Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Dotacja- jak napisać wniosek, aby ją dostać?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Finansowanie działalności
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wonderofnature

Pochwał: 1

PostWysłany: Sro 18-05-2011, 9:21    Temat postu: Dotacja- jak napisać wniosek, aby ją dostać? Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Witam wszystkich,
w grudniu zeszłego roku ukónczyłam kurs groomingu w Łodzi i planuję otwarcie własnej działalności. Niestety już w dwóch miejscach odmówiono mi środków na podjęcie tejże działalności. Smutna
W pierwszej fundacji źle oceniono mój pomysł, a w kolejnej testy psychometryczne i sam wniosek. Niestety nie mam wglądu do własnych dokumentów i dlatego nie za bardzo wiem gdzie popełniłam błąd. Nie korzystam z dotacji z Urzędu Pracy, ponieważ są u mnie wstrzymane. Opiszę po krótce co planuję: ma to być salon pielęgnacji psów połączony ze sklepem zoologicznym. Będzie się mieścił poza Łodzią, w mniejszym miasteczku. Zrobiłam rozeznanie i jest zapotrzebowanie na taką działalność. Mam wkład własny, uprawnienia do wykonywania zawodu i miesięczny staż w salonie, kontakty do hurtowni, sklepów itp. Wszystko to opisałam i jakoś nie zostało to uznane. Może ktoś z Was miał doświadczenie z dotacjami, chodzi mi o jakieś wskazówki jak mam opisać, czy pisać że to będzie salon ze sklepem, czy pisać, że mam wkład własny itp. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi.

Podpis "Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić.
Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć.
Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem."
/Albert Camus/
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Adzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Smok
Pochwał: 2

PostWysłany: Sro 18-05-2011, 9:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie pisalam co prawda nigdy wniosku, ale wydaje mi sie, że powinnaś tam wszystko dokaldnie opisać. Przede wszystkim o tym, ze masz wkład.
W innym przypadku fundacje (czy do kogo tam sie zwracasz) będą myślały, że chcesz od nich 100% środków na rozpoczęcie (co i tak jest niemożliwe do uzyskania). Jest sporo biur doradczych, które na pewno pomogłyby Ci własciwie napisac taki wniosek.
Możesz się też zwrócić do jakiegoś biura rachunkowego o pomoc. Uśmiechnięta

Podpis 20.07.2013 Serduszko
13.12.2015 Serduszko
Powrót do góry

wonderofnature

PostWysłany: Sro 18-05-2011, 9:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Właśnie pisałam wszystko bardzo dokładnie, co do złotówki miałam obliczone wydatki. O wkładzie też napisałam, a i tak mi odmówili. Najlepsze jest to, że nie mam wglądu do dokumentów i nie wiem co im się konkretnie nie spodobało. Smutna

/Albert Camus/
Powrót do góry

Adzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 18-05-2011, 9:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja myślę, ze nie chodzi o to, ze popełniłaś błąd w ktorymś miejscu. Fundacje, czy inne organizacje zajmujące się dotacjami patrzą ogólnie na pomysł, na to czy wg nich będzie to dochodowe, czy nie "wyrzucą pieniędzy w błoto". Widocznie dla nich ogólny pomysł nie jest dobry (a nie pkt.3 par. 5).
Możesz spróbować poszukać szczęścia w innych organizacjach, albo zaczekać na środki z UP.

A nie przyszło Ci na myśl, zeby zapytać o uzasadnienie odmownej decyzji?

13.12.2015 Serduszko
Powrót do góry

wonderofnature

PostWysłany: Sro 18-05-2011, 10:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Właśnie zaraz do Nich jadę i dowiem się wszystkiego, może udzielą mi jakichś informacji. Uśmiechnięta

/Albert Camus/
Powrót do góry

Adzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 18-05-2011, 10:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No to popytaj. Wydaje mi sie, ze powinni uzasadnic swoją odmowę.
Napisz jak poszło.

13.12.2015 Serduszko
Powrót do góry

wonderofnature

PostWysłany: Sro 18-05-2011, 12:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Adzia, byłam i dostałam do wglądu kartę oceny merytorycznej. Oceniały to dwie osoby, każda na swój sposób, ale ta karta nie była podpisana, więc zapytałam dlaczego? Chyba mam prawo wiedzieć kto ocenia mój pomysł na biznes? Wściekła W każdym razie wyszło na to, że mam bardzo dużą konkurencję, nie wzięli tylko pod uwagę, że w promieniu 20 km od mojej lokalizacji nie ma ani jednego sklepu zoo, ani salonu! Wymagają ode mnie więcej zaświadczeń, że posiadam uprawnienia do tego zawodu, mimo, iż nikt więcej takowych mi nie wyda, posiadam zaświadczenie wydane na podstawie rozporządzenia Min. Nauki i czegoś tam, w którym jasno jest napisane "uprawnia do wykonywania zawodu Groomera"! Skonsternowana Kazali napisać protest-odwołanie i będą rozpatrywać jeszcze raz. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Uśmiechnięta

/Albert Camus/
Powrót do góry

Adzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 18-05-2011, 16:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Rozumiem, ze napisałaś to odwołanie. Dobrze zrobiłaś. A z tym brakiem podpisu, to paranoja. Skoro z nich takie urzędasy, to niech biorą odpowiedzialność za swoje widzimisię.
A nie mozesz dorobić jeszcze jakichś kursów?
Nie znam się na tej dziedzinie, więc nie wiem co mogłabyś się jeszcze nauczyć. Uśmiechnięta
Moze coś z przedsiębiorczości?

13.12.2015 Serduszko
Powrót do góry

wonderofnature

PostWysłany: Sro 18-05-2011, 19:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Sęk w tym, że to jest jedyny kurs jaki przygotowuje do tego zawodu, uzyskałam zaświadczenie o jego ukończeniu i prawie wykonywania zawodu groomera na podstawie rozporządzenia Min. Edukacji i Nauki. Sami nie wiedzą co pisza Uśmiechnięta. Ale mój D. zasunął im takie odwołanie, że im gacie spadną Śmiejąca się . Mam nadzieję, że to coś da, będę informować na bierząco Uśmiechnięta . Buziaki.

/Albert Camus/
Powrót do góry

dotka
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 14

PostWysłany: Sro 18-05-2011, 20:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Napisz bliżej z jakiego funduszu dotacja - to może wiele wyjaśnic. Czy to jakieś działanie w ramach funduszy europejskich?
Powrót do góry

wonderofnature

PostWysłany: Czw 19-05-2011, 7:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jest to działanie 6.2. z tego programu Kapitał Ludzki. Doszło do mnie jeszcze, że miałam szansę się dostać do projektu, ale poobniżano mi punkty. W trzech podpunktach oceny były wyższe, a potem pozmieniane na niższe. A zabrakło mi właśnie trzech punktów Zszokowana Napisaliśmy to wszystko w odwołaniu, jadę je dzisiaj zawieźć Uśmiechnięta

/Albert Camus/
Powrót do góry

olgaA

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Byk
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Sro 26-10-2011, 13:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jak już dostaniecie dotacje lub w inny sposób zalżycie działalność polecam wam /reklama/ - swietna sprawa dla świeżych przedsiębiorców którzy chcą przetrwać i liczy się dla nich każdy grosz, a zwłaszcza na początku. Naprawde bardzo pomocne. poszukajcie na google albo FB Uśmiechnięta
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Finansowanie działalności Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do: