Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Domek baby-jagi

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Desery bez pieczenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Corsa

PostWysłany: Czw 02-04-2009, 20:14    Temat postu: Domek baby-jagi Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Domek baby-jagi

Składniki:
•4 paczki herbatników
•1/2 kg twarogu
•10 dag stopionego masła
•1/2 szkl. cukru + cukier waniliowy
•zapach pomarańczowy
•polewa czekoladowa
•wiórki kokosowe
•jajko

Etapy przygotowania:
1.Ser zmielić, dodać cukier , cukier waniliowy, stopione masło, żółtko , ubitą pianę z białka i zapach pomarańczowy.
2.Na folii ułożyć prostokąt z herbatników (3 na 6 ciastek). Posmarować go masą serową. Przykryć drugą warstwą herbatników, posmarować znów masą serową , ale tylko na środkowy pasek.
3.Podnieść dwa zewnętrzne rzędy do góry i złożyć domek.
4.Oblać polewą i posypać wiórkami kokosowymi lub płatkami migdałowymi.

Smacznego!
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

kate74

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Czw 02-04-2009, 22:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Właśnie się zastanawiam, czy nie zrobić takiego placka na święta. Robiłam go parę ładnych lat temu, trochę inną wersję. Nie pamiętam szczegółów, ale wiem, że masę dzieliłam na pół i do jednej części dodawałam kakao. Z tego co pamiętam to był mniam mniam Bardzo szczęśliwa .
Powrót do góry

Corsa

PostWysłany: Pią 03-04-2009, 12:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Tak można zrobić inną wersję z kakao pół na pół i można zrezygnować z jajka jeśli ktoś sie boi ( bez jajka jest prawie to samo-ja nie daje ,ale w przepisie jest) i można zmienić aromat ja zamiast pomarańczowego daje waniliowy to już według uznania i można dorzucić bakalie. Żeby było miękkie i dobre trzeba najlepiej zrobić je dzień wcześniej.
Powrót do góry

foremka

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Byk
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pon 29-06-2009, 12:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Przepis na przepiękna chatkę Baby Jagi znalazłam kiedyś tutaj
http://www.gotujmy.pl/piernikowa-chatka,przepisy,33774.html
nie będę przyklejać całego przepisu, ale dam zdjęcie, bo chatka jest cudna

Powrót do góry

Gwiazdeczka

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 3

PostWysłany: Sob 16-07-2011, 17:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Znam ten przepis pod inną nazwą - Chatka Puchatka.
Można układać jako stożek, ale nie jest to konieczne.

Składniki:
- ½ kg sera białego
- 20 dkg masła roślinnego
- szklanka cukru pudru
- herbatniki
- kakao (do smaku)
- zapach migdałowy

Przygotowanie:
Ser skręcić przez maszynkę na drobnym sitku. Dodać do sera cukier, masło i zapach. Wszystko dobrze zmiksować. Część sera zostawić białego, a część zabarwić kakao. Rozkładać na prostokątnej tacy. Na przemian układać herbatniki, ser i/lub pozostałą częścią z kakao aż do wyczerpania składników. Zewnętrzną warstwę herbatników i boki posmarować masą czekoladową. Wstawić do lodówki. Ciasto jest dobre na drugi dzień.

Podpis "Kobieta jest jak saszetka herbaty. Nie wie, jak jest mocna, dopóki nie wpadnie we wrzątek."
03.05.2005 Serduszko 04.12.2008 Zakochany
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

maja18
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Koza

PostWysłany: Sob 16-07-2011, 22:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A moja mama robi taki domek ale w formie truskawkowej albo jagodowej. Nie wiem jak ale wydaje mi się, że do twarogu dodaje truskawki bądź jagody. Ale domek jest pyszny!

Podpis Zuzanna 11.02.2017
Największa miłość!
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Desery bez pieczenia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do: