Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Do więzienia za klapsa
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Plotki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
september
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Wto 29-11-2011, 21:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kate29 napisała:
September ja nie napisałam że od siódmego roku życia dostawałam klapsy tylko że od siedmiu lat tworze szczęśliwy związek i że te klapsy nie miały wpływu na moją wartość.

Moje niedopatrzenie.
Modyfikuję więc swój wcześniejszy post - pamiętasz, że je dostawałaś, a to też o czymś świadczy.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Kate29

PostWysłany: Wto 29-11-2011, 22:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

september napisała:
Moje niedopatrzenie.
Modyfikuję więc swój wcześniejszy post - pamiętasz, że je dostawałaś, a to też o czymś świadczy.

Pamiętam bo dopiero ta dyskusja mi je przypomniała a tak szczerze to te wspomnienia są za mgła. Druga sprawa to i tak co nie powiem to i tak przedstawisz to po swojemu.

Dołączone po 1 minucie 5 sekundach:

Świadczy O tym że mam dobra pamięć Śmiech do łez .
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

september
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 29-11-2011, 22:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kate29 napisała:
Pamiętam bo dopiero ta dyskusja mi je przypomniała a tak szczerze to te wspomnienia są za mgła. Druga sprawa to i tak co nie powiem to i tak przedstawisz to po swojemu.

Oczywiście, że tak właśnie zrobię. A wiesz dlaczego? Bo byłam takim dzieckiem, któremu najpierw dawało się klapsy, a później regularnie tłukło. Dlatego moim zdaniem każde podniesienie na kogoś ręki jest przemocą. I nie ma dla mnie znaczenia, czy jest to przemoc określana przez niektórych jako lekki klaps czy solidne baty.

Ty możesz uważać inaczej. Ja nie uważam i nie będę uważać, bo wiem i doskonale pamiętam, co jako dziecko przeżywałam. I zapewniam Cię, że dziecko pamięta sytuacje, w których rodzic je uderzył.
Powrót do góry

Kate29

PostWysłany: Wto 29-11-2011, 22:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

september napisała:

Ty możesz uważać inaczej. Ja nie uważam i nie będę uważać, bo wiem i doskonale pamiętam, co jako dziecko przeżywałam.

September nie dziwie się Twojej postawie skoro byłaś bita. Ja nie byłam i nie mam zamiaru bić swoje dziecko. Dlatego proszę Cię nie wkładaj wszystkich do jednego worka, że klaps prowadzi u wszystkich do regularnego bicia. Ja swojego zdania również nie zmienię i koniec.
Powrót do góry

september
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 29-11-2011, 22:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kate29 napisała:
Dlatego proszę Cię nie wkładaj wszystkich do jednego worka, że klaps prowadzi u wszystkich do regularnego bicia. Ja swojego zdania również nie zmienię i koniec.

Nie twierdzę, że klaps prowadzi do regularnego bicia we wszystkich przypadkach. Napisałam, że klaps jest dla mnie przemocą. Dziękuję, to wszystko Uśmiechnięta.
Powrót do góry

Lisanne
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 29-11-2011, 22:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

dzidzia napisała:
Wydaje mi się, że klaps od partnera a rodzica to jednak jest całkiem co innego.

Masz rację co innego - od rodzica jest gorszy.

Ja nie będę zabierała już głosu w tej dyskusji, tylko współczuję dzieciom osób, które uważają, że forma przemocy jaką jest "lekki klaps" jest ok.
Powrót do góry

Kate29

PostWysłany: Wto 29-11-2011, 22:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Lisanne nie martw się dzieci jeszcze nie mam więc nic złego nic im się nie stanie no i oczywiście nie wiadomo czy będę w ogóle mieć Złośliwa .
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Wto 29-11-2011, 22:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kate29 napisała:
Jednego nie rozumiem ? Czemu na siłę chcecie narzucić nam swoje zdanie ? Skoro ja uważam oraz inne dziewczyny że klaps nie jest niczym złym to koniec i kropka. To ja będę wychowywać swoje dziecko i to ja będę narażona na krytykę innych kiedy mojemu dziecku dam klapsa. To ja będę rozliczana z powodzeń i nie powodzeń. Ja szanuję wasze zdanie. Ok nie będziecie dawać klapsów chwała wam za to że macie tyle siły, energii i samokontroli. Bo tylko to cenić że potraficie tak wychować swoje dziecko bez klapsów. Ja wątpię żebym była tak wspaniałym rodzicem ( nie to nie sarkazm Puszcza oko ) i sądzę że zdarzy mi się (co nie znaczy że chciałabym ) dać klapsa. I klaps dla mnie to lekkie klepnięcie, a nie maltretowanie czy porządne uderzenie. Dla innych może tak. Ja sama wiem że klaps dla mnie to lekkie klepnięcie nic więcej.

Ale jest różnica między tym, że widzę w klapsach coś złego, ale że nie jestem ideałem to niestety mi się zdarza, a tym, że klaps to coś złego i jak się zdarzy to przecież nic takiego Przewraca oczami.

Bo w tym poście sama sobie Kate zaprzeczasz- najpierw mówisz że to nic złego, a potem, że nie chciałabyś dawać klapsa. To znaczy że nie chcesz robić tego co jest dobre (czyli mówiąc prosto z mostu- nie chcesz dawać klapsa, choć uważasz, że to dobre)?

UWAGA UOGÓLNIAM! (czyli- proszę nie brać do siebie)
A do ideałów warto dążyć- wystarczy zmienić nastawienie Puszcza oko. A wiele osób o takich poglądach zakłada, że będzie takim rodzicem, który będzie bił, bo to nic złego.

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

Lisanne
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 29-11-2011, 22:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kate29 napisała:
Lisanne nie martw się dzieci jeszcze nie mam więc nic złego nic im się nie stanie no i oczywiście nie wiadomo czy będę w ogóle mieć Złośliwa .

Skoro nie masz dzieci, w takim razie nie do Ciebie była skierowana ta wypowiedź, bo wyraźnie napisałam, że współczuję dzieciom danych osób, więc nie rozumiem czemu się odniosłaś.
Poza tym pozwól, że będę się martwić tym, na co mam ochotę Puszcza oko.
Powrót do góry

Kate29

PostWysłany: Wto 29-11-2011, 22:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Monika bo nie wiem jakim będę rodzicem proste.

Dołączone po 54 sekundach:

Lisanne napisała:
Skoro nie masz dzieci, w takim razie nie do Ciebie była skierowana ta wypowiedź, bo wyraźnie napisałam, że współczuję dzieciom danych osób, więc nie rozumiem czemu się odniosłaś.
Poza tym pozwól, że będę się martwić tym, na co mam ochotę Puszcza oko.

Ja tak zapobiegawczo Złośliwa . Martw się masz do tego prawo Puszcza oko .
Powrót do góry

Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 29-11-2011, 22:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja zawsze w takiej dyskusji zadaję pytanie: jak byś się poczuł/-a, gdyby Twój partner sprowokowany w złości uderzył Cię lekko w twarz.
I zawsze słyszę, że to nie to samo.

No, może nie zawsze - mój mąż odpowiedział, że gdyby zasłużył to mogę walić. Przewraca oczami

Podpis Wolę bez. Złośliwa
Powrót do góry

Gizmowa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Wto 29-11-2011, 22:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Klapsa daje się szybko, nie trzeba za dużo myśleć. Ot, takie pójście na łatwiznę.
Przecież wytłumaczenie czegoś dziecku wymaga czasu. Kto go ma w dzisiejszych czasach? Puszcza oko
Powrót do góry

Linka

PostWysłany: Wto 29-11-2011, 22:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia napisała:
Czyli do kogo miała niby zadzwonić? Podejrzliwa
Powinna mieć zapisane w komórce numery do wszystkich oddziałów opieki społecznej? A skąd wiadomo skąd ta dająca klapsa była, z jakiego miasta czy gminy? Już widzę jak w jakimś pierwszym lepszym oddziale opieki społecznej reagują na taki telefon. To normalne, że w takich sytuacjach dzwoni się na policję czy pogotowie. A już oni dalej decydują, gdzie tą sprawę przekazać.

Nie napisałam, że powinna mieć numery do wszystkich oddziałów. Denerwuje mnie jedynie to, że kiedy komuś naprawdę dzieje się krzywda to ludzie to olewają. Nie jest tak? Ludzie tak naprawdę uciekają, gdy widzą u kogoś większy problem, każdy się boi. Ja nie mówię, że ja nie uciekam, bo też pewnie by się okazało dopiero wtedy, kiedy ktoś naprawdę potrzebowałby mojej pomocy, tylko ludzie robią z igły widły, a poważnych problemów nie widzą.

Dołączone po 2 minutach 11 sekundach:

I ktoś kto bije dziecko, jasne powinien iść do paki. Tylko nie muszą temu facetowi od razu grozić więzieniem. Niech poobserwują najpierw co się tak naprawdę dzieje w domu, a później podejmują decyzje.

Podpis Talking with quite confidence will always beat screaming with obvious insecurity.

Uwagi  Proszę zwracać uwagę na ortografię (popełniłaś 4 razy ten sam błąd w jednym wyrazie) i interpunkcję.

gieniusia.
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Sro 30-11-2011, 16:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kate29 napisała:
Monika bo nie wiem jakim będę rodzicem proste.

No mi się wydaje, że wcale nie takie proste Puszcza oko. Ja też nie wiem jakim będę rodzicem, ale skoro uznaję klapsy za złe to będę bardzo uważać i starać się, żeby tego klapsa nie dać. Jeśli dam- to będzie to moja osobista i wielka porażka, bo nie wyobrażam sobie jak mogę dać klapsa osobie bezbronnej, ukochanej...
A jeśli ktoś nie widzi w tych klapsach nic złego to nie będzie się pilnował, bo niby czemu?
Nie wiem czy ja dobrze się wyrażam- ale tu o podejście chodzi- ktoś kto uznaje klapsy za złe będzie starał się ich unikać, a ktoś kto nie widzi w nich niczego złego nie widzi takiej potrzeby...

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 30-11-2011, 17:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

monika2222 napisała:
No mi się wydaje, że wcale nie takie proste Puszcza oko. Ja też nie wiem jakim będę rodzicem.

Tego to pewnie nikt nie wie. Puszcza oko Ale jak się ma pewne zasady w ogóle w życiu np. nie biję nawet "lekko" innych ludzi, to moim zdaniem wcale nie jest takie trudne się tych zasad trzymać.
Zresztą z moich obserwacji wynika, że dzieci, które są chowane bez klapsów (nie bezstresowo, żeby nie było, tylko po prostu nie widzą na co dzień przemocy), są dużo grzeczniejsze i tych okazji do ewentualnej utraty panowanowania nad sobą jest niewiele. Puszcza oko

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Plotki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

Skocz do: