Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dieta Paleo - wracamy do korzeni?
Idź do strony Poprzedni  1, 2

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Diety
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 10

PostWysłany: Sro 15-06-2011, 8:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jak ktos bardzo reklamuje jakis styl zywieniowy, zawsze zastanawiam sie co w nim jest nie tak. Złośliwa Zgodnie z zasada dobrego nie trzeba bardzo reklamowac.

Jeszcze co do tych zbóż... Nie ma to jak gadać byle co. Przewraca oczami
Zboża posiadają dużą wartość odżywczą. Wysoką zawartość białka, fosforu, cynku, krzemu, fluoru, wapnia, potasu i witamin z grupy B. Do tego błonnik ma działanie oczyszczające organizm ze zbędnych produktów przemiany materii.
Warto poczytać blablabla co daje organizmowi pszenica, żyto, proso, owies, jęczmień, gryka, kukurydza, orkisz, czy ryż, zanim się zaczniesz wypowiadać o tym jakie to złe.

Ziemniaki natomiast: dostarczają energii, regulują przechodzenie zawartości jelitowej, są bogate w witaminy (C, oraz z grupy B ( B1, B3, B6 )), obfitują w mikroelementy ( magnez, żelazo ).
mala87 ziemniaki nie są tuczące, wbrew ogólnemu przekonaniu. Są raczej niskokaloryczne. Dopiero nieodpowiednia ich obróbka i dodatki podwyższają ich kaloryczność.

Kwas foliowy posiadają natomiast produkty roślinne, takie jak: szpinak, sałata, kapusta, natka pietruszki, szparagi, brokuły, kalafior, papryka, a także kiełki pszenicy i otręby pszenne.

Wychodzę z założenia, że wszystko w nadmiarze nie jest zdrowe. Aby organizm był zdrowy i prawidłowo funkcjonował należy wszystko robić z umiarem.

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

mala87

PostWysłany: Sro 15-06-2011, 12:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie zgodzę się, że ziemniaki są aż tak aprobowane przez diety...zresztą nawet lekarz komuś kto jej otyły zaleci rezygnowanie z ziemniaków...także...

Poza tym nie sądze, żeby rezygnowanie ze zbóż itp było szkodliwe dla naszego organizmu. Można wszystkie witaminy w nich zawarte zastąpić innymi produktami.
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Sro 15-06-2011, 12:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

mala87 napisała:
Nie zgodzę się, że ziemniaki są aż tak aprobowane przez diety...

Nic takiego nie napisałam. Napisałam tylko, że nie prawdą jest, że ziemniaki są tuczące, bo np. ugotowane w mundurkach mają 76 kcal/100 g.

mala87 napisała:
zresztą nawet lekarz komuś kto jej otyły zaleci rezygnowanie z ziemniaków...także...

Nie koniecznie. Owszem, zrezygnować z omaszczenia ich masłem, z frytek, chipsów i innych potraw z ziemniaków. Ale tak jak pisałam wyżej, w wielu dietach ziemniaki ugotowane w mundurkach są dozwolone.

mala87 napisała:

Poza tym nie sądze, żeby rezygnowanie ze zbóż itp było szkodliwe dla naszego organizmu. Można wszystkie witaminy w nich zawarte zastąpić innymi produktami.

I tu również przekręcasz moje słowa. Ja napisałam tylko, że zboża nie są tak szkodliwe jak przedstawione przez blablabla, ponieważ mają wiele walorów odżywczych i witamin.

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

mala87

PostWysłany: Pią 17-06-2011, 15:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Tak, owszem, ale udowodniono, że łowcy-zbieracze pradawni byli zdrowsi, wyżsi, mieli więcej energii, żyli dłużej nić rolnicy. Którzy uprawiali ziemię i ziemniaki, zboża nie były dla nich tajemnicą..więc coś musi w tym być. Poza tym w stanie surowym - ziemniaki, fasola, kasza itp mają w sobie toksyny..które zatruwają organizm. Przykładem może być surowy ziemniak po którym pojawia się gorączka.
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Pią 17-06-2011, 16:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie słyszałam, żeby ktoś proponował zjadać surowe ziemniaki, kasze czy fasole. Zszokowana

W każdym razie, nie mając zamiaru przekrzykiwać się i przerzucać na argumenty, chciałam tylko zwrócić uwagę na to, że warzywa i owoce wcale nie są trucizną pełną samych toksyn itd, jak to zostało przedstawione.

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

mala87

PostWysłany: Pią 17-06-2011, 20:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie zostało powiedziane, że owoce i warzywa są pełne trucizny i toksyn... Zszokowana

Wręcz przeciwnie, w diecie Paleo warzywa i owoce (oprócz przedstawionych wcześniej ziemniaków, zbóż i kasz) są podstawą wręcz jadłospisu. Najwięcej warzyw i owoców powinno się jeść.
Powrót do góry

blablabla

PostWysłany: Pon 20-06-2011, 11:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

To, że warzywa strączkowe, kasze, ziemniaki czy ryż mają toksyny to fakt, potwierdzony naukowo. Mają one działanie wzdymające oraz są ciężkostrawne. Np. ziemniaki, długotrwałe gotowanie pozbawia je ich zalet, które wymieniłaś, poza tym rozgotowane ziemniaki są bardzo bardzo ciężkostrawne, z kolei niedogotowane zawierają toksyny. Ok, ujmę to łagodniej, substancje niezdrowe dla nas (gdyż efektów ich działania nie widać, gdy spożywane w małych ilościach oczywiście) To są wiadomości zaczerpnięte u specjalisty. Dodam, że moja mama, po operacji woreczka żółciowego, kiedy trzeba było traktować ze specjalną troską jelita i wątrobę, miała zabronione kategorycznie spożywanie tego rodzaju produktów.
Powrót do góry

stokrotka1980

PostWysłany: Nie 26-06-2011, 12:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A z nabiałem co nie tak???
Powrót do góry

zuza166

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Koń
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Pon 24-07-2017, 7:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

W nabiale jest laktoza i kazeina, która może szkodzić. No i nie jest to zbyt zgodne z zasadami diety paleo.
Powrót do góry

88Maja

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Pon 25-09-2017, 12:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Fajna dieta tylko nie zawsze tak latwo odmowic sobie czegos zakazanego i szybko mozna ulec niezdrowym pokusom.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Diety Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Skocz do: