Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Do więzienia za klapsa
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Plotki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
september
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Sro 30-11-2011, 17:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zastanawiam się nad sformułowaniem, w którym jest mowa o tym, że można dać dziecku klapsa, jeśli nie pomaga nic innego. Ono tu gdzieś padło, wydaje mi się, że w tym czasie, który awaria bazay danych wyczyściła.

Czemu klaps ma pomóc? Dziecko, któremu rodzic da klapsa będzie się słuchało, ale nie dlatego, że rozumie, czego matka lub ojciec od niego oczekuje, a tylko dlatego, że się boi.

Do mnie nie trafia argument, że klaps nie boli, że to tylko lekkie klepnięcie ręką. Może i nie boli, ale samo to, że się uderza ukazuje naszą niemoc, brak umiejętności radzenia sobie ze sobą.

Nie jestem jeszcze matką, więc nie wiem, jak będę sie jako matka zachowywać. Jestem jednak pewna, że chcę i mam ambicję, jak to wcześniej napisała monika2222, żeby być najlepszym rodzicem dla mojego dziecka.

Tak btw. to na antenie Trójki ostatnio toczyła się dyskusja na temat klapsów właśnie, przy okazji wprowadzenia w życie nowego przepisu - zakładania Niebieskich Kart w szkołach, gdy nauczyciel zauważy u dziecka ślady przemocy. Zrobiono także badania, z których wynika, że 69% Polaków uważa, że dziecku czasami TRZEBA dać klapsa. Ciekawe, ile procent z tak uważających ludzi było bitych przez swoich rodziców Przewraca oczami .
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Sro 30-11-2011, 19:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia napisała:
Zresztą z moich obserwacji wynika, że dzieci, które są chowane bez klapsów (nie bezstresowo, żeby nie było, tylko po prostu nie widzą na co dzień przemocy), są dużo grzeczniejsze i tych okazji do ewentualnej utraty panowanowania nad sobą jest niewiele. Puszcza oko

I mnie to nie dziwi, a nawet jestem przekonana, że tak jest. No bo tak nawet na "chłopski rozum"- skoro w domu dziecko doświadcza jakiejkolwiek przemocy to rozumie, że jak coś komuś nie pasuje to może uderzyć (nakrzyczeć, szturchnąć, pociągnąć za włosy itp. itd.). Banalne, ale prawdziwe- przemoc rodzi przemoc.

September- też się zastanawiałam nad tym sformułowaniem. I wydaje mi się, że skoro nic innego nie pomaga to klaps też nie pomoże. Jedynie uspokoi na chwilę- tak jak tabletka stłumi ból zęba, ale nie wyleczy przyczyny bólu Puszcza oko.
A tak btw to jeśli nic innego nie pomaga- to albo rodzic stosuje nie te metody, które działają na jego dziecko, albo nieskutecznie je stosuje (czyli np. niekonsekwentnie)...

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 30-11-2011, 20:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kate29 napisała:
I nie zgadzam się z takim stwierdzeniem. Dostawałam klapsy a od 7 lat tworzę szczęśliwy związek i nie zanosi się na to żeby było inaczej a tym bardziej nie mam przez to zaniżonej własnej wartości Puszcza oko .

Kate29 Lis napisała "może jakby". Złośliwa
Jednym klapsy nie wyrządzą żadnej krzywdy, innym zrobią i to sporą. Tego nigdy nie wiemy, więc po co więc ryzykować, zwłaszcza jeśli chodzi o nasze dziecko?

Tak jeszcze apropos tego tematu, żartowałam sobie ostatnio z moim dzieckiem, że jak będzie niegrzeczny, to mikołaj przyniesie mu rózgę. Złośliwa
Na co mój syn odpowiedział: Eeee, rózgę? I jak my się będziemy bawić takim patykiem? Chyba zacznę to traktować jako swój sukces wychowawczy. Złośliwa

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Van'yess
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 30-11-2011, 20:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia napisała:

Tak jeszcze apropos tego tematu, żartowałam sobie ostatnio z moim dzieckiem, że jak będzie niegrzeczny, to mikołaj przyniesie mu rózgę. Złośliwa
Na co mój syn odpowiedział: Eeee, rózgę? I jak my się będziemy bawić takim patykiem? Chyba zacznę to traktować jako swój sukces wychowawczy. Złośliwa

I jak się poczułaś? Puszcza oko
Ciekawe czy dożyjemy czasów, w których więcej dzieci nie będzie wiedzieć do czego służy rózga i że można kogoś tym zbić. Złośliwa

Podpis Wolę bez. Złośliwa
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Sro 30-11-2011, 20:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edziu powinnaś jako sukces to traktować Uśmiechnięta.

06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

Śpiący

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Koń
Pochwał: 1

PostWysłany: Sro 30-11-2011, 20:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia napisała:

Nie pisz takich rzeczy bo zaraz przeczytasz że to molestowanie psychiczne. Złośliwa

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 30-11-2011, 21:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Śpiący dlatego wyraźnie napisałam, że to żarty były. Złośliwa

Van czułam się normalnie, nie traktowałam tego jako czegoś nadzwyczajnego, dopiero pod wpływem tego wątku, zaczęłam się nad tym wszystkim głębiej zastanawiać. Złośliwa

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Kate29

PostWysłany: Sro 30-11-2011, 21:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja już się na ten temat wypowiedziałam i dziękuję więcej głosu w tej sprawie nie zabiorę Puszcza oko . A teraz możecie uroczyście spalić mnie na stosie że mam inne zdanie niż wy Złośliwa .
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

september
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 30-11-2011, 21:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kate29 napisała:
A teraz możecie uroczyście spalić mnie na stosie że mam inne zdanie niż wy Złośliwa .

Bez przesady. Każdy ma swoje morale i każdy postępuje według nich. Są tacy, którzy popierają Twoje zdanie Kate i są tacy, którzy uważają, że nawet klaps jest zły. Skoro nasze argumenty nie przekonują Ciebie, ani Twoje nas, to zostajemy przy swoich i tyle.
Powrót do góry

Śpiący

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Koń
Pochwał: 1

PostWysłany: Sro 30-11-2011, 21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kate29 napisała:
Ja już się na ten temat wypowiedziałam i dziękuję więcej głosu w tej sprawie nie zabiorę Puszcza oko . A teraz możecie uroczyście spalić mnie na stosie że mam inne zdanie niż wy Złośliwa .

Przynieś drewno - benzynę mam. Śmiech do łez

A ja od siebie dodam że swoje po tyłku dostałem nie raz nie dwa nie dziesięć i nie mam do mamy żalu. I nie pamiętam żeby któryś z kolegów nie dostał po doopie od rodziców. Będziemy seryjnymi mordercami albo jesteśmy jacyś gorsi ??

I żeby nie było - nie mam w planach bić syna. Podejrzliwa

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 8

PostWysłany: Sro 30-11-2011, 22:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia napisała:

Van czułam się normalnie, nie traktowałam tego jako czegoś nadzwyczajnego, dopiero pod wpływem tego wątku, zaczęłam się nad tym wszystkim głębiej zastanawiać. Złośliwa

Na tej samej zasadzie, korzystasz automatycznie z wody w kranie, prądu, ogrzewania, pralki, lodówki i wieli innych rzeczy. Nie uświadamiasz sobie za każdym razem, ile zmieniło się na świecie na lepsze. Puszcza oko

Śpiący napisała:

A ja od siebie dodam że swoje po tyłku dostałem nie raz nie dwa nie dziesięć i nie mam do mamy żalu. I nie pamiętam żeby któryś z kolegów nie dostał po doopie od rodziców. Będziemy seryjnymi mordercami albo jesteśmy jacyś gorsi ??

Gdybyś żył w innych czasach i nie pracował w firmie X, tylko u jakiegoś pana hrabiego, który w ramach zwrócenia uwagi, dałby Ci w gębę, kopnął (dosłownie) w tyłek i powiedział "spieprzaj chamie", to nie poczułbyś się upokorzony i obrażony. Dzisiaj, pewnie byś się wściekł i skierował sprawę do sądu. Puszcza oko

To, że kiedyś było inaczej, ludzie jakoś żyli i nikt na tym nie ubolewał, bo nie miał dzisiejszej świadomości, nie oznacza, że teraz też to zadziała podobnie. Nie oznacza to też, że kiedyś ludzie byli gorsi, tylko z pewnych spraw, nie zdawali sobie sprawy i byli pogodzeni z losem.

Podpis W zwierciadle widzę siebie – ale naprzeciwko.
Powrót do góry

Linka

PostWysłany: Czw 01-12-2011, 0:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ale narobiłam. Tyle postów na ten wątek. Złośliwa
Edzia nawet wprowadza rózgi. Złośliwa Syn ciekawie odpowiedział. Bardzo szczęśliwa

Podpis Talking with quite confidence will always beat screaming with obvious insecurity.
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

PostWysłany: Czw 01-12-2011, 7:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kate nikt nie ma zamiaru Cię palić na stosie Puszcza oko.

Ja bym chciała, żeby każdy kto uważa, że nie ma w tym nic złego zastanowił się i nawet wypisał- sam dla siebie, bez "udziału" forum- jakie widzi pozytywne skutki stosowania klapsów, a jakie (choćby teoretyczne) szkody, negatywne skutki itp. Puszcza oko. I wcale nie muszą się tym dzielić z nami Puszcza oko.

06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 01-12-2011, 9:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jowita napisała:
To, że kiedyś było inaczej, ludzie jakoś żyli i nikt na tym nie ubolewał, bo nie miał dzisiejszej świadomości, nie oznacza, że teraz też to zadziała podobnie. Nie oznacza to też, że kiedyś ludzie byli gorsi, tylko z pewnych spraw, nie zdawali sobie sprawy i byli pogodzeni z losem.

Otóż to.
Kiedyś nawet w przedszkolach i szkołach stosowano przemoc wobec dzieci i wszyscy to akceptowali. Niestety miałam przyjemność uczęszczać do takiego przedszkola, gdzie nauczycielka za każde przewinienie trzaskała linijką po rękach. Diablica lub Bardzo wściekła
Ciekawa jestem czy dziś którykolwiek rodzic, nawet ten uważający klapsy za nic złego, zgodziłby się na dawanie klapsów przez panie w przedszkolu. Podejrzliwa Już to widzę. Śmiejąca się

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

kisia

Zodiak: Skorpion

PostWysłany: Wto 20-05-2014, 11:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

landrynka1732 napisała:
Dzieci potrafią powiedzieć do nauczyciela: Znam swoje prawa i mogę Panią posądzić o przemoc.
Niektóre dzieci potrafią tak powiedzieć do rodziców. Nie znają klapsów, nie dostają kar i nie szanują nikogo.

Podpis Belly dance koloruje mój świat barwami orientu Bardzo szczęśliwa.........(czy tyle kropek wystarczy? Złośliwa )
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Plotki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5
Strona 5 z 5

Skocz do: