Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dziwne imiona cz. II
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Plotki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
september
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Wto 01-11-2011, 13:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Może nie są Gizmowa. Nie wiem, czy Kasia Figura planuje z dziećmi wyjechać za granicę, ale tutaj te imiona brzmią... dziwnie. Zgadzam się, że to sprawa rodziców, jak nazywają dziecko. Mimo wszystko uważam, że niekiedy przydałoby się wyhamowanie fantazji Puszcza oko.

I jeszcze jedno imię: mojej szwagierki kolega z dziewczyną nazwali dziecko Jezus Judasz Zszokowana. Jeśli ktoś miałby chęć zadać pytanie czy dziecko jest ochrzczone, to od razu odpowiem, że nie wiem.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

sensitive1988

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Wto 01-11-2011, 14:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

september napisała:
Może nie są Gizmowa. Nie wiem, czy Kasia Figura planuje z dziećmi wyjechać za granicę, ale tutaj te imiona brzmią... dziwnie. Zgadzam się, że to sprawa rodziców, jak nazywają dziecko. Mimo wszystko uważam, że niekiedy przydałoby się wyhamowanie fantazji Puszcza oko.

I jeszcze jedno imię: mojej szwagierki kolega z dziewczyną nazwali dziecko Jezus Judasz Zszokowana. Jeśli ktoś miałby chęć zadać pytanie czy dziecko jest ochrzczone, to od razu odpowiem, że nie wiem.

Nie sądzę żeby było ochrzczone bo dzieciom nie można nadawać imienia Jezus. Żaden ksiądz by do tego nie dopuścił.
Po II wojnie światowej i wcześniej księża nie zgadzali się żeby nadawać dziewczynką imię Maria. Z reguły zastępowano imieniem Marianna.

Podpis "Czasem z dnia na dzień zmienia się wszystko..."

Stronger than yesterday...
Powrót do góry

scoto
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 01-11-2011, 15:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Gizmowa - jeśli w danym regionie jakieś imię jest powszechne i akceptowane to nie widzę problemu. Jak już pisałam imię powinno być odpowiednie do danego środowiska, ale jeśli to jest zwykłe widzimisię rodziców i chęć pokazania jakie ich dziecko jest wyjątkowe to, przepraszam bardzo, ale dla mnie to głupota. Dla mnie to krzywda dla dziecka bo wiadomo jak koledzy/koleżanki mogą się z niego wyśmiewać. Rozumiem imię, które rzadko się spotyka, sama mam takie, ale nie jakieś zapożyczenia z innych kultur, które u nas brzmią śmiesznie. Trzeba myśleć nie tylko o sobie i własnych zachciankach, ale też przyszłości dziecka. Tak z ciekawości - co brałaś pod uwagę wybierając imię dla Tymka? Bo chyba nie panującą modę i chęć wyróżniania się?
Powrót do góry

Gizmowa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Wto 01-11-2011, 16:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Scoto, maz zawsze chcial tak dac synowi na imie, a ja po dlugich namowach zgodzilam sie. Nie ma tu zadnej glebokiej historii, ani zadnego celu. Puszcza oko
Powrót do góry

nieaktywna1

Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Wto 01-11-2011, 17:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Hipolita albo Mercedes dwa damskie imiona...
Powrót do góry

ewka0211

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Koza

PostWysłany: Sro 02-11-2011, 23:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja znam - Joachim i Emanuel. Lila i Noemi. I też dziwne jest Borys, ale mi się podoba to imięUśmiechnięta)
Powrót do góry

Anna26

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Czw 03-11-2011, 10:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Sąsiadka nazwała córkę Viviana.

Podpis "Na twoją obcość, na moją inność, na dwie połowy w jednej łupinie(...),na nieustanne sobą zdziwienie, na gniew i krzywdę i przebaczenie- wybieram Ciebie."
Powrót do góry

Lisanne
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 03-11-2011, 10:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Anna26 napisała:

Może i niespotykane, ale mnie się podoba to imię Uśmiechnięta.
Powrót do góry

ewka0211

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Koza

PostWysłany: Czw 03-11-2011, 17:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Słyszałam o imieniu Kosmo... jak wam się podoba?
Powrót do góry

Gonieczka

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Pią 04-11-2011, 11:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Hmm niekiedy ludzie dają imiona zaczytane w jakieś książce, które nie mają jakiegoś żadnego znaczenia.
Niektórzy dają imiona np. "Nadzieja" a dziecko będzie cierpieć gdyż rówieśnicy będą się śmiać i mówić "Nadzieja matką głupich" lub inne teksty będą leciały.
A niektórzy dają imiona dzieciom danego miesiąca(niekoniecznie po polsku np.April)
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Majek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Świnia

PostWysłany: Nie 06-11-2011, 16:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Anna26 napisała:

To podobnie brzmi, równie niespotykane imię Bibiana.

Podpis Serduszko 23.07.2011 Serduszko 15.01.2013 Serduszko Love is in the air
Powrót do góry

ol_ka1981
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Nie 06-11-2011, 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kilka dni temu po raz pierwszy zetknęłam się z imieniem Annaliza.
Powrót do góry

Majek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Świnia

PostWysłany: Nie 06-11-2011, 20:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

ol_ka1981 napisała:

Ojej.. Zszokowana
Chyba córka jakichś bardzo zapalonych ekonomistów. Puszcza oko

Podpis Serduszko 23.07.2011 Serduszko 15.01.2013 Serduszko Love is in the air
Powrót do góry

Lisanne
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Nie 06-11-2011, 20:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

ol_ka1981 napisała:

Że co? Gdzie się zetknęłaś z tym imieniem?
Może sobie zmienię na takie Cool.
Powrót do góry

ol_ka1981
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Nie 06-11-2011, 21:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Majek napisała:
Ojej.. Zszokowana
Chyba córka jakichś bardzo zapalonych ekonomistów. Puszcza oko

Nie, to starsza pani. Bardzo szczęśliwa

Lisanne napisała:
Że co? Gdzie się zetknęłaś z tym imieniem?
Może sobie zmienię na takie Cool.

W gazecie lokalnej. Bardzo szczęśliwa

Ostatnio zmieniony przez ol_ka1981 dnia Nie 06-11-2011, 21:10, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Plotki Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Następny
Strona 6 z 12

Skocz do: