Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Do więzienia za klapsa
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Plotki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 8

PostWysłany: Nie 27-11-2011, 19:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia napisała:
Bo wychowanie bez klapsów to wcale nie jest wychowanie bezstresowe. Puszcza oko

Wiem, ale przy takich tematach, są czasem oburzeni, którzy wiążą zakaz dawania choćby najlżejszego klapsa, z terroryzmem na świecie, wyrywaniem staruszkom torebek oraz brakiem szacunku dla rodziców, nauczycieli i sióstr zakonnych. Puszcza oko

Podpis W zwierciadle widzę siebie – ale naprzeciwko.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Nie 27-11-2011, 19:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No niestety i dopóki takie myślenie będzie, niewiele się pod tym względem zmieni. Neutralna

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Kate29

PostWysłany: Nie 27-11-2011, 19:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Tak, tak wiem. Przemoc podobno rodzi przemoc. Tylko mi nie chodzi o maltretowanie dziecka. Ja osobiście klapsa uważam za ostateczność i brak sił wobec tego małego człowieka. Nie wiem jak ja będę radzić sobie z dzieckiem, myśle że będę się starać nie dawać klapsów. Ale sama nie raz widzę jak rodzic wychodzi z siebie i nic to nie daje i po prostu da klapsa.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Linka

PostWysłany: Nie 27-11-2011, 19:54    Temat postu: Re Do więzienia za klapsa Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

dzidzia napisała:
Za niedługo nie będzie można w ogóle odzywać się na ulicy bo za wszystko co powiemy pójdziemy do więzienia. Dla mnie to porażka.
I nie widzę nic złego w klapsie w pupę.

Zgadzam się, to zwykły klaps. Nic się dziecku od jednego klapsa nie stało. Rodzice tu mogą być w ogóle nie winni no ale co...2 lata więzienia się należy. Masakra!!!

Dołączone po 6 minutach 30 sekundach:

Mieszkam w Irlandii i tu irlandczycy zazdroszczą polakom wychowania dzieci. W Polsce można dostać kala w tyłek a ty nie. Dlatego tu jest samowolka. Dzieciaki robią co chcą i zero wychowania z rodziców strony bo dziecka ruszyć nie wolno. Dziecku od jednego klaps nic się nie stanie a jak dziecko czuje, że można mu wszystko to trudno...i tu wina rodziców. Nie jestem za biciem dzieci ani też za tym by się dziecko bało rodzica ale KLAPS to nic złego. Ile się słyszy o takich wyrodnych rodzicach co znęcają się nad dzieckiem i sąsiedzi wiedzą o tym a żadne się nie odezwie? A tu jeden klaps i groźba więzieniem. Szkoda gadać.

Podpis Talking with quite confidence will always beat screaming with obvious insecurity.
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Nie 27-11-2011, 20:04    Temat postu: Re Do więzienia za klapsa Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Podpisuję się całkowicie pod opinią Lis. Klaps to też jest zło- bo to boli, bo to poniża.
Ja w ogóle nie jestem za jakąkolwiek przemocą (czy to fizyczną- klapsem, czy psychiczną- słowami). Dla mnie "klaps" to porażka rodzica- bo skoro uderzyło dziecko to chyba nie znalazło innego rozwiązania, a dziecko jest tu pokrzywdzonym.
Mam nadzieję, że nigdy swojego dziecka nie uderzę, nigdy nie będę stosowała wobec niego przemocy. I spieram się o to z K., bo on nie widzi w tym nic złego, bo sam dostawał. Ale patrząc na taką argumentację to przemoc nigdy się nie skończy.

A co do zasadniczego tematu wątku- rozumiem (choć nie popieram), że czasami mogą rodzicowi puścić nerwy i uderzyć. I w takie sytuacji policja, straszenie więzieniem nie jest rozwiązaniem. Lepszym chyba by było obserwacja np. opieki społecznej. A że ludzie się interesują- czas najwyższy!

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

Linka

PostWysłany: Nie 27-11-2011, 22:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Masz rację, policja czy więzienie to nie rozwiązanie. Zgadzam się też z tym, że skoro rodzic uderza dziecko to świadczy to o tym, że nie umie inaczej sobie z nim poradzić co też rozwiązaniem nie jest. Ludzie się interesują i bardzo dobrze tylko moim zdaniem nie tym co potrzeba. Tak jak już wcześniej wspomniałam jest dużo dzieciaków krzywdzonych naprawdę i wtedy większość z nas umywa ręce bo i o siebie się boi. Ja uważam, że ludzie powinni się otworzyć na ludzkie problemy a nie komuś robić problem. Kobieta na pewno chciała dobrze ale nie miała pojęcia o prawdziwej sytuacji dziecka w domu. Moim zdaniem powinna zadzwonić do kogoś kto mógłby tą rodzinę obserwować a nie od razu policja.

Podpis Talking with quite confidence will always beat screaming with obvious insecurity.
Powrót do góry

dzidzia

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 2

PostWysłany: Pon 28-11-2011, 8:31    Temat postu: Re Do więzienia za klapsa Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Lisanne napisała:
Kate tak samo tłumaczą przemoc ludzie, którzy maltretują bardziej regularnie swoje dzieci. Też uważają, że to nic takiego i wyrośli na ludzi Przewraca oczami.
Klapsy też wyrządzają psychiczną szkodę dzieciom.

Ja czasami dostałam klapsa i jakoś nie wyrządziło mi to większej krzywdy w życiu. A klaps dla moich rodziców to była ostateczność jak już nie dawali sobie rady z moim zachowaniem.

A pod pojęciem klapsa rozumiem lekkie klepnięcie w pupę nic więcej. I myślę, że od takiego czegoś nic nikomu się jeszcze nie stało.

Podpis Dom-to tam gdzie,choćby pod gołym niebem, ludzie są razem
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pon 28-11-2011, 14:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Paulaass napisała:
Moim zdaniem powinna zadzwonić do kogoś kto mógłby tą rodzinę obserwować a nie od razu policja.

Czyli do kogo miała niby zadzwonić? Podejrzliwa
Powinna mieć zapisane w komórce numery do wszystkich oddziałów opieki społecznej? A skąd wiadomo skąd ta dająca klapsa była, z jakiego miasta czy gminy? Już widzę jak w jakimś pierwszym lepszym oddziale opieki społecznej reagują na taki telefon. To normalne, że w takich sytuacjach dzwoni się na policję czy pogotowie. A już oni dalej decydują, gdzie tą sprawę przekazać.

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 3

PostWysłany: Pon 28-11-2011, 14:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja uważam, że to chore. Reagować powinni ludzie z bliskiego otoczenia, sąsiedzi, rodzina, znajomi, bo to oni sa w stanie ocenić sytuację. Obcy człowiek na ulicy, który zobaczyć, że matka dała klapsa w tyłek? Dziecko też potrafi wyprowadzić z równowagi i może akurat ten jeden razy wyprowadziło. Nikt tu nie mówi o biciu, nawet nie o uderzeniu, tylko klapsie który często nawet nie jest odczuwalny. Posądzanie o przemoc jest dla mnie nienormalne. Nie wiem jak było w tym konkretnym przypadku, może faktycznie rodzice sprawli dziecko? Nie oceniam. Odnoszę się do ogólnego podejścia.
Moim zdaniem tak bardzo skupiliśmy się na prawach dzieci, że zapomnieliśmy o obowiązkach. Oczywiście - im to na rękę.
Powrót do góry

Silwa

PostWysłany: Wto 29-11-2011, 8:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Cytat:
Rozumiem gdyby ojciec mocno zbił dziecko, ale ta kobieta nie miała powodu, żeby na policje dzwonić.

Myślę, ze ta kobieta miała powód aby zadzwonić na policję. Jeśli następuje uderzenie dziecka w miejscu publicznym (rodzic nie widzi w tym nic złego, nie boi się reakcji otoczenia), następuje też groźba, że dalej policzą się w domu, to można przypuszczać, że klaps był tylko początkiem.
Oczywiście media podały, że kara to 2 lata więzienia - ale zapomniały dodać, że to to kara maksymalna po uznaniu rodzica za winnego. Szczerze to nie wiem, czy sprawa potoczyła się dalej, czy policja przyjęła zgłoszenie, czy poszło to do prokuratury, czy prokuratura przekazała sprawę do sądu.
Dla mnie nie ma rozróżnienia czy to klaps lekki, średni, czy mocny - chyba ideą dania klapsa jest to żeby zabolało i przez tylną część ciała doszło do głowy, jestem ciekawa jak zdenerwowany dorosły człowiek parę razy większy od malutkiego człowieka potrafi odpowiednio zadozować tego klapsa, żeby był tylko lekkim skutecznym narzędziem ułatwiającym narzucanie swojej woli Podejrzliwa
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 29-11-2011, 9:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mnie się zdarzyło dostać klapsa. Dobrze wiedziałam za co. Klaps ma nie boleć, to raczej działa na myślenie. Dzieci zazwyczaj płaczą, bo wiedzą że zrobiły źle, rodzic się zdenerwował i już nie jest tak fajnie.
Gratuluję. Ja jako dziecko miałabym pretensje do człowieka, który ściągnął na rodzinę prokuraturę albo nawet pozbawił mnie normalnej rodziny, bo klapsa dostałam. Zaraz przybędzie nam dzieci w domach dziecka, bo nadgorliwi, którzy w większości przypadków nie mają dzieci - biorą się za wychowywanie.
Powrót do góry

Silwa

PostWysłany: Wto 29-11-2011, 11:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A mnie się nie zdarzyło dostać klapsa Bardzo szczęśliwa

Cytat:
Ja jako dziecko miałabym pretensje do człowieka, który ściągnął na rodzinę prokuraturę albo nawet pozbawił mnie normalnej rodziny, bo klapsa dostałam

Wyobraź sobie, ze dzieci molestowane seksualnie w domu też chcą mieć normalną rodzinę dlatego praktycznie nikt o ich dramacie nie wie.

Myślę, że lepiej jeśli ludzie w podejrzanych sytuacjach będą reagowali nawet przesadnie, jeśli w ten sposób da się uratować od nieszczęścia chociaż 1 dziecko. Przecież normalnej rodzinie wyjaśnienie sprawy na policji czy nawet kilka wizyt kuratora w domu nie powinno robić specjalnej różnicy.
Powrót do góry

september
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 29-11-2011, 11:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Każdy wychowuje jak uważa. Jedni sądzą, że w klapsie nie ma nic złego, dla innych nawet mały klaps nie wchodzi w grę. Funkcjonowanie przymiotnika 'mały' lub 'duży' w odniesieniu do klapsa uważam za bezsensowne. Taki czy taki to jest podniesienie ręki i pokazanie, że kiedy się nie panuje nad sobą, to można użyć przemocy, żeby kogoś innego uspokoić. Skoro rodzic podnosi rękę na dziecko, bo go denerwuje, to znaczy, że nie panuje nad sobą i nad swoim zachowaniem. A tak naprawdę dziecko może dostać w tyłek za wszystko - za to, że chce zabawkę, za to, że płacze w miejscu publicznym, za to, że nie chce czegoś zrobić i rodzicowi to przeszkadza. I jak to dziecko ma to odebrać? Że musi przystać do danej sytuacji, bo inaczej rodzic nie będzie zadowolony i go uderzy?

Nie twierdzę, że wszystkie dzieci to anioły. Ale jestem pewna, że można inaczej, bez bicia. Jakiegokolwiek.
Powrót do góry

Lisanne
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 29-11-2011, 11:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jeju aż mnie wzdryga jak ktoś pisze, że lekki klaps to nic takiego. Bo skąd wiadomo, który jest lekki, a który już mocny i gdzie jest granica.
Dziewczyny jak jakaś laska napisze, że ją koleś szturchnął to robicie wielkie halo, żeby się zastanowiła, żeby odeszła. Ona Wam tłumaczy, że to lekko było, że była niegrzeczna i go sprowokowała, ale Wy dalej swoje i nie przyjmujecie tłumaczeń. A dziecko to już nie człowiek, można go szturchnąć czy dać klapsa Diablica lub Bardzo wściekła?

Aurinko a może jakby Ci tych klapsów nie dawali, to miałabyś większe poczucie własnej wartości i nie tkwiłabyś 4 lata w związku z facetem, który Cię nie szanował?

Pewnie i tak nikogo nie przekonam, ale nie mogę spokojnie czytać takich racjonalizacji.
Zamieszczam wywiad, w którym wszystkie tłumaczenia i mechanizmy są wyjaśnione Puszcza oko. W kilku miejscach jest nawiązanie do religii, ale jak komuś przeszkadza albo nie wierzy, może ominąć, bo to nie ma znaczenia:
Spór o klapsy - rozmowa z Jackiem Prusakiem SJ.

I jeszcze to:
www.przytulmniemamo.pl napisała:
Wracając do klapsa - bardzo często spotykam rodziców, którzy uważają, że skoro sami je otrzymywali i są normalni, to znaczy, że ta metoda nie jest szkodliwa. Jeśli gdzieś wewnątrz masz w sobie choćby cień przyzwolenia na bicie, odpowiedz sobie na kilka pytań:
--> Skoro zgadzasz się na takie rozwiązanie, czy pozwolisz, by inna osoba potraktowała Twoje dziecko w ten sposób? To przecież tylko klaps. Obcy wszak mogą chwalić Twą pociechę.
--> Jeśli dostawałeś klapsy i uważasz, że nie jest to jakaś tragedia, to dlaczego je pamiętasz? Czy równie dobrze zapadły Ci w pamięć pojedyncze pochwały otrzymane od rodziców?
--> dawało klapsy Twojemu wnukowi? Stosując tę metodę uczysz akceptacji dla niej.

Klapsy są takim samym rodzajem przemocy jak bicie, zniewaga i gwałt. Młody człowiek pamięta je niezależnie od ich siły czy częstości. Tobie dają poczucie władzy. Dziecko jest mniejsze, słabsze i dajesz mu klapsa tylko dlatego, że nie odda. Czy uderzyłbyś swojego szefa? Kogoś silniejszego?

Biciem pokazujesz, że silniejszy wygrywa, że rodziców należy się bać. Dziecko będzie kontrolowało swoje zachowanie wtedy, kiedy dający klapsa będzie w pobliżu, gdy ta osoba się oddali, ono i tak zrobi, co chce. Uczysz także, że ukochana osoba ma prawo zadawać ból. Żadna z tych nauk nie przyda się szczęśliwemu dziecku, które opisałeś na kartce. Ta konkluzja często pierwszy raz w życiu pokazuje rodzicom, z którymi pracuję, negatywne skutki tej metody wychowawczej.
Powrót do góry

outsider

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Wto 29-11-2011, 12:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja również słyszałam inną wersję. Nie jestem za biciem dzieci czy nawet klaprem. Jakbym usłyszała na ulicy, że ojciec grozi dziecku też zadzwoniłabym na policję.

Podpis Teatr to aktywna refleksja człowieka nad samym sobą.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Plotki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5

Skocz do: