Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dziwne imiona cz. II
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Plotki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anhedonia89

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Pią 25-02-2011, 8:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia napisała:
No może. Puszcza oko Chociaż miałam jeden przypadek, który był raczej czarnym humorem. Puszcza oko

Z tym Dębem to pamiętam. Zdaje się, że rodzice tego dziecka odwoływali się do sądu, bo im odmówiono rejestracji tego imienia. Śmiejąca się

No dokładnie, a z tego co dobrze pamiętam to argumentowali to tym, że 'Dąb' znaczy silny i coś tam jeszcze, żeby żyło mu sie lepiej itp. Jak dla mnie by żyło mi sie znacznie gorzej, zwłaszcza w dzisiejszych czasach...
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

ABCbielizny

PostWysłany: Sro 02-03-2011, 8:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie lubię imienia Iwo. A moje ulubione to Julka, Maja, Oliwia. A Konwalia pierwsze słyszę, ale może się łatwo przyjąć. Bardzo ładne imię.
Powrót do góry

ol_ka1981
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 09-03-2011, 17:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Przypomnialo mi sie jeszcze jedno dziwne imie. Chodzi mi mianowicie o imie meskie Modest. Zszokowana
Powrót do góry

Alessa

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Sro 09-03-2011, 19:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jeśli chodzi o mnie to zam osoby o takich imionach jak:

Ariel
Dorian
Eni
Córka koleżanki ma na imię Liwia

Słyszałam też o dziewczynach:

Denisa
Orietta
Powrót do góry

yakamoz

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 1

PostWysłany: Sro 09-03-2011, 19:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Liwia to coraz bardziej spotykane imię. Uśmiechnięta

Podpis Żal, że się za mało kochało, że się myślało o sobie ...
Choćby się łzy wypłakało, to teraz wszystko za mało ...
Powrót do góry

Fretka

Pochwał: 2

PostWysłany: Czw 10-03-2011, 14:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dla mnie dziwaczne są te wszystkie spolszczone: Dżessiki, Samanty, Andżeliki czy Dennisy. Przewraca oczami
Starodawny Bożydar, czy Miłomłyn to też przegięcie, tym razem w drugą stronę.
Natomiast imiona-nieimienne: Dąb, Miłość - kompletna paranoja. (tak można nazwać ewentualnie kota, ale nie dziecko!). Bardzo szczęśliwa
Powrót do góry

Alessa

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Czw 10-03-2011, 21:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

yakamoz napisała:
Liwia to coraz bardziej spotykane imię. Uśmiechnięta

Być może, ja się w każdym razie zetknęłam z nim po raz pierwszy. Uśmiechnięta
Powrót do góry

ol_ka1981
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 11-03-2011, 8:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Znow dziwaczne imie mi sie przypomnialo. Hipolit. Zszokowana
Powrót do góry

scoto
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Pią 18-03-2011, 11:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Pewnie mnie tu zaraz zbanujecie bo pomyślicie, że jestem złośliwa, ale naprawdę tak nie jest.

Miałam kiedyś znajomych maniaków komputerowych, którzy mieli koty. Jednemu dali na imię Monitor, drugiemu Pecet. Dla zwierzaków te imiona wydały mi się dziwne, ale jak można tak nazwać dziecko? Zszokowana
Coral, jeśli Cię uraziłam to bardzo przepraszam, nie chciałam. Płacze lub Bardzo smutna

Hmm... Coral, może nie Monitorku, ale bardziej jakoś Monek czy coś w tym stylu? Brzmi bardziej normalnie. Swoją drogą biedny dzieciak...

A ja myślałam, że mnie rodzice skrzywdzili wybierając mi imię, ale jak czytam ten wątek to zaczynam się cieszyć, że im bardziej nie odbiło. Niezdecydowana Wolę jednak normalne imiona, moda modą, ale jak później takie dziecko będzie się czuło w dorosłym życiu?
Powrót do góry

Jarhead

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Świnia

PostWysłany: Pią 18-03-2011, 11:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Cóż, mam znajomego, który ma na imię Erniew.

Uwagi  Sprawdzaj post przed wysłaniem!
Gizmowa.
Powrót do góry

Jaga

PostWysłany: Pią 18-03-2011, 12:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Imiona, które wydają nam się dziwne nie są dziwne ani dla ludzi je noszących, ani dla ludzi je nadających.
Mnie najbardziej zadzwiają imiona spolszczone "na siłę" - Kewin, Dżesika, Andżela itp.
Co osoba, to różny gust Puszcza oko .
Powrót do góry

september
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 18-03-2011, 12:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Imię Liwia, mi osobiście, bardzo się podoba.

Ostatnio poznałam chłopaka o imieniu Barnaba.
Z rzadko spotykanych mam też kolegę Tymoteusza, choć teraz imię to jest coraz częściej słyszane.
Powrót do góry

Gizmowa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pią 18-03-2011, 12:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Tymoteusz piękne imię - mój A. chciałby tak nazwać synka. Puszcza oko
I muszę się zgodzić, że te wszystkie imiona nie są dziwne dla rodziców czy osób, które je noszą. Puszcza oko
Powrót do góry

Jaga

PostWysłany: Pią 18-03-2011, 12:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Liwia to piękne imię, rozważaliśmy je dla naszej córeczki Uśmiechnięta .
Powrót do góry

scoto
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 18-03-2011, 15:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Tutaj raczej nie chodzi o to, że imię jest dziwne tylko bardzo rzadko spotykane i dlatego zwraca uwagę. Teraz np. mało kto daje dziewczynce na imię Genowefa, Hermenegilda itp. a kiedyś to było częste. Moda zwyczajnie się zmienia i gusta. Kto wie - może kiedyś Monitor będzie powszechnym imieniem? Puszcza oko

Ale fakt faktem, że czasami rodzice nie pomyślą i mogą dziecku zrobić krzywdę dając mu oryginalne imię. Bo jeżeli Andżelika jeszcze jakoś wygląda u nastolatki to u dorosłej kobiety niezbyt. Z kolei Stanisław, jak chodziłam do szkoły był wyśmiewany, ale już w trakcie studiów było ok. Maksymilian niby dobrze brzmi, jednak często słyszę od osób starszych jak koleżanka woła swojego synka "Maks", że nazwała dziecko jak psa. Niezdecydowana Wszystko zależy od otoczenia, wychowania itd.

Nie wiem jakie imiona wybiorę dla swoich maluchów, ale mam nadzieję, że nie będą mieli do mnie pretensji o nic. Puszcza oko
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Plotki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Następny
Strona 3 z 12

Skocz do: