Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dieta Cambridge

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Diety
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
NaturalGirl

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Byk
Użytkownik zbanowany
Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: Nie 01-06-2014, 10:08    Temat postu: Dieta Cambridge Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Historia diety Cambridge sięga roku 1960 kiedy Dr Alan Howard – naukowiec z Uniwersytetu w Cambridge zainteresował się problemem otyłości.Produkty Cambridge zostały stworzone po to, by wspomagać proces odchudzania – mają zastosowanie w dietach o ograniczonej zawartości energii.

Cambridge to dieta ostatniej szansy. Ludzie chudli na niej ogromne ilości kg. Na stronie na start pojawia się zapewnienie:
"Jeśli zdecydujesz się na Program Odchudzania Cambridge, zapewnimy Ci odpowiednią i bezpłatną opiekę podczas całego procesu odchudzania. Konsultant lub dietetyk nauczy Cię zdrowych nawyków żywieniowych i udzieli Ci wsparcia, żeby efekty były trwałe i zadowalające." - mnie to przekonuje.

Cała dieta jest rozpisana w 6 stopniach, a na każdym z nich są gotowe rozpisane przepisy na 7 dni, pełne przepisy na śniadania, obiady, kolacje i posiłki pomiędzy. Do tego mają cały sklad swoich produktow.

przykładowy przepis:

leczo
1/2 małej cukinii (200 g),
1 mała cebula (80 g),
1 mała marchewka (40 g),
1 ogórek kiszony (55 g),
1 1/2 średniego strąka papryki czerwonej (225 g),
2 plastry kiełbasy krakowskiej parzonej (50 g),
1 szklanka soku pomidorowego (250 g),
1/2 łyżeczki oliwy z oliwek (3 g),
2 łyżki ryżu pełnoziarnistego suchego (32 g),
sól ,pieprz, papryka mielona.

Podsmażyć kiełbasę na oliwie, dodać pokrojoną cebulę. Cukinię pokroić w kostkę, paprykę w paski, marchew i ogórka kiszonego zetrzeć na tarce o dużych oczkach. Składniki połączyć, dodać do podsmażonej kiełbasy i przyprawić. Gotować pod przykryciem ok.10 min. Dodać sok pomidorowy. Podawać z ugotowanym na sypko ryżem.

-------------------------------------------------------------------------------------

Czy ktoś z was stosował tą dietę ? Może się czymś podzielić ? A może ktoś chce o coś pytać? Myślę, że w tym wątku łatwiej będzie zebrać wszystko razem.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

dietetyczka_Kasia

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Pon 29-09-2014, 15:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Osobiście, jako absolwentka dietetyki odradzam stosowanie diety Cambridge z jednego prostego powodu - nie jest to dieta odpowiednio zbilansowana, a co za tym idzie z pewnością nie pozostanie neutralna dla naszego zdrowia.

Jak mantrę będę powtarzać, że nie ma diet cud, a już tym bardziej cudownych tabletek.

Jeżeli chcemy schudnąć, musimy się trochę poświęcić. Trzeba zmienić nawyki żywieniowe na zdrowe. Nie obędzie się również bez aktywności fizycznej.

Najlepszym sposobem jest moim zdaniem wizyta u profesjonalnego dietetyka. Osoba taka rozpisze nam zbilansowaną dietę dostosowaną do naszych potrzeb i upodobań.

Jeżeli ktoś bardzo nie chce iść do dietetyka, bo np. szkoda mu kasy lub czasu, to może sobie w necie kupić gotowy plan zbilansowanej diety o niskim indeksie glikemicznym. Ostatnio się tego porobiło sporo.

Podpis jeżeli dieta, to tylko zbilansowana!
Powrót do góry

Natala

PostWysłany: Czw 30-10-2014, 12:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No nie mogę zgodzić się z Tobą. Poczytaj o wychodzeniu z diety, o przepisach, które uwzględniają bilans. W moim przypadku ta dieta okazała się trafiona i.. - nomen omen - polecona została własnie przez dietetyczkę.
Powrót do góry

kasia1980

PostWysłany: Wto 26-07-2016, 8:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja stosowałam sporo o diet i żadna nie przyniosła długiego i zamierzonego efektu. Dla tego wybrałam się do dietetyka z Med-expertu na warszawskiej pradze i tam nareszcie schudłam
Powrót do góry

Maja2

PostWysłany: Pon 17-10-2016, 9:58    Temat postu: . Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

U mnie również taka dieta sie nie sprawdziła. Szkoda, bo wiem że daje naprawde fajne efekty.
Powrót do góry

monisia7

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Wto 13-12-2016, 14:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

zgadzam się z dietetyczką Kasią. znam wiele osób, które były na tej diecie i owszem, schudły szybko, ale waga utrzymała się przez pół roku do roku. później był tylko efekt jojo i waga większa niż przed dietą Smutna
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Diety Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do: