Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Egipt - planowanie, wybór miejsca i przygotowania do wyjazdu
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Wypoczynek
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Nie 04-09-2011, 19:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Udanych wakacji Niepokorna! Bardzo uśmiechnięta

Podpis Złośliwa
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Mart

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Czw 08-09-2011, 19:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

niepokorna napisała:
Mart a gdzie się wybierasz? Uśmiechnięta

Planuję dokładnie tam gdzie Ty. Bardzo szczęśliwa To chyba jedno z popularniejszych miejsc lotów w Egipcie? Tyle tylko że czekam na odpowiednią finansowo ofertę. Uśmiechnięta No i na terminy również. Uśmiechnięta
Powrót do góry

Diablica

PostWysłany: Czw 15-09-2011, 17:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja bym chętnie gdzieś się wybrałam, ale w tym roku to niemożliwe:( A mnie wiele nie trzeba do szcześcia- do walizki bikinii, krem do opalania, kapelusz słomkowy i coś na podrażnioną skórę
Powrót do góry

niepokorna

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Wąż
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Pon 19-09-2011, 10:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wróciliśmy 11 września, ale nie miałam czasu usiąść i napisać do Was (wszystko przez nagłą przeprowadzkę).

W Egipcie było cudownie. Przeżyłam fantastyczny tydzień i czułam się, jakbym żyła życiem kogoś innego, bo przecież moje życie nie jest takie bajkowe. Uśmiechnięta

Przygotowuję szczegółową relację ze zdjęciami, więc jak będę miała więcej czasu, zarzucę Wam lekturkę. Uśmiechnięta

Podpis Dla ciebie znajdę słońce nawet tam, gdzie nie ma nieba...
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies
Pochwał: 3

PostWysłany: Pon 19-09-2011, 21:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Czekam na relacje, bo my planujemy urlop na luty, też do Egiptu. Uśmiechnięta

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

dzidzia

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 2

PostWysłany: Wto 20-09-2011, 5:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja też czekam na relację, żeby móc poczuć się jakbym tam była znowu... Bardzo szczęśliwa

Podpis Dom-to tam gdzie,choćby pod gołym niebem, ludzie są razem
Powrót do góry

niepokorna

PostWysłany: Pią 11-05-2012, 18:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wróciłam!
Było wspaniale.

Hotel tradycyjnie - bajka.
Pogoda kapryśna jak na Egipt - dwa z siedmiu dni bardziej pochmurne, ale i tak ciepłe.

Z wycieczek wybraliśmy:
1. wyspa Utopia - snurkowanie na morzu, pobyt na wyspie, rejs bardzo przyjemnym statkiem. Jak najbardziej polecam.
2. Quady do wioski beduińskiej - średnio wypadło ze względu na organizację, widać było cięcie kosztów itd. ale i tak było całkiem nieźle. Czując niedosyt po tej wycieczce, dogadaliśmy się z przewodnikiem i dwa dni później pojechaliśmy z nim o 5 rano na przejażdżkę po pustyni. Wtedy było już o wiele ciekawiej dla nas, bo wyładowaliśmy swoją quadową energię (jechaliśmy we trojkę, więc było znacznie mniej ograniczeń niż przy większej grupie). Mieliśmy zobaczyć wschód słońca, ale nasz przewodnik zaspał. Uśmiechnięta Mimo to, niezapomniane przeżycie. Świetny sposób na wyłączenie myślenia o czymkolwiek - tylko piasek, wiatr we włosach i warkot silnika. Bardzo szczęśliwa
3. Do Luxoru nie pojechaliśmy, dopadło nas słodkie lenistwo. Zamiast tego nakupowaliśmy mnóstwo pamiątek. Uśmiechnięta

Wycieczki kupiliśmy w lokalnym biurze podróży. Porównując ceny wycieczek z cenami u rezydenta wyliczyliśmy, że zaoszczędziliśmy po 60 $ na osobę.

I tym razem nie dopadła nas zemsta Faraona. Złośliwa

Codziennie na swoim łóżku znajdowaliśmy cuda spod ręki naszego sprzątającego, Mohameda. Dostaliśmy nawet upominki od niego, żebyśmy mogli go wspominać.

Oczywiście podziwialiśmy przepiękne rafy, zarówno podczas snurkowania ze statku, jak i przy hotelu.

Kilka fotek:

I wschód słońca z samolotu:

Powrót do góry

EgzystencjalnyPaw

Pochwał: 1

PostWysłany: Sob 12-05-2012, 8:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Niepokorna dziękuję za pamięć, bo nie wiedziałam czy odpiszesz.
Cieszę się, że wyjazd Wam się podobał (to 2 raz, tak?).
Zdjęcia piękne, naprawdę, tylko pozazdrościć. Puszcza oko

Jakieś Twoje rady, co trzeba koniecznie zabrać ze sobą? Np. buty do chodzenia w morzu?
A co tam za pamiątki kupiłaś, tzn. co warto kupić?
Powrót do góry

niepokorna

PostWysłany: Sob 12-05-2012, 12:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

EgzystencjalnyPaw napisała:
Niepokorna dziękuję za pamięć, bo nie wiedziałam czy odpiszesz.
Cieszę się, że wyjazd Wam się podobał (to 2 raz, tak?).
Zdjęcia piękne, naprawdę, tylko pozazdrościć. Puszcza oko

Jakieś Twoje rady, co trzeba koniecznie zabrać ze sobą? Np. buty do chodzenia w morzu?
A co tam za pamiątki kupiłaś, tzn. co warto kupić?

Tak, to nasz 2 raz.
Koniecznie buty do chodzenia w morzu, przydadzą się też maski do snurkowania (co prawda można wypożyczyć, ale co swoje to swoje), strój kąpielowy, klapki pod prysznic. My mieliśmy też aparat wodny, żeby robić zdjęcia raf koralowych.
Nie zapomnijcie też o kremach i czymś łagodzącym po opalaniu (my smarowaliśmy się filtrem 30 i 50 i niestety mimo wszystko się "spaliliśmy", więc żel kojący bardzo się przydał). Ważne są też: nakrycie głowy (czapka, chustka, kapelusz itp.), okulary przeciwsłoneczne.
Jeśli zamierzacie wybrać się na quady przyda się arafatka (można kupić na miejscu za 2$, natomiast nasz przewodnik wypożyczał arafatki na czas jazdy).

Przydają się też drobne dolary na bakszysz. My w hotelu nie odczuliśmy konieczności ich dawania, jednak mimo wszystko zostawialiśmy np. dolara sprzątającemu lub dawaliśmy napiwek naszym ulubionym kelnerom. Natomiast poza hotelem już dało się odczuć bakszyszowanie. Szczególnie na lotnisku: najpierw ktoś zabiera ode mnie walizkę, którą sama mogłam zaprowadzić do celu, a później wyciąga rękę po bakszysz. Ale i tu tragedii nie ma, bo najwyżej nie dacie i zostaniecie uznani za skąpiradła. Bardzo szczęśliwa My nie zawsze dawaliśmy.

Jeśli chcecie kontaktować się z bliskimi w Polsce polecam kupić na miejscu starter Vodafone. Kosztuje kilka dolarów (w tym jest już kasa do wykorzystania), a połączenia są znacznie tańsze. Nie działa na telefonach z simlockiem.

Zwróćcie uwagę, gdzie kupujecie wizę. Po przylocie, na lotnisku dostaniecie do wypełnienia wnioski o wizę (trzeba wpisać: imię, nazwisko, narodowość, datę urodzenia, numer paszportu, nazwę hotelu), później z tym idziecie kupić wizę. Jeśli kupicie u pracownika biura podróży zapłacicie 18$ zamiast 15$. Niektóre biura podróży specjalnie kierują do swojego stanowiska po taką wizę.

W hotelu możecie usłyszeć, że trzeba włożyć do paszportu kilka dolarów, żeby dostać lepszy pokój. Nie wiem, jak w innych hotelach, ale u nas nie było takiej potrzeby. Zależało nam, żeby mieć pokój blisko naszych znajomych, powiedziano nam, że musimy dać 15$. Kilka osób tak zrobiło, nie wiem z jakim skutkiem. My trochę pożałowaliśmy i stwierdziliśmy, że najwyżej będziemy daleko od siebie. Dostaliśmy pokoje blisko siebie, z ładnym widokiem. Wszystko bez zarzutu.

Powrót do góry

EgzystencjalnyPaw

Pochwał: 1

PostWysłany: Sob 12-05-2012, 14:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziekuję Ci bardzo za wyczerpującą wypowiedź.
Nie ma to jak rady kogoś, kto już wie co i jak. Uśmiechnięta
Powrót do góry

Bakalia

PostWysłany: Pią 29-06-2012, 7:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

My się wybieramy do hotelu Sphinx do Hurghady - może ktoś był? Opowie co i jak? Dopiero zaczynamy planowanie ale na pewno przeczytam cały Nasz wątek Uśmiechnięta.
Powrót do góry

mirabelka1987

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Kot
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Pon 21-07-2014, 9:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Na zemstę faraona nie ma dobrej rady. Byłam w Egipcie 3 razy i nie za każdym zachorowałam. Zazwyczaj wynika ona ze złej higieny pracowników - raz hotelowi goście pochorowali się po grillu.
Jedno jest pewne - alkohol nas nie uchroni. Puszcza oko
Powrót do góry

mariolka555

PostWysłany: Sro 23-07-2014, 9:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Warto brać probiotyki. Chociaż... ja codziennie piłam alkohol, a jak jednego dnia nie wypiłam to akurat zachorowałam. Bardzo szczęśliwa
Powrót do góry

Marlenka_1998

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Sob 16-01-2016, 17:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja bym teraz nie pojechała do Egiptu...

Podpis Cześć ^^ Bardzo szczęśliwa jestem Marlena, mieszkam w Łodzi, 18 lat Uśmiechnięta
Powrót do góry

dudzia44

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Nie 05-02-2017, 12:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja parę lat temu byłam w Egipcie ale nie byłam zachwycona tym miejscem. Chyba drugi raz bym tam nie poleciała. Hotel też był nie za specjalny. W zupełności wolę Chorwację albo Grecję
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Wypoczynek Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 5 z 6

Skocz do: