Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Dziwne zwyczaje
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zagranica
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Majek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Świnia
Pochwał: 4

PostWysłany: Sob 14-03-2009, 9:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zuzka i Oczko w Irlandii jest tak samo. I oni nie moga uwierzyć, że na polskim weselu wszystko jest dla gości za darmo. Puszcza oko

Podpis Serduszko 23.07.2011 Serduszko 15.01.2013 Serduszko Love is in the air
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Barbi

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Koń
Pochwał: 1

PostWysłany: Sob 14-03-2009, 11:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Podoba mi sie,ze jak masz urodziny to masz szanse zaprosic ile osob Ci sie podoba i nie zwracasz uwage na koszty.Nie dosc,ze goscie placa z a siebie to jeszcze Ty za siebie nie placisz Uśmiechnięta .
Bo co do wesela to juz tak troche inaczej mysle.W koncu ma sie je raz w zyciu ale co kraj to obyczaj.Poza tym tu wesela nie maja klimatu.Czesto jest tak,ze czesc gosci jest w kosciele(urzedzie),troszke dochodzi na obiad i wieczorem drinkowanie z wieksza iloscia osob.
Powrót do góry

Majek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Nie 15-03-2009, 15:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ostatnio moja znajoma została zaproszona na ślub, a potem na przyjęcie weselne, za które musiała zapłacić 50€. Puszcza oko

Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies
Pochwał: 3

PostWysłany: Nie 15-03-2009, 16:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja byłam na szkockim weselu w zeszłym roku u mojego męża szefa córki. Ale tylko na imprezie, która zaczynała się o 20.00. Ślub był tylko dla najbliższych przedpołudniem. A na imprezie było 300 osób.
O 21.00 podali przekąski na tzw. szwedzkim stole a za napoje, alkohol trzeba było zapłacić samemu.
Jedynie co mi się bardzo podoba, ze nikt tu nie patrzy na prezenty. Nieważne za ile kupisz i co kupisz. Prezent kupuje się w granicach 30 Funtów.

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 8

PostWysłany: Nie 15-03-2009, 16:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A jak to jest u nich z prezentami i kopertami? Podejrzliwa
U nas na weselu jest wszystko za darmo, ale wiadomo, że nie wypada przyjść z pustymi rękami. Puszcza oko
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Nie 15-03-2009, 16:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jowita w Szkocji Państwo Młodzi robią listę preznetów. Jeżeli takowej nie ma to kupuje się jakieś drobiazgi w granicy 30 Funtów, gdyż Młodzi zaznaczają w ten sposób że nie ma listy bo oni wszystko mają co najpotrzebniejsze. Drobiazgi to: pościel, obraz, wazon, album do zdjęć, itp.
Jeżeli ktoś nie ma pomysłu na upominek to daje pieniądze ale to też 30-50 Funtów.
Nie kupuje się kwiatów.

Powrót do góry

Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 8

PostWysłany: Nie 15-03-2009, 17:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Czyli kopert raczej nie ma.
Prezent za 30 Funtów + pokrycie kosztów uczestnictwa, daje mniej więcej równowartość polskiej koperty. Puszcza oko
Dla nas to pewnie jest dziwne, bo w Polsce jest nie do pomyślenia, żeby gość za siebie płacił.
No i bardzo mi się podoba, że nie ma rankingu prezentów, ani innych konkursów typu: kto da więcej. Puszcza oko
Powrót do góry

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Wąż

PostWysłany: Nie 15-03-2009, 18:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

My dostalismy pare kopert i pare rzeczy o ktore poprosilismy.
Do urzedu moglismy zaprosic tylko 50 osob a na weselu bylo moze kolo 80?

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

Alva

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Sob 21-03-2009, 19:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja obsługiwałam takie wesela w Irlandii i byłam bardzo zaskoczona, że na każdym z nich jest średnio około 200 osób! Zszokowana
Poza tym jedzenie podawane jest tylko na samym początku. Pierw przystawka, ledwo to zjedzą od razu podaje się zupy, później danie główne i deser. Potem przemówienie i zabawa! Jedzenia już nie ma (u nas to cały czas leży na stole:P). A alkohol normalnie kupuje się przy barze. Złośliwa
Zatem kelnerzy na takim weselu są tylko potrzebni przez pierwsze 3 godzinki. Barmani mają więcej pracy. Bardzo szczęśliwa

Podpis SerduszkoUcha nadstawiam, słucham jak gra. Muzyka we mnie - w muzyce ja..Serduszko
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sob 21-03-2009, 21:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Alva to identycznie jest w Szkocji.
Ja pracuję w hotelu i jak są wesela to obsługuję jako kelnerka i my pracę kończymy o 23 - ciej Zszokowana Bo kończy się podawanie posiłków.
Pierwszy raz jak obsługiwałam to mąż nastawił się, że wrócę nad ranem a jakie było jego i moje zdziwienie jak wróciłam po jedenastej.

Powrót do góry

Alva

PostWysłany: Nie 22-03-2009, 1:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oczko, ja też pracuje w hotelu. Złośliwa

A tak z innej beczki...
Jest coś, co zauważyłam....a raczej nie zauważyłam w Irlandii. Otóż... Nie ma tu żadnego płynu do higieny intymnej! Zszokowana
No, chyba że jestem ślepa? Bo jakoś wierzyć mi sie nie chce... Zakłopotana

Podpis SerduszkoUcha nadstawiam, słucham jak gra. Muzyka we mnie - w muzyce ja..Serduszko
Powrót do góry

Majek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Nie 22-03-2009, 15:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Alva ja też zauważyłam brak tych płynów, widziałam tylko jakieś zwykłe tescowe, których wolałabym nie testować na sobie.
Podobnie wygląda sprawa ze zmywaczami do paznokci. Rozejm

Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Nie 22-03-2009, 16:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziewczyny a macie w Irlandii supermarket "Morrison"? Bo tam ja kupuję bardzo dobre płyny do higieny intymnej, chusteczki też są oraz zmywacze do paznocki.

Powrót do góry

Alva

PostWysłany: Nie 22-03-2009, 16:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Majek napisała:
Alva ja też zauważyłam brak tych płynów, widziałam tylko jakieś zwykłe tescowe, których wolałabym nie testować na sobie.
Podobnie wygląda sprawa ze zmywaczami do paznokci. Rozejm

Ja nawet nie widziałam takich Tescowych. Zszokowana
Łe matko, to ciekawe czym sie te Iryski podmywają! Złośliwa
Całe szczęście mam zapasy z PL. Bardzo szczęśliwa

Co do zmywacza, to kupiłam ostatnio taką dużą butelkę w slepie "wszystko za 2 euro" i jest super. Puszcza oko

Dołączone po 1 minucie 20 sekundach:

Oczko napisała:
Dziewczyny a macie w Irlandii supermarket "Morrison"? Bo tam ja kupuję bardzo dobre płyny do higieny intymnej, chusteczki też są oraz zmywacze do paznocki.

W mojej okolicy raczej nie ma takiego supermarketu. Niezdecydowana

Powrót do góry

Majek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Nie 22-03-2009, 16:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Alva ja kupuję z Avonu płyny zazwyczaj.
A zmywacz mam z Polski. Puszcza oko
Oczko Morrisona chyba nie ma w Irlandii, chyba że pod inną nazwą.

Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zagranica Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 5 z 10

Skocz do: