Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Drugie imię dla dziecka
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Imię dla dziecka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
elle

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Kogut

PostWysłany: Sob 25-11-2006, 18:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

he he u nas to była zabawna historia, zastanawialiśmy się z męzem ze jak damy to po jego ojcu, ale doszliśmy do porozumienia że jednak Mateusz będzie nosił jedno imie.
Po porodzie mąż pojechał do urzedu po akty urodzenia...
no i nie zwróciłam uwagi, jakoś po chwili patrze a tam Mateusz Zbigniew....

Mężowi się zapomniało ze mieliśmy drugiego nie dawać he he Bardzo uśmiechnięta Bardzo szczęśliwa Bardzo szczęśliwa Bardzo szczęśliwa Złośliwa

Podpis Najbardziej boję się tych, których kocham bo tylko oni potrafią mnie zranić...
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Skorpion
Pochwał: 4

PostWysłany: Nie 26-11-2006, 13:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

efrell napisała:
obsessione napisała:
No nie wiem jak to jest, ale nasłuchałm się że to tylko kłopot w wypełnianiu dokumentów itp... Nie wiem bo nie mam drugiego imienia ale mam strasznie dlugie nazwisko wiec nawet nie chcialabym miec.
Pozdrawiam

Ja mam dwa imiena i jakoś nigdy nie miałam kłopotu z żadnymi papierami. Do tego chcę mieć dwu-członowe nazwisko i też jakoś nie widzę w tym wielkiej tragedii, mimo że ludzie mówią Przewraca oczami . Braknie paniusiom w okienku kratek - ich problem Cool

Widzisz Eferell moja praca poniekąd (jest to bardziej skomplikowane) jest związana z wprowadzaniem danych osobowych. Jak mam wpisać: Mieczysława Stanisława Kowalska-Trzepiecińska, to mnie krew zalewa. Śmiejąca się
Wiem dobrze, że przez pracę mam taki uraz do długich i dwuczłonowych imion i nazwisk, no ale już tak mam.
Też zawsze mówiłam sobie, że będę miała dwuczłonowe nazwisko, ale zrezygnowałam, bo tak na prawdę (jak dla mnie) jest to troszkę uciążliwe. Neutralna
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Nie 26-11-2006, 16:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ostatnio miałam w pracy klienta, który miał wpisane w dowodzie osobistym 3 imiona Zszokowana i wszystkie 3 były długie Bardzo smutna Pierwszy raz się z czymś takim spotkałam.

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

ModerateYield

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Koza

PostWysłany: Nie 26-11-2006, 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia napisała:
Ostatnio miałam w pracy klienta, który miał wpisane w dowodzie osobistym 3 imiona Zszokowana i wszystkie 3 były długie Bardzo smutna Pierwszy raz się z czymś takim spotkałam.

Faktycznie dziwnie bo w Polsce prawo zezwala na dwa imiona
Cytat:

Zgodnie bowiem z art. 50 ustawy Prawo o aktach stanu cywilnego (DzU 1986 nr 36 poz. 180) Podtrzymuje się zakaz nadawania więcej niż dwóch imion, pisanych osobno, bez łącznika, żeńskich dla dziewczynek, męskich dla chłopców. Wyjątkowo imię żeńskie Maria można — zgodnie z tradycją — nadać jako drugie imię chłopcu, np. Artur Maria, Tadeusz Maria.

ulunius osobiście mnie nie interesuje że Ciebie jako urzędnika może krew zalewać gdy masz długie imie, imiona , nazwisko czy nazwiska wprowadzać-wybacz ale moja przekonania co do użycia danej liczby imion czy nazwisk nie zależą od czyjegoś nadmiaru pracy, a jestem za dwoma imionami bo jak można mieć dwa to dlaczego mieć jedno-mówię o imionach bo nazwisko nie jest przedmiotem mojego wiekszego zainteresowania.

Podpis a tak sobie żyję...
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Nie 26-11-2006, 20:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mnie krew nie zalewa jako urzędnika bo nim nie jestem.
Wyrażam tylko swoje odczucie.
A Twoją wypowiedź odbieram jako: jak można mieć pięć imion to czemu mieć jedno...
Mi osobiście jedno wystarcza.
Powrót do góry

ModerateYield

PostWysłany: Nie 26-11-2006, 20:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

ulunius napisała:
Mnie krew nie zalewa jako urzędnika bo nim nie jestem.
Wyrażam tylko swoje odczucie.

No to dokładnie tak jak ja -z tym odczuciem, a i urzędnikiem również i
Prosze nie sens czy jesteś czy nie jesteś urzędnikiem był sprawą
ulunius napisała:
A Twoją wypowiedź odbieram jako: jak można mieć pięć imion to czemu mieć jedno...
Mi osobiście jedno wystarcza.

i dokładnie tak należy odebrać
ja lubię mieć dwa ale gdyby prawnie dopuszczano trzy, mieć trzy bym mogła Uśmiechnięta

Podpis a tak sobie żyję...
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Nie 26-11-2006, 22:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

ModerateYield napisała:
Edzia napisała:

Faktycznie dziwnie bo w Polsce prawo zezwala na dwa imiona

Wiem. Nawet poszłam z tym dowodem spytać szefowej, co z tym fantem zrobić, a ona na to, wpisać tak jak jest w dowodzie Uśmiechnięta

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

may_ka
Gość

PostWysłany: Wto 02-01-2007, 16:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moja córcia nie posiada drugiego imienia . Zerwaliśmy z tradycją " po kimś tam ... " Oczywiście wszystko wg własnego uznania ... Pozdrawiam
Powrót do góry

wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Ryby
Pochwał: 5

PostWysłany: Wto 02-01-2007, 19:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moja córcia nie ma drugiego imienia z mojej winy, możecie nie uwierzycie ale byłam tak przejęta chrztem, wybraniem imienia(pierwszego), że kompletnie zapomniałam o drugim, dlatego sie śmieje do męża że drugie dziecko, jakby była córa to nazwiemy Maria Magdalena, to bede 2 jakby imiona i juz nie zapomne. Choć niektórzy traktują to imie jak jedno, ja jak dwa.
Powrót do góry

anec

Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Czw 22-03-2007, 21:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja synkowi dałam jedno imię, chociaż zastanawialiśmy się nad drugim dość długo (IWAN),w sumie pięknie to brzmi Piotr Iwan...... Mój brat ma dwa imiona i całe życie zamiast być Danielem (jego pierwsze imię) był Adamem (drugie imię) z tego powodu wolałam by Piotrek był Piotrkiem.
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 22-03-2007, 21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ojciec mojego męża mówi do niego Daniel (męża drugie imię) nigdy nie słyszałam żeby powiedział do niego Kamil (jego pierwsze imię). Diablica lub Bardzo wściekła Dla mnie jest to dziwne. Skonsternowana
Powrót do góry

Binio

Zodiak chiński: Świnia
Pochwał: 2

PostWysłany: Pią 23-03-2007, 9:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

U nas wszyscy mają po dwa imiona. Ja mam na drugie Maria, mąż Arkadiusz ( Bardzo szczęśliwa ), Artur jest Andrzej. Oli pewnie też się dostanie. Nigdy nie miałam problemów z dokumentami, a dwa imiona-czemu nie- drugie podobno jest od patrona.
Powrót do góry

Kasia

Zodiak: Ryby
Użytkownik zbanowany
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Pią 23-03-2007, 13:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mój ojciec ma Edward Adam, ale wszyscy mówią do niego Adam. Czasami, jak ktoś powie: pan Edward B..., to chwilę się zastanawiam, o kogo chodzi Śmiejąca się Śmiejąca się

Podpis Jeszcze 12 dni Bardzo szczęśliwa Bardzo szczęśliwa Bardzo szczęśliwa
Powrót do góry

Cornelia

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Czw 16-08-2007, 7:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mój synek ma na drugie Feliks
Powrót do góry

Gonia14

PostWysłany: Czw 16-08-2007, 7:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moi synowie mają dwa imiona. Tak chcieliśmy Uśmiechnięta
Ja mam jedno i było mi smutno Smutna
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Imię dla dziecka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 3 z 8

Skocz do: