Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Do więzienia za klapsa
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Plotki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Wto 29-11-2011, 14:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Lisanne napisała:
Jeju aż mnie wzdryga jak ktoś pisze, że lekki klaps to nic takiego. Bo skąd wiadomo, który jest lekki, a który już mocny i gdzie jest granica.

To dobrze, że nie tylko mnie wzdryga. Diablica lub Bardzo wściekła
O ile jeszcze jestem w stanie zrozumieć danie klapsa w nerwach, po którym to rodzic, gdy już dojdzie do siebie, sam stwierdzi, że postąpił niewłaściwie i że zrobi wszystko, żeby w przyszłości takim sytuacjom zapobiec, to już tekstów, że klaps to nic złego, po prostu czytać nie mogę.

Lisanne napisała:
A dziecko to już nie człowiek, można go szturchnąć czy dać klapsa Diablica lub Bardzo wściekła?

No właśnie, nie dość, że człowiek, to jeszcze mniejszy, słabszy, całkowicie od nas zależny i uczący się dopiero radzić ze swoimi emocjami.
No i zawsze mnie zastanawia jedna kwestia, dlaczego nie uderzymy partnera czy na przykład szefa, kiedy nas wyprowadzi z równawagi? Złośliwa Jakoś wtedy każdy z nas potrafi sobie poradzić w inny sposób, a nie bije przeciwnika.

A co do tego zdarzenia, nikt nie pójdzie przecież do żadnego więzienia. Przewraca oczami Dziennikarze zawsze szukają sensacji i opisują zdarzenie tak, żeby było dużo szumu.

Podpis Złośliwa
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 3

PostWysłany: Wto 29-11-2011, 15:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia napisała:
O ile jeszcze jestem w stanie zrozumieć danie klapsa w nerwach, po którym to rodzic, gdy już dojdzie do siebie, sam stwierdzi, że postąpił niewłaściwie i że zrobi wszystko, żeby w przyszłości takim sytuacjom zapobiec

Ja mam na myśli tylko takie sytuacje. Nie zamierzam bronić bicia czy nadużywania klapsów itp metod. Chodziło mi bardziej o robienie z rodzica wyrodnego, bo zdarzyło mu się tego klapsa dać.
Powrót do góry

Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 29-11-2011, 15:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Lisanne napisała:
A dziecko to już nie człowiek, można go szturchnąć czy dać klapsa Diablica lub Bardzo wściekła?

Bo dzieci grzeczne to takie, których nie widać i nie słychać, a jak widać i słychać to zawsze źle - bo albo widać że są ubrudzone, albo słychać że krzyczą. Przewraca oczami I już jest powód do wrzasku czy klapsa.

Myślę, ze sympatykom klapsów przydałoby się parę klapsów w życiu na co dzień, od partnera. Puszcza oko Bo przecież to nic złego....Ciekawe, czy te osoby poczułyby się skrzywdzone i poniżone?

Podpis Wolę bez. Złośliwa
Powrót do góry

Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 8

PostWysłany: Wto 29-11-2011, 15:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia napisała:

No i zawsze mnie zastanawia jedna kwestia, dlaczego nie uderzymy partnera czy na przykład szefa, kiedy nas wyprowadzi z równawagi? Złośliwa Jakoś wtedy każdy z nas potrafi sobie poradzić w inny sposób, a nie bije przeciwnika.

Na tej samej zasadzie, jak jesteś zła, to powiesz mężowi coś, czego nigdy nie powiedziałabyś w złości szefowi. Myślę więc, że to nie do końca o to chodzi z tymi klapsami. Puszcza oko

Van'yess napisała:
Bo dzieci grzeczne to takie, których nie widać i nie słychać, a jak widać i słychać to zawsze źle - bo albo widać że są ubrudzone, albo słychać że krzyczą. Przewraca oczami I już jest powód do wrzasku czy klapsa.

Oj, tak. Dziecko ma być grzeczne oraz obligatoryjnie kochać i szanować rodziców. Nawet jeśli jesteśmy prostymi, znerwicowanymi ludźmi, którzy sami sobie nie radzą z życiem i sobą, to przynajmniej dla dzieci mamy być autorytetem. A wszystko, powinno się dziać samo, automatycznie bo to są nasze dzieci. Puszcza oko

Czytałam kiedyś reportaż o Polakach w Szwecji, którzy nieświadomie zrobili coś, za co im zabrali lub chcieli odebrać dzieci.
Matka 17 latki, została skierowana na terapię, bo w nerwach parę razy szarpnęła córkę. W czasie sesji spytała terapeutkę, jak ma sobie pokojowo poradzić z problemem chodzenia z brzuchem na wierzchu i chęcią współżycia córki z chłopakiem. Usłyszała w odpowiedzi, że ma nic z tym nie robić, bo 17-to letnia dziewczyna ma prawo ubierać się po młodzieżowemu oraz mieć życie uczuciowe i intymne. Ci Polacy, przeżyli szok kulturowy i wrócili do Polski.
Na tej samej zasadzie ludzie uważają, że w niektórych sytuacjach mają prawo wymierzać kary fizyczne (nie tylko klapsy ręką), bo inaczej dziecko będzie źle wychowane, a może nawet zejdzie na złą drogę. Dla pewnych osób, zmiana myślenia, które było słuszne od pokoleń, może być barierą trudną do pokonania. Jak im się dziecko wymyka spod kontroli, to wpadają w popłoch i myślą, że wyjdzie z tego coś strasznego.

Podpis W zwierciadle widzę siebie – ale naprzeciwko.
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Wto 29-11-2011, 17:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Lisanne napisała:
Jeju aż mnie wzdryga jak ktoś pisze, że lekki klaps to nic takiego.

Mnie też i powiem szczerze, że aż się bałam zaglądać do tego wątku, bo wiem, że ciężko innych przekonać do myślenia, że klaps jest zły Neutralna.

Lis Ty to wszystko fajnie ujęłaś i poparłaś fajnym, tzn. mądrym- i wywiadem i cytatem. I niech każdy to przeczyta Puszcza oko.

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 29-11-2011, 18:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

monika2222 napisała:
Mnie też i powiem szczerze, że aż się bałam zaglądać do tego wątku, bo wiem, że ciężko innych przekonać do myślenia, że klaps jest zły Neutralna.

Ja jeszcze nie spotkałam osoby, którą dałoby się przekonać do zmiany poglądów w tej kwestii. Puszcza oko
I też mam u siebie zderzenie z Lubym, on również uważa że klaps to nic złego. Niezdecydowana
A sam nie dostał ani razu od mamusi. Wściekła

Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Pochwał: 5

PostWysłany: Wto 29-11-2011, 18:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No właśnie Van- ja chyba też Puszcza oko. To będziesz miała przeprawę z Lubym jak będzie chciał w ten sposób "ukarać" Małą Niezdecydowana.

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

dzidzia

Zodiak: Waga
Pochwał: 2

PostWysłany: Wto 29-11-2011, 21:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Van'yess napisała:

Myślę, ze sympatykom klapsów przydałoby się parę klapsów w życiu na co dzień, od partnera. Puszcza oko Bo przecież to nic złego....Ciekawe, czy te osoby poczułyby się skrzywdzone i poniżone?

Wydaje mi się, że klaps od partnera a rodzica to jednak jest całkiem co innego.

Podpis Dom-to tam gdzie,choćby pod gołym niebem, ludzie są razem
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 29-11-2011, 21:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Lis świetny ten wywiad. Szkoda, że nie miałam go pod ręką wcześniej. Kiedyś bardzo religijna osoba próbowała mnie przekonać, że klaps to nic złego, powołując się na ten sam cytat z biblii, co w tym wywiadzie. Neutralna

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Kate29

PostWysłany: Wto 29-11-2011, 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jednego nie rozumiem? Czemu na siłę chcecie narzucić nam swoje zdanie? Skoro ja uważam oraz inne dziewczyny że klaps nie jest niczym złym to koniec i kropka. To ja będę wychowywać swoje dziecko i to ja będę narażona na krytykę innych kiedy mojemu dziecku dam klapsa. To ja będę rozliczana z powodzeń i nie powodzeń. Ja szanuję wasze zdanie. Ok nie będziecie dawać klapsów chwała wam za to że macie tyle siły, energii i samokontroli. Bo tylko to cenić że potraficie tak wychować swoje dziecko bez klapsów. Ja wątpię żebym była tak wspaniałym rodzicem ( nie to nie sarkazm Puszcza oko ) i sądzę że zdarzy mi się (co nie znaczy że chciałabym ) dać klapsa. I klaps dla mnie to lekkie klepnięcie, a nie maltretowanie czy porządne uderzenie. Dla innych może tak. Ja sama wiem że klaps dla mnie to lekkie klepnięcie nic więcej.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

dzidzia

Zodiak: Waga
Pochwał: 2

PostWysłany: Wto 29-11-2011, 21:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kate29 napisała:
Jednego nie rozumiem ? Czemu na siłę chcecie narzucić nam swoje zdanie ? Skoro ja uważam oraz inne dziewczyny że klaps nie jest niczym złym to koniec i kropka. To ja będę wychowywać swoje dziecko i to ja będę narażona na krytykę innych kiedy mojemu dziecku dam klapsa. To ja będę rozliczana z powodzeń i nie powodzeń. Ja szanuję wasze zdanie. Ok nie będziecie dawać klapsów chwała wam za to że macie tyle siły, energii i samokontroli. Bo tylko to cenić że potraficie tak wychować swoje dziecko bez klapsów. Ja wątpię żebym była tak wspaniałym rodzicem ( nie to nie sarkazm Puszcza oko ) i sądzę że zdarzy mi się (co nie znaczy że chciałabym ) dać klapsa. I klaps dla mnie to lekkie klepnięcie, a nie maltretowanie czy porządne uderzenie. Dla innych może tak. Ja sama wiem że klaps dla mnie to lekkie klepnięcie nic więcej.

Święte słowa. Amen.

Podpis Dom-to tam gdzie,choćby pod gołym niebem, ludzie są razem
Powrót do góry

Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 29-11-2011, 21:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

dzidzia napisała:
Wydaje mi się, że klaps od partnera a rodzica to jednak jest całkiem co innego.

A czym się różni oprócz tego, że obie osoby są dorosłe? Podejrzliwa

Powrót do góry

Kate29

PostWysłany: Wto 29-11-2011, 21:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Lisanne napisała:

Aurinko a może jakby Ci tych klapsów nie dawali, to miałabyś większe poczucie własnej wartości i nie tkwiłabyś 4 lata w związku z facetem, który Cię nie szanował?

I nie zgadzam się z takim stwierdzeniem. Dostawałam klapsy a od 7 lat tworzę szczęśliwy związek i nie zanosi się na to żeby było inaczej a tym bardziej nie mam przez to zaniżonej własnej wartości Puszcza oko .
Powrót do góry

september
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 29-11-2011, 21:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kate29 napisała:
Ja sama wiem że klaps dla mnie to lekkie klepnięcie nic więcej.

A jak byłaś dzieckiem, to pamiętasz, co rozumiałaś przez te klapsy? Czy wtedy płakałaś albo było Ci później przykro?

Kate29 napisała:
I nie zgadzam się z takim stwierdzeniem. Dostawałam klapsy a od 7 lat tworzę szczęśliwy związek i nie zanosi się na to żeby było inaczej a tym bardziej nie mam przez to zaniżonej własnej wartości.

Nie dla każdego klapsy czy - jak to nazwałaś - lekkie klepnięcia - nie miały takiej mocy i nie odcisnęły jakiegoś piętna. A skoro pamiętasz, że dostawałaś je od siódmego roku życia, to śmiem twierdzić, że jednak jakieś piętno wywarły.

Nikogo nie będę na siłę przekonywała do swoich racji na temat klapsów. Uważam, że temat jest warty poruszania i chciałabym, żeby rodzice zdawali sobie sprawę, jaką krzywdę w psychice dziecka mogą wyrządzić.
Powrót do góry

Kate29

PostWysłany: Wto 29-11-2011, 21:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

September ja nie napisałam że od siódmego roku życia dostawałam klapsy tylko że od siedmiu lat tworze szczęśliwy związek i że te klapsy nie miały wpływu na moją wartość. I tak pamiętam te klapsy, dostawałam je w ostateczności i były to klepnięcia które mówiąc szczerze nie pamiętam ta dyskusja przypomniała mi o tym że kiedyś parę razy je dostałam.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Plotki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

Skocz do: