Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Dziwne zwyczaje
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zagranica
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gizmowa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 1
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Nie 26-06-2011, 16:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dzastek a ja bym stwierdziła, że właśnie zwracają uwagę na światła. Złośliwa
Jak jest czerwone to idą, a jak zielone to stoją. Złośliwa
I ja ogólnie odebrałam ludzi bardzo pozytywnie, każdy miły, sympatyczny i uśmiechnięty. Każdy skory do pomocy, nie zostawia w potrzebie.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Lisanne
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Nie 26-06-2011, 16:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Majek napisała:
Może to nie zwyczaj, ale coś na pewno niebywałego.
Otóż Irlandczycy jak to siebie nazywają - nie są wielkimi fanami owoców, żeby nie mówić, że prawie wcale ich nie jedzą. I niedawno gdy miałam w pracy na przerwie koszyczek czereśni to jedna osoba zapytała: co to jest? Jagody? Inna nazwała czereśnie winogronem. Cool

Majek ale śmieszne Śmiejąca się.
To skoro Irlandczycy nie jedzą owoców, to jest jakiś problem z ich zakupem?
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies
Pochwał: 3

PostWysłany: Sro 29-06-2011, 15:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dzastek nie w każdej części UK tak jest jak piszesz - u mnie bardzo dbają o ogródki przed domem, miasteczko jest bardzo czyste i wszędzie pełno kwiatów, a przed domami jest zawsze skoszona trawa. Składowisko to właśnie coś bardzo rzadko spotykanego.
Nie zauważyłam też żeby chodzi po jezdni, jak chcieli. Puszcza oko
Maja u mnie w markecie normalnie można dostać czereśnie, a moi znajomi dużo jedzą owoców. Najwidocziej co kraj to obyczaj. Uśmiechnięta

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

Majek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Świnia

PostWysłany: Wto 27-12-2011, 20:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie jest to zwyczaj, ale prawo:
- po 22 nie kupi się w żadnym sklepie alkoholu, w niektóre Święta jest całkowity zakaz.
- nie można kupić dwóch lub więcej rzeczy, które zawierają paracetamol. Przykład: chciałam kupić rozpuszczalny Panadol na grypę i syrop na kaszel - nie pozwolono mi. Śmiejąca się
Ot takie tu mamy absurdy. Uśmiechnięta

Podpis Serduszko 23.07.2011 Serduszko 15.01.2013 Serduszko Love is in the air
Powrót do góry

Jolene

PostWysłany: Sro 28-12-2011, 11:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wszyscy mówią, że Anglicy są stonowani i zimni. Jednak patrząc na ich ubiór, można dojść do wniosku, że płynie w nich gorąca krew. Chyba nigdy się nie przyzwyczaje do widoku dziewczynek w rybaczkach, kiedy na ulicach śnieg, albo kiedy ja chodzę w kożuchu one w sukienkach bez rajstop. Kosmos.

Dołączone po 2 minutach 57 sekundach:

Ah i zgodzę się z koleżankami wyżej. Anglicy kompletnie nie zwracją uwagi na światła. Co z tego, że czerwone, jak nic nie jedzie to przechodzą przez ulice.
Powrót do góry

Majek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 03-01-2013, 15:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

W Irlandii numery rejestracyjne samochodów zaczynają się od roku produkcji. Wygląda to tak:

W roku 2013 państwo okazało się być tak bardzo przesądne, że tablice nowych aut nie będą zaczynać się od 13, bo to zbyt pechowa liczba, tylko 131 dla aut z pierwszego półrocza i 132 z drugiego. Puszcza oko Przewraca oczami

Powrót do góry

scoto
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 03-01-2013, 15:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Majek napisała:
W roku 2013 państwo okazało się być tak bardzo przesądne, że tablice nowych aut nie będą zaczynać się od 13, bo to zbyt pechowa liczba, tylko 131 dla aut z pierwszego półrocza i 132 z drugiego. Puszcza oko Przewraca oczami

Niezłe. Śmiech do łez

Ja zauważyłam, że studenci z wymiany zawsze mówią do nas (pracowników biblioteki) na ty. Nie reagujemy bo to się rzadko zdarza a oni są przeważnie sympatyczni, ale dziwnie nam z tym. Złośliwa
Powrót do góry

Majek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 03-01-2013, 15:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

scoto napisała:

Ja zauważyłam, że studenci z wymiany zawsze mówią do nas (pracowników biblioteki) na ty. Nie reagujemy bo to się rzadko zdarza a oni są przeważnie sympatyczni, ale dziwnie nam z tym. Złośliwa

Tu do swoich współpracowników, menagerów, szefów itp., nie ważne że starszych, wręcz trzeba mówić po imieniu. Parę dobrych lat temu weszło prawo, mówiące o równouprawnieniu do tego stopnia, że nie należy stosować zwrotu Pan/Pani w stosunku do przełożonych.

Powrót do góry

scoto
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 03-01-2013, 15:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Majek napisała:
Tu do swoich współpracowników, menagerów, szefów itp., nie ważne że starszych, wręcz trzeba mówić po imieniu. Parę dobrych lat temu weszło prawo, mówiące o równouprawnieniu do tego stopnia, że nie należy stosować zwrotu Pan/Pani w stosunku do przełożonych.

W Polsce jednak jest inaczej. Wolę to co jest u Ciebie, przynajmniej nie miałabym dziwnych sytuacji z kierowniczką i jej myleniem się czy mówić mi na ty czy pani. Przewraca oczami
Powrót do góry

Majek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 03-01-2013, 15:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Scoto bo w Polsce to chyba jest bardziej wszystko z samej grzeczności.

Powrót do góry

dudi

Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Sob 05-01-2013, 13:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Majek napisała:

U mnie w pracy też tak było, lepiej się pracowało i ogólnie spędzało wspólny czas.
Powrót do góry

Kaja_xxo

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Sob 16-01-2016, 0:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja nie rozumiem tego picia herbatki o 17 Bardzo szczęśliwa

Podpis Kaja, 19 lat, Warszawa Uśmiechnięta
Powrót do góry

Ewka22

PostWysłany: Sro 03-05-2017, 20:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Aneta napisała:
Ja przeżyłam prawdziwy szok, jak będąc we włoszech na weselu zobaczyłam jak para wychodząca w Urzedu Stanu Cywilnego zostaje obrzucona - MAKARONEM. Płakałam ze śmiechu - a wszyscy myśleli, że tak się wzruszyłam.

Hahah Nie wiedziałam o tym..dobre makaron..a ugotowany NiezdecydowanaZłośliwa
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zagranica Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Strona 10 z 10

Skocz do: