Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Dziecko. Rozwód. Decyzje. Co robić?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Kobiet :: Strona Główna -> ''Smutno mi'' | ''Jestem zła'' | ''Mam Problem''
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
StaleNiepoprawna

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Wto 15-03-2016, 8:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Niestety muszę się z Tobą nie zgodzić. A przynajmniej nie w 100%. Przyszłam tu, ponieważ chciałam, potrzebowałam, aby ktoś spojrzał na moją sprawę z innej perspektywy. Z nami, ludźmi, jest tak, że nie potrafimy obiektywnie oceniać siebie samych.
Spróbuj poczuć się tak jak ja. Załóżmy, że zobaczyłaś w jakiejś gazecie górę i zapragnęłaś z niej skoczyć. Pojechałaś do miejsca, gdzie ona jest. Mozolnie, po wielu trudach, wdrapałaś się na nią. Bierzesz rozbieg, żegnasz się ze światem i... Zatrzymujesz się tuż nad krawędzią. Wahasz się, nagle tracisz pewność, że tego chcesz. Siadasz na brzegu, zwieszając zeń nogi. Z jednej strony niczego bardziej nie pragniesz, a z drugiej sama już nie wiesz, czego chcesz.
Teraz rozumiesz? Wyborów trudno się dokonuje, a tym bardziej tych nieodwracalnych. I wtedy potrzebujesz rad, spojrzeń z innych (czasem szerszych) perspektyw.
Tak, czy inaczej - dziękuję

Podpis <3 17.11.2015 <3
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

dzastek
Młodsza Moderatorka
Młodsza Moderatorka

PostWysłany: Wto 15-03-2016, 17:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Podjęłaś już decyzję, zanim nawet zapytałaś nas o zdanie. Nie docierają do Ciebie żadne słowa i na wszystko masz argumenty. Męża skreśliłaś, chcesz nowego faceta. Nie ma o czym dyskutować. Puszcza oko
Powrót do góry

Nesca

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Sro 16-03-2016, 10:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

StaleNiepoprawna, moje zdanie na ten temat jest takie...

Poniekąd widzę, że w każdej odpowiedzi generalnie starasz się "bronić" drugiego Partnerta - tego starszego. Co wydaje mi się, że powinno Ciebie samą pokierować, nieco, w odpowiedzi na swoje pytanie. Uśmiechnięta

Co do bobasa, jasne, że rozwód, czy separacja nie są super dla dziecka, w jakimkolwiek wieku dorastania. Zgodzę się.

Jednakże, jestem w związku z mężczyzną, który też ma dziecko. I też zawsze się zastanawiałam czy odejście od jego byłej kobiety ( nie byli małżeństwem) nie będzie miało jakiegoś konkretnego wpływu na dziecko.
Zawsze tłumaczył mi to w ten sposób: Chciałabyś, żeby Twoje dziecko wychowywało się przy obojgu rodziców i patrzyło na ich kłótnie.. na życie jakby zupełnie obcych ludzi, którzy nie dadzą mu poczucia "rodziny"?
Obserwuję jego dziecko bardzo uważnie, słucham co mówi, jak się zachowuje itd. I teraz widzę, że miał rację. Dodam, że "rozejście się" dorosłych, nie ograniczyło w żaden sposób kontaktu z dzieckiem. Wszystko się da, tylko trzeba umieć się dogadać.

Skoro twierdzisz, że Twój mąż nie jest tak dobrym ojcem, jak mógłby być ten drugi.. to też na jakiejś podstawie wnioski takie wyciągnęłaś Puszcza oko

Jeśli jesteś w stanie powiedzieć sama sobie "Kocham Go" w stosunku do starszego partnera, to wydaje mi się, że zrobisz dobrze odchodząc. Bardzo prawdopodobnym jest, że zostając w obecnym związku z biegiem czasu wygasać będą wszelkie ludzkie emocje...

Trzymam za Ciebie kciuki
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 3

PostWysłany: Sro 16-03-2016, 13:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jeśli dziecko ma patrzeć na ciągłe awantury rodziców, to pewnie, że lepszy rozwód. Tutaj nie było o tym wspomniane i w sumie ciężko patrzeć na to pod tym względem. No nie wiem.
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Kobiet :: Strona Główna -> ''Smutno mi'' | ''Jestem zła'' | ''Mam Problem'' Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

Skocz do: