skóry. Wosk usuwa włoski wraz z cebulkami. W ciąży jednak lepiej nie stosować tego sposobu – ani w domu, ani u kosmetyczki. Po pierwsze, ból podczas depilacji powoduje stres, którego przyszła mama powinna unikać. Po drugie, rozgrzany wosk działa drażniąco na ścianki naczyń krwionośnych i może sprawić, że trwale się rozszerzą. W niektórych gabinetach kosmetyczki stosują do depilacji wosk kremowy, który nie jest gorący, lecz ciepły. Jest bezpieczniejszy dla naczynek, ale zabieg boli tak samo jak wykonany gorącym woskiem.

Depilacja pastą cukrową w gabinecie

To substancja, która zawiera wyłącznie składniki naturalne: cukier, sok cytrynowy i wyciągi z ziół. Podczas zabiegu ma temperaturę ciała. Kosmetyczka nakłada ją na skórę i po pewnym czasie zdejmuje ją wraz z włoskami. Pastę można wprawdzie stosować na skórę z rozszerzonymi naczynkami, ale zabieg jest dość bolesny, dlatego nie jest polecany kobietom, które spodziewają się dziecka.

Depilator elektryczny

Urządzenie, które dłuższe włoski usuwa wraz z cebulkami, a krótsze (poniżej 3 mm) urywa. Sposób skuteczny, bo włoski zaczynają odrastać dopiero po 2 tygodniach. Ale coś za coś: zabieg jest dość bolesny, dlatego lekarze odradzają go przyszłym mamom – w ciąży skóra jest bowiem bardziej wrażliwa i taka depilacja bardziej boli. Co prawda, najnowsze depilatory wyposażone są w nakładki masujące albo chłodzące, łagodzące ból podczas depilacji, jednak jeśli nigdy wcześniej nie depilowałaś włosów w ten sposób, nie rób tego po raz pierwszy w ciąży.

Niedozwolone
Depilacja ultradźwiękowa w gabinecie

Zabieg składa się z kilku etapów. Najpierw kosmetyczka depiluje skórę woskiem, potem za pomocą ultradźwięków (wytwarzanych przez specjalny aparat) wprowadza w głąb skóry enzymy uszkadzające macierz cebulek włosowych. Na koniec nakłada krem łagodzący podrażnienia. Zabieg – z wyjątkiem pierwszej części, czyli woskowania – jest bezbolesny i daje znakomite efekty. Niestety, w ciąży zakazane są wszystkie zabiegi wykorzystujące ultradźwięki, bo mogą wywoływać silne skurcze macicy i w efekcie doprowadzić do poronienia.

Usuwanie włosków laserem medycznym (silniejszym) albo kosmetycznym (słabszym)

Światło lasera dociera do melaniny znajdującej się w mieszku włosowym. Tam zmienia się w ciepło, które niszczy mieszek, powodując, że włos wypada. To metoda czasochłonna, gdyż laserem można zniszczyć tylko włosy w fazie wzrostu, a więc by uzyskać gładką skórę, potrzeba zwykle 3 do 7 zabiegów. Za to później włoski już nie odrastają. Laser działa tylko na to miejsce, do którego się go zbliży. W ciąży jest jednak zabroniony, gdyż nie badano dotąd wpływu światła lasera na płód, nie można więc wykluczyć, że powoduje jakieś niekorzystne zmiany. Poza tym zabieg jest bolesny (choć ból jest mniejszy niż podczas woskowania), a po depilacji laserowej skóra jest mocno uwrażliwiona i bardziej podatna na powstawanie przebarwień. Wreszcie, w ciąży trudno byłoby leczyć ewentualne powikłania po zabiegu (np. silne poparzenia).

źródło: poradnikzdrowie.pl

Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 23-06-2009, 6:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dzięki Oczko Uśmiechnięta.
W takim wypadku pomęczę się tradycyjnie Złośliwa.

S. King
Powrót do góry

Alva

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Wto 23-06-2009, 18:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja depilator uzywalam sporo czasu.
Jesli chodzi o bol to kwestia przyzwyczajenia, po jakims czasie juz nie byl az tak bardzo dotkliwy i dalo sie to jakos przezyc bez piskow i lez. Śmiejąca się
Ale zrezygnowalam, bo jest to dla mnie zbyt czasochlonne.
Juz wole maszynka rach ciach i spokój na 4 dni! Bardzo szczęśliwa

Podpis SerduszkoUcha nadstawiam, słucham jak gra. Muzyka we mnie - w muzyce ja..Serduszko
Powrót do góry

Donata_

Zodiak: Panna

PostWysłany: Wto 23-06-2009, 18:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No fakt, czasochłonne to jest. Jednak przeszłam na depilator... dłużej jest efekt gładkich nóg. Bardzo uśmiechnięta

Podpis Nigdy nie przestawaj się uśmiechać, nawet jeśli jesteś smutny, ponieważ nigdy nie wiesz, kto może się zakochać
w twoim uśmiechu.
Powrót do góry

landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 23-06-2009, 19:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Alva 4 dni Zszokowana . U mnie to już pod wieczór czuć, a następnego dnia zaczyna być powoli widać, 3 dnia zaś już kłują Złośliwa.

A jakie macie doświadczenia z woskiem u kosmetyczki czy też w domu? Bo chciałabym się wybrać przed wyjazdem do D. Jadę na ponad miesiąc więc jednak chciałabym mieć chociaż tydzień czy 2 spokoju, a później dopiero maszynka...
Powrót do góry

megg

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Wto 23-06-2009, 19:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

landrynka1732 napisała:
Alva 4 dni Zszokowana . U mnie to już pod wieczór czuć, a następnego dnia zaczyna być powoli widać, 3 dnia zaś już kłują Złośliwa.

Mam podobnie, strasznie szybko mi włosy rosną. Gdyby rosły w takim tempie na głowie, byłoby dobrze. :]

Również używam maszynki i pianki. Bólu od depilatora znieść nie mogłam, a na wosk zabrakło mi odwagi. Śmiejąca się

Podpis ♪ ♪ ♪
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Wto 23-06-2009, 20:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mam jak Landrynka! U mnie na drugi dzień już widać! Alva zazdroszczę, też bym tak chciala Puszcza oko.

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 24-06-2009, 6:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

landrynka1732 napisała:
A jakie macie doświadczenia z woskiem u kosmetyczki czy też w domu?

Ja depilowałam nogi woskiem u kosmetyczki - za pierwszym razem trochę bolało ale zdecydowanie mniej, niż sobie wyobrażałam. Każdy następny to już był luzik. W domu raczej sama bym tego nie zrobiła - wiesz, trzeba w końcu podjąć decyzję o zerwaniu plastra Śmiech do łez.. Depilowałam też okolicę bikini ale to już jest , jak dla mnie, sport ekstremalny. Fakt - dwa tygodnie spokoju świętego więc przed wakacjami, szczególnie spędzanymi gdzieś nad wodą, warto to rozważyć, choć nie zachęcam.

A na wrastające włoski pani kosmetyczka poleciła mi miksturę domowej roboty - rozpuścić w wodzie najzwyklejszą aspirynę, dodać do tego trochę gliceryny (do kupienia w aptece) i smarować tym nogi dwa razy dziennie.

S. King
Powrót do góry

landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 24-06-2009, 12:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Smaluszku dziękuję za wypowiedż, może ja siostrę poproszę, bo zamówiłam sobie z Sally hansen żel do depilacji właśnie do plastrów. Może ona mi zerwie Bardzo szczęśliwa. A jak się wystraszę to pobiegnę do kosmetyczki, tylko ciekawe ile weźmie za taką przyjemność Złośliwa.
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 24-06-2009, 16:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziś właśnie widziałam reklamę w TV plastrów z woskiem Veet. Ciekawe jakie są. Bo faktycznie, mimo że jestem zadowolona z depilatora to jest to czasochłonne.

Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Domowe SPA Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 13, 14, 15  Następny
Strona 4 z 15

Skocz do: