Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Deserki dla roczniaka
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Dania dla dzieci
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Dory <*)))><

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Koza

PostWysłany: Nie 05-08-2007, 9:52    Temat postu: Deserki dla roczniaka Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Słuchajcie kobitki, już nie mam pomysłów. Co dajecie dzieciaczkom na deser? Dodam, że mój 14 miesięczny syn je deser 2 razy dziennie (jeden większy, drugi to mała przekąska by dotrwać do wieczora). Dawałam mu danonki, ale przeczytałam, ze nie są polecane dla takich maluchów, teraz daję mu prawie codziennie jogurt, czasami kisiel, czasami musy owocowe. Z owoców (w całości)to tylko banany lubi. Czy można dawać jogurtów tyle? A danonki chociaż raz w tygodniu można?, bo on je uwielbia. Niezdecydowana
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Sob 11-08-2007, 22:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dory ja bym się z tymi Danonkami wstrzymała jeszcze trochę. To podobno sam cukier Podejrzliwa
Ze zwykłych owoców daje banana i jabłko. Poza tym słoiki, a tu owoców jest do wyboru do koloru. Ja daję gruszki, sliwki, morele, brzoskwinie, owoce leśne, czarne jagody, maliny. Teraz mam zamiar wypróbować owoce tropikalne i z biszkoptem. Uśmiechnięta

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Dory <*)))><

PostWysłany: Nie 12-08-2007, 21:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Właśnie chce powoli odejść od słoików, bo moje dziecko właściwie nic poza słoikami jeść nie chce Bardzo smutna
Edzia, Twoje dziecko je "normalne" obiady? Lubi próbować nowości? Jeśli tak, to zdradź tajemnicę proszę jak to uczyniłaś. Mój Mateusz chyba do 10 roku życia będzie jadł Gerberki Niezdecydowana Niezdecydowana Niezdecydowana
Powrót do góry

niesia

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Pon 13-08-2007, 6:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moja kuzynka też tak uwielbiała Gerberki, i nic po za nimi nie chciała jeść.
Więc ciotka zaczęła jej świeże, przygotowane specjalnie dla niej owoce, podawała z tych słoiczków. Z czasem mała zaczęła jeść z kolorowego talerzyka i choć ma dwa latka je na nim do tej pory.

Co do danonków to nie wolno ich podawać maluchom ze względu na wysoki poziom białka. Jeżeli Twój dzieciaczek nie ma skazy białkowej to i danonbki nie powinny mu zaszkodzić w rozsądnej ilości.
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Pon 13-08-2007, 7:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dory mój też zdecydowanie bardziej lubi słoiczki. Co do obiadów to często łączę jedno z drugim, np. zalewam słoiczkowe danie barszczem, albo dodaję pulpeta do słoiczkowej zupy. Uśmiechnięta

Poza tym mały uwielbia podjadać z naszych talerzy (jakby to nasze było lepsze Puszcza oko ) i w ten sposób się uczy. Uśmiechnięta

Niektóre rzeczy wypluwa np. ogórki czy makaron. Ale myślę, że przyjdzie jeszcze na to czas. Uśmiechnięta

i nie martw się Twój synek na pewno nie będzie jadł do 10 roku życia gerberków Cool

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Dory <*)))><

PostWysłany: Sro 15-08-2007, 17:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Właśnie problem jest z tym, że mój Mateusz wcale nie podjada nam z talerzy. W ogóle go to nie interesuje. Jak coś mu nowego zapodam to jest zły i nie chce spróbować. Zrobiłam kanapeczkę z ogórkiem to tylko powąchał i już odruch wymiotny, podobnie z pomidorkiem, wędlinką ,serem. Jak coś zimne albo wilgotne dotknie jego ust to już ucieka. Tylko suchy chleb je (jak koń Bardzo szczęśliwa Bardzo szczęśliwa )
Powrót do góry

Binio

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Świnia
Pochwał: 2

PostWysłany: Sob 18-08-2007, 8:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja dawałam Arturkowi- nie miał problemów z nowymi rzeczami- danonki (raz na dwa dni i nic mu nie jest), Danio, Monte i zwykłe jogurty. Na drugie śniadanie mogła być kaszka albo twarożek, jakbłko, banan, śliwki. Mały uwielbia kanapki mleczne Kinder i wszelkiego typu batoniki.
My przejście zesłoiczków załatwiliśmy w pracochłonny, ale skuteczny sposób, zaczęliśmy własną produkcję słoiczków:
cielęcinka+jarzyny ugotowane jak na rosół, do tego brokuły lub brukselka lub wszystko inne. Zmiksowane, dodany ryż, kluseczki lub co masz pod ręką i tak odchodziliśmy od słoiczków kupnych, a potem już schabowy, frytki i piwo Bardzo szczęśliwa Artur je wszystko!
Powrót do góry

pentelka

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Sob 26-04-2008, 12:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mój synek uwielbia kaszkę manną na gęsto zalaną kisielkiem kolorkiem, który farbuje język Uśmiechnięta Codziennie zjada cały talerz takiej kaszki. Przepada za tym kisielkiem, a przy okazji wrócił mu apetyt Uśmiechnięta
Powrót do góry

toffinek

PostWysłany: Czw 01-05-2008, 19:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja też lubię ten kisiel:)
Powrót do góry

pentelka

Zodiak: Baran

PostWysłany: Wto 06-05-2008, 8:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oj, ja też jem codziennie "bajkową chwilę" Bardzo uśmiechnięta
Powrót do góry

Lila

PostWysłany: Wto 06-05-2008, 9:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Danonki są zalecane dla dzieci od lat 3.

Ja moim dałam wczoraj pierwszy raz pieczywo WASA maczane w deserku, wsuwały że hej.
Powrót do góry

Izma

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Czw 04-09-2008, 17:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moja( kończąca dzis roczek) Emilka raz dziennie dostaje kaszkę manną z odrobina soczku malinowego,wsuwa aż jej się uszy trzęsą.oprócz tego starte jabłuszko lub kawałek miękkiej gruszki w rączkę.
Powrót do góry

jurija

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Sro 15-10-2008, 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moje dziecko wsuwa ostatnio koktajle jogurtowe gerbera - naprawdę pycha Uśmiechnięta.
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies
Pochwał: 3

PostWysłany: Sro 15-10-2008, 21:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Lila napisała:
Danonki są zalecane dla dzieci od lat 3.

Szczerze przyznam, że pierwszy raz się z tym spotykam. Ja podaje mojej małej i podawałam jak zaczęłam rozszerzać jej dietę i nic jej nie było Neutralna

Dory moja mała lubiła w tym wieku różne deserki : budynie, kaszkę mannę z soczkiem, owoce przetarte, może jakaś słodka bułeczka Uśmiechnięta
W wieku 14 miesiecy to już dzieci powinny jeść większość to co inni domownicy, bynajmniej moja mała jak posmakowała normalne jedzonko to nie chciała wrócic do słoików.

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

Paula
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Panna
Pochwał: 1

PostWysłany: Czw 16-10-2008, 15:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Danonki akurat sa dzieciom zbedne poniewaz zawieraja bardzo duzo cukru i chemii. I nie wierzcie reklamom. Juz lepiej dac jogurt, a najlpiej zrobic samemu (z owocow i jogurtu naturalnego). Dzieci bardzo latwo jest przyzwyczaic do slodkiego smaku, a odzwyczaic juz trudno.
Podobie jak z danonkiami, nie powinno sie dawac dzieciom ponizej 3 roku zycia napojow slodzonych aspartanem (czyli slodzikiem)

Podpis Zona od 13.09.2003
Mama Mayi od 7.06.2006
Mama Filipa od 18.06.2010
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Dania dla dzieci Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: