Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Egipt - planowanie, wybór miejsca i przygotowania do wyjazdu
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Wypoczynek
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dzidzia

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 2

PostWysłany: Nie 31-07-2011, 19:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia napisała:
Pamiętam, że akurat w Egipcie siedzieliśmy grupą przy recepcji i recepcjonista od razu przynosił klucze do przydzielonego pokoju zanim jeszcze wziął od nas paszporty, więc włożenie tam czegokolwiek nic by nie dało. Złośliwa

Zdarza się i tak. Ja zazwyczaj stałam z grupką i rezydentem przy ladzie recepcyjnej i recepcjonista brał od wszystkich paszporty osobiście. Bardzo szczęśliwa
Ale dużo zależy z jakim biurem podróży jedziesz, bo co biuro to ma inny przydział na pokoje. Jedni lepsze, jedni gorsze.
Jedni moi znajomi lecieli już nie pamiętam z jakiego biura, ten sam okres pobytu itp a mieli wycieczkę gratis.

Podpis Dom-to tam gdzie,choćby pod gołym niebem, ludzie są razem
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Nie 31-07-2011, 19:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

dzidzia napisała:

Ale dużo zależy z jakim biurem podróży jedziesz, bo co biuro to ma inny przydział na pokoje. Jedni lepsze, jedni gorsze.

A to to wiem. Puszcza oko Dlatego czasami jest wyjazd do tego samego hotelu w tym samym terminie, a ceny bardzo się różnią w zależności od biura podróży. Ja w zasadzie jeżdżę tylko z jednym, chociaż ostatnio coraz bardziej mnie rozczarowuje, więc może pora na zmianę.

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

niepokorna

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Wąż
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Nie 31-07-2011, 19:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

To ja jeszcze pomęczę o tym bakszyszu:
zamierzamy wykupić opcję all inclusive. Czy za każdym razem, jak będziemy korzystać z baru (napoje, drinki itp.) oraz restauracji powinniśmy być przygotowani na danie bakszyszu? Jak to jest?

Podpis Dla ciebie znajdę słońce nawet tam, gdzie nie ma nieba...
Powrót do góry

dzidzia

PostWysłany: Nie 31-07-2011, 19:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

niepokorna Ja nie dawałam bakszyszu podczas korzystania z baru czy restauracji. Napoje lałam sobie sama z automatu więc za co miałam dawać ?
Pamiętaj, jak będziesz w jakimkolwiek sklepie żeby się targować z nimi, oni to uwielbiają. Złośliwa

Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Nie 31-07-2011, 20:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

niepokorna napisała:
To ja jeszcze pomęczę o tym bakszyszu:
zamierzamy wykupić opcję all inclusive. Czy za każdym razem, jak będziemy korzystać z baru (napoje, drinki itp.) oraz restauracji powinniśmy być przygotowani na danie bakszyszu? Jak to jest?

O w życiu. Śmiejąca się
Możecie korzystać z tych barów po kilkanaście razy dziennie, więc ile tych napiwków by trzeba było dawać. Puszcza oko

Spotkałam się natomiast z tym, że niektórzy (ale to raczej nie Polacy Złośliwa )zostawiali jakieś napiwki w restauracji, gdzie je się posiłki i następnego dnia mieli za to stolik udekorowany płatkami kwiatów. Uśmiechnięta

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

dzidzia

PostWysłany: Nie 31-07-2011, 20:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia napisała:

Spotkałam się natomiast z tym, że niektórzy (ale to raczej nie Polacy Złośliwa )zostawiali jakieś napiwki w restauracji, gdzie je się posiłki i następnego dnia mieli za to stolik udekorowany płatkami kwiatów. Uśmiechnięta

No proszę. Bardzo szczęśliwa
niepokorna Egipcjanie uważają, że za wszystko należy się im bakszysz. Ale ja uważam, że powinnaś dawać tylko wtedy kiedy należy.
Jak boy hotelowy weźmie Ci bagaże, ok możesz dać.
Dla sprzątającego pokój daj, bo będziesz miała co dzień czysty pokój i świeży ręcznik do tego fajnie ułożony w wielbłąda, wachlarz, róże.

Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Nie 31-07-2011, 20:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

W hotelu, w którym ja byłam akurat była pełna kultura pod względem napiwków, tzn. można było nie dawać za nic i nikt się nie upominał.
Natomiast poza hotelem to jedna wielka masakra. Wściekła

I tak na przykład taksówkę zamawialiśmy w hotelu i opłacaliśmy ją w recepcji, ale taksówkarz był uprzejmy w nadmiarze, jak wróciliśmy wyjął nam wózek dla dziecka z bagażnika i wniósł po schodach do hotelu i za to już mu się należał bakszysz. Złośliwa
Na lotnisku ktoś z obsługi wyłożył nam walizki przy odprawie i znowu wyciągał rękę po bakszysz. W toalecie na lotnisku mimo, że wisi nad drzwiami informacja "No tips" stał jakiś gość przed wejściem, podawał papier toaletowy (jakbym sama nie mogła go sobie wziąć Przewraca oczami ) i znowu napiwek. Dlatego ja nie przepadam za krajami arabskimi.

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

dzidzia

PostWysłany: Nie 31-07-2011, 20:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Też miałam taki przypadek, że na lotnisku wyciągali łapy po bakszysz.
Ale na mnie to jakoś nie działa tylko mnie to bawi. Taki naród i takie mają zwyczaje.

Powrót do góry

niepokorna

PostWysłany: Nie 31-07-2011, 20:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No dobrze, a jeśli już przyjdzie do dawania bakszysza, to ile powinno się dać? Uśmiechnięta

Powrót do góry

dzidzia

PostWysłany: Nie 31-07-2011, 20:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

niepokorna napisała:
No dobrze, a jeśli już przyjdzie do dawania bakszysza, to ile powinno się dać? Uśmiechnięta

Drobne. Dla nich jeden dolar to już jest dużo.

Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Nie 31-07-2011, 20:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dokładnie. Jeden, dwa euro wystarczy. Uśmiechnięta

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

niepokorna

PostWysłany: Nie 31-07-2011, 20:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A czy "dopuszczalne" jest danie mniej niż dolara? Nie żebym była skąpa, ale jeśli zbyt często przyjdzie mi dawać dolarowy bakszysz, to może trochę za mocno obciążyć portfel. Śmiejąca się

Powrót do góry

Śpiący

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Koń
Pochwał: 1

PostWysłany: Nie 31-07-2011, 20:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Niepokorna to będzie przesada. Puszcza oko

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

dzidzia

PostWysłany: Nie 31-07-2011, 20:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie musisz dawać dolara. Pamiętaj, że w sklepie jak dasz im dolara oni wydadzą Ci raczej w swojej walucie. Przynajmniej mi tak zawsze wydawali. Możesz im dać bakszysz w ich walucie - funt egipski.

Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Nie 31-07-2011, 20:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja w ogóle nie miałam dolarów. Tylko euro na drogę i funty egipskie.

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Wypoczynek Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 2 z 6

Skocz do: