Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Druga ziemia

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Filmy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szametu

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Kogut
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Czw 17-11-2011, 22:22    Temat postu: Druga ziemia Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

gatunek: Dramat, Sci-Fi
premiera: 18 listopada 2011 (Polska) 24 stycznia 2011 (Świat)
reżyseria: Mike Cahill

William Mapother - John Burroughs
Brit Marling - Rhoda Williams

Cytat:
W czasie, gdy organizowana jest pierwsza wyprawa na odkrytą kilka lat wcześniej planetę bliźniaczo podobną do Ziemi, młoda kobieta nawiązuje romans ze znanym kompozytorem, który żyje w odosobnieniu po tragicznej śmierci żony. Ukrywa jednak przed nim rolę, którą w tej śmierci odegrała...

YYY ... taki mniej więcej miałem wyraz twarzy po skończonej projekcji filmu. Nawet nie wiem, jak długo siedziałem z takim wyrazem twarzy, choć długo musiało być wystarczająco, skoro tacka z dvd sama się wysunęła. Szczerze muszę powiedzieć, że gdybym był w kinie, wstałbym z oklaskami i prośbą o bis. Dawno film tak mnie nie urzekł jak ten. Dawno, taka zwykła ludzka prostota i łatwość opowiadania nie wywarła na mnie tak dużego wrażenia.

Wybrałem film przypadkiem, licząc na dobre kino sf, a okazało się że otrzymałem miks dramatu/melodramatu i czegoś z domieszką sf. Pomijając już wątki kluczowe dla gatunków (dramat nie jest do końca dramatem, a sf nie jest do końca sf) całość układa się doskonale aż do końca ? Szczęśliwie lub nie, film kończy się w momencie, kiedy właśnie wielu może skończyć z karpiem na twarzy, samemu zastanawiając się co do cholery było dalej ?

Wielka zaleta to prowadzenie obrazu. Krótkie, nie skupiające się za długo w jednym miejscu, przeskakujące i pokazujące tylko chwile. Jak w filmie, w którym to bohaterowie właśnie chwilami żyją. A może dla chwil ? Całe wyjaśnienie filmu ? Takowego brak, co stanowi o sile przekazu. Z jednej strony jedna osoba próbuje się pogodzić z własnym czynem, a obok niej (równocześnie z nią?) ktoś zupełnie inny stara sobie ułożyć życie po stracie. Powiedzieć przepraszam było by zbyt łatwe i nie rozwiązało by problemu. Zmierzenie się z duchami z przeszłości powoduje jeszcze większy ból, niż sama utrata. W depresyjno - przygnębiający nastrój 'wpycha' dodatkowo narracja i głos Rhody. Za co oklaski się należą.

Pewnie, może i zbyt przygnębiająca postać ojca, który utracił rodzinę. Zbyt kolorowa. W moim mniemaniu powinna być bardziej szara, pozbawiona życia. Jednak to osobiste odczucia.

Śmiem twierdzić, iż film prowadził by się sam z muzyka w tle. Bez narracji i dialogów. Doskonała. Dawno muzyka z filmu tak mnie nie zachwyciła jak ta. Prosta, nie popadająca w szczególny ton. Prosta i pomagająca zrozumieć bohaterów.

Ostatni raz bawiłem się tak dobrze oglądając 'The man form earth.' Musze powiedzieć, że wiele filmów przewinęło się w tym czasie, jednak żaden nie pozostał tak długo pomiędzy uszami jak ten właśnie.

Cytat:
our memories are implant by earth 2 - nie jesteśmy prawdziwi. jesteśmy wytworem wyobraźni z ziemi 2

Podpis nie obnnosze sie z obchodzeniem swiat
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Lisanne
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Czw 17-11-2011, 23:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wczoraj oglądałam trailer i zaciekawił mnie bardzo, a już po tym co napisałeś, koniecznie chcę obejrzeć Uśmiechnięta.
Powrót do góry

scoto
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 18-11-2011, 9:11    Temat postu: Re Druga ziemia Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

szametu napisała:
Ostatni raz bawiłem się tak dobrze oglądając 'The man form earth.' Musze powiedzieć, że wiele filmów przewinęło się w tym czasie, jednak żaden nie pozostał tak długo pomiędzy uszami jak ten właśnie.

Dopiero po przy tym zdaniu pomyślałam - a może warto? Może to nie pitu pitu i inne ble ble? Dlatego zaryzykuję i (prawie - po opisie) w ciemno obejrzę, zobaczymy co to. Puszcza oko
Powrót do góry

scoto
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Nie 20-11-2011, 21:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zobaczyłam co to i... trochę pitu pitu było. Śmiech do łez
A poważnie, kino z wagi średniej, oglądając nasuwa się masę pytań,wątpliwości i w miarę oglądania zniesmaczenia. Przynajmniej z mojej strony. Spodziewałam się czegoś lepszego, bardziej dającego do myślenia, mniej przewidywalnego. Całość jako całość zjadliwa, jednak mnie nie porwała.

The man from earth lepszy. Złośliwa
Powrót do góry

szametu

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Kogut
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Nie 20-11-2011, 21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Cóż. To było/jest kino niezależne, które chociażby z tej racji nie może się równać z wymienianym przez nas filmem (TMFE.) ... Jednak szukając odpowiedników w kinie komercyjnym, lub inaczej mówiąc, bardziej profesjonalnym ciężko znaleźć odpowiednika, który by podjął się skrzyżować rękawice z tym filmem (nowa ziemia), nie bojąc się przegranej Puszcza oko

Podpis nie obnnosze sie z obchodzeniem swiat
Powrót do góry

scoto
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Nie 20-11-2011, 22:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Pod tym względem się zgadzam, chociaż może gdyby na potencjalnej drugiej ziemi był lalusiowaty wampir itd. Śmiech do łez
Na serio, gdyby kilka rzeczy bardziej dopracowali film byłby dużo lepszy, póki co było zbyt dużo nieścisłości i zbyt dużo oczywistości, żeby ten film mnie bardziej zadowolił. Puszcza oko Jak dla mnie takie 4-. Cool
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Filmy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do: