Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Do więzienia za klapsa
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Plotki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Linka

PostWysłany: Sob 26-11-2011, 16:37    Temat postu: Do więzienia za klapsa Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie wiem czy w dobrym dziale piszę o tym. Jeśli nie, proszę o przeniesienie.
Słyszeliście może o takim przypadku - niedawno w wiadomościach wysłuchałam, że w którymś z centrum handlowych w Polsce ojciec dał dziecku klapsa i powiedział "policzymy się w domu", usłyszała to jakaś kobieta i zadzwoniła na policję. Ojcu grozi 2 lata więzienia.

Co o tym sądzicie?

Ja uważam, że przesada. Absolutnie nie jestem za biciem dzieci!!!...ale to był tylko klaps. Rozumiem gdyby ojciec mocno zbił dziecko, ale ta kobieta nie miała powodu, żeby na policje dzwonić.

Podpis Talking with quite confidence will always beat screaming with obvious insecurity.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 3

PostWysłany: Sob 26-11-2011, 19:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moim zdaniem więzienia tu nie powinno być. Jak już usłyszała i wezwała tę policję, to mogli po prostu przysłać bez uprzedzenia tylko pracownika socjalnego, żeby sprawdził co się dzieje.
"Policzymy się w domu" mogło równie dobrze oznaczać, że ojciec wytłumaczy dziecku w domu, że tak się nie robi i da np. jakąś karę.

Chociaż w praktyce uważam, że nie powinno tak się do dzieci mówić, ani straszyć, tylko porozmawiać od razu.

W Niemczech dzieci np. nie można w szkole nawet dotknąć, a czasami też nawet nakrzyczeć, jesli się jest nauczycielem, a klaps w sklepie czy na ulicy od rodzica jest często nie do przyjęcia, bo mogą nawet odebrać dziecko.
Dzieci potrafią powiedzieć do nauczyciela: Znam swoje prawa i mogę Panią posądzić o przemoc.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Sob 26-11-2011, 20:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Tak naprawdę to nie wiadomo jak to do końca było. Ja na przykład czytałam trochę inną wersję, że to matka dała dziecku klapsa, a ojciec powiedział do dziecka zupełnie inne słowa. Już dawno nauczyłam się nie wierzyć we wszystko co dziennikarze napiszą. Złośliwa

Natomiast to, że ludzie zaczynają reagować na jakąkolwiek formę przemocy wobec dzieci, to mi się akurat podoba. Złośliwa Ile to było takich przypadków, że dziecko było maltretowane przez najbliższych, a nikt nic nie wiedział i nic nie słyszał. Diablica lub Bardzo wściekła

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Śpiący

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Koń
Pochwał: 1

PostWysłany: Sob 26-11-2011, 23:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Bzdety powielane przez pisamków - jak zwykle napitolą bzdur a prawda jest pewnie zupełnie inna.
Ja bym się zabrał do dooopy tym "pismakow-szmatławcom" co piszą co popadnie byle stronę zapełnić.

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Katii
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Nie 27-11-2011, 13:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia napisała:
Tak naprawdę to nie wiadomo jak to do końca było. Ja na przykład czytałam trochę inną wersję, że to matka dała dziecku klapsa, a ojciec powiedział do dziecka zupełnie inne słowa.

Ja też słyszałam o takiej wersji. I podobno kobieta, która to zgłosiła, szła za nimi na parking, spisała numey rejestracyjne ich auta i dopiero zgłosiła to na Policję.
Natomiast jeśli chodzi o całą sytuację, to na pewno klaps nie był dobrym rozwiązaniem. Drugim złym rozwiązaniem było ukaranie ojca za wypowiedziane słowa. Denerwuje mnie fakt, że być może i matka i ojciec popełnili tego dnia błąd i poniosą tego konsekwencje. Tylko co z dziećmi , które są faktycznie poniżane i bite przez rodziców, są zaniedbane, nie mają co jeść. Gdzie wtedy jest kara dla takich rodziców?!
Powrót do góry

dzidzia

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 2

PostWysłany: Nie 27-11-2011, 15:16    Temat postu: Re Do więzienia za klapsa Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Paulaass napisała:
i powiedział "policzymy się w domu", usłyszała to jakaś kobieta i zadzwoniła na policję. Ojcu grozi 2 lata więzienia.

Co o tym sądzicie?

Za niedługo nie będzie można w ogóle odzywać się na ulicy bo za wszystko co powiemy pójdziemy do więzienia. Dla mnie to porażka.
I nie widzę nic złego w klapsie w pupę.

Podpis Dom-to tam gdzie,choćby pod gołym niebem, ludzie są razem
Powrót do góry

landrynka1732
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 3

PostWysłany: Nie 27-11-2011, 15:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja w klapsie też nie, ale nie mam dzieci, więc nie wiem jak będę swoje wychowywała. Mam nadzieję, że bez klapsów.

A co do tego artykułu, to ja nie słyszałam innej wersji, ale jesli jest tak jak opisały Dziewczyny, to rzeczywiście może i dobrze, że to zglosili, bo nie wiadomo co tam tak naprawdę było.
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 1

PostWysłany: Nie 27-11-2011, 16:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

O historii nie słyszałam, ale domyślam się, że gazety opisały ją po swojemu. Co do faktu, że kobieta zareagowała to z jednej strony dobrze, a z drugiej źle. Dobrze, że jest jakiś postęp i ludzie nie przechodzą obojętnie obok krzywdy innych, ale nie można przesadzać i robić z każdego wyrodnego rodzica i kryminalisty. Jest różnica między tym, że dziecko dostanie klapa w tyłek, bo zachowuje się skandalicznie i wstyd z nim iść, a regularnym biciem dziecka, na które ludzie dają ciche przyzwolenie, bo nie reagują, bo się boją.

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

Kate29

PostWysłany: Nie 27-11-2011, 17:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dobrze że w końcu ludzie reagują na przemoc wobec dzieci. Tylko że jest przemoc i "przemoc". Każda z nas na pewno nie raz dostała od rodzica klapsa i nic złego się nam nie stało. Jesteśmy tylko ludźmi i każdy popełni błędy. Przecież rodzic to tylko człowiek, a same wiecie że drugi człowiek potrafi nieźle zaleźć za skórę a co dopiero dziecko, które najczęściej reaguje krzykiem, płaczem i histerią. Myśle że taki klaps to już jest bezsilność, ostateczność u niektórych osób. Taka reakcja na przemoc wobec dzieci ma swoje dobre i złe strony. Dzieci czują się w pewnym sensie bezkarne, a przewrażliwione sąsiadki będą wydzwaniać za każdym razem jak rodzic zwróci dziecku po prostu uwagę.

Dołączone po 2 minutach 3 sekundach:

gieniusia napisała:
Jest różnica między tym, że dziecko dostanie klapa w tyłek, bo zachowuje się skandalicznie i wstyd z nim iść, a regularnym biciem dziecka, na które ludzie dają ciche przyzwolenie, bo nie reagują, bo się boją.

Dokładnie różnica jest kolosalna, a ludzie zaczną wszędzie widzieć krzywdę dziecka.
Powrót do góry

Lisanne
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Nie 27-11-2011, 17:35    Temat postu: Re Do więzienia za klapsa Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

dzidzia napisała:
I nie widzę nic złego w klapsie w pupę.

Dzidzia to zapytaj to dziecko, które dostaje klapsa czy nie widzi w tym niczego złego Diablica lub Bardzo wściekła.

Dołączone po 7 minutach 1 sekundzie:

Kate29 napisała:
Każda z nas na pewno nie raz dostała od rodzica klapsa i nic złego się nam nie stało.

Kate tak samo tłumaczą przemoc ludzie, którzy maltretują bardziej regularnie swoje dzieci. Też uważają, że to nic takiego i wyrośli na ludzi Przewraca oczami.

Przemoc to przemoc, nie ma lepszej czy gorszej. Klapsy też wyrządzają psychiczną szkodę dzieciom.
Powrót do góry

Kate29

PostWysłany: Nie 27-11-2011, 18:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Lisanne tu już nie chodzi o rodzaj klapsa tylko o ludzi którzy na bicie mówią klaps. Dla mnie w klapsie nie ma nic złego. I nie wierze że żadna z nas chociaż raz nie dała bądź nie da klapsa swojemu dziecku. Nie mówię tu o mocnym klapsie takim co wyrządza krzywdę. Wszystko zależy od ludzi, klapsy były i będą.
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Nie 27-11-2011, 19:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kate29 napisała:
I nie wierze że żadna z nas chociaż raz nie dała bądź nie da klapsa swojemu dziecku.

No to uwierz. Złośliwa
Nie dałam i nie dam.

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Kate29

PostWysłany: Nie 27-11-2011, 19:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia napisała:
No to uwierz. Złośliwa
Nie dałam i nie dam.

No to wierze Złośliwa.

Ja się nie zarzekam bo nie wiem jaką będę matką, ale jak pisałam klapsy były i będą. Lepiej zwrócić uwagę na kogoś kto na prawdę potrzebuje naszej pomocy niż robić kryminalistę z rodzica dającego klapsa.
Powrót do góry

Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 8

PostWysłany: Nie 27-11-2011, 19:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia napisała:
No to uwierz. Złośliwa
Nie dałam i nie dam.

Ja też znam kilka osób, które twierdzą, że nigdy nie dały swojemu dziecku nawet lekkiego klapsa. Czy to prawda, to nie wiem, ale jak widać, nie dla wszystkich jest oczywiste, że każdy choć raz, albo kilka razy, uderzy w nerwach swoje dziecko. Puszcza oko

Dodam jeszcze, że te dzieci nie mają syndromu bezstresowego wychowania.

Podpis W zwierciadle widzę siebie – ale naprzeciwko.
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Nie 27-11-2011, 19:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jowita napisała:
Ja też znam kilka osób, które twierdzą, że nigdy nie dały swojemu dziecku nawet lekkiego klapsa. Czy to prawda, to nie wiem, ale jak widać, nie dla wszystkich jest oczywiste, że każdy choć raz, albo kilka razy, uderzy w nerwach swoje dziecko. Puszcza oko

Ja zastanawiam się czy w ogóle kogoś znam, kto te klapsy daje, w dzisiejszych czasach oczywiście. Nie mówię o tym, co było kiedyś. Puszcza oko

Jowita napisała:
Dodam jeszcze, że te dzieci nie mają syndromu bezstresowego wychowania.

Bo wychowanie bez klapsów to wcale nie jest wychowanie bezstresowe. Puszcza oko

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Plotki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

Skocz do: