Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Egipt - planowanie, wybór miejsca i przygotowania do wyjazdu
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Wypoczynek
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
niepokorna

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Wąż
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Nie 31-07-2011, 18:01    Temat postu: Egipt - planowanie, wybór miejsca i przygotowania do wyjazdu Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dziewczyny, chcemy pojechać we wrześniu na tygodniową wycieczkę. Chcielibyśmy pojechać do Egiptu, jednak mamy problem z wyborem miejsca. Opinie, które czytamy o hotelach (nawet tych pięciogwiazdkowych!) dość mocno odstraszają. Może któraś z Was była w Egipcie i mogłaby coś poradzić oraz ogólnie podzielić się wrażeniami? Uśmiechnięta

Podpis Dla ciebie znajdę słońce nawet tam, gdzie nie ma nieba...

Ostatnio zmieniony przez niepokorna dnia Nie 31-07-2011, 20:16, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Śpiący

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Koń
Pochwał: 1

PostWysłany: Nie 31-07-2011, 18:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zasadnicze pytanie - wypoczynek czy zwiedzanie ??
Ładniejsze rafy są w rejonie Sharm ale gorsze plaże . W Hurghadzie również są rafy ale nie tak piękne. Ale plaże są ładniejsze. Każde miejsce ma wady i zalety.

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

dzidzia

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 2

PostWysłany: Nie 31-07-2011, 18:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

niepokorna Byłam w Egipcie jakiś czas temu, dokładnie w Hurghadzie. Jak jedziesz tam to wybieraj hotele od 3 gwiazdek wzwyż bo u nich te gwiazdki trochę zaniżone.
Polecam opcję all inclusive, ja miałam i byłam bardzo zadowolona, picia i jedzenie przez cały dzień do wieczora pełno. I w hotelu i na plaży. Lepiej zapłacić za tą opcję, niż potem biegać po sklepach lub barach za jedzeniem i piciem bo drożej wychodzi.
Przed wyjazdem brałam tabletki z florą bakteryjną żeby mnie tam nie dopadła zemsta faraona.
Jak w sklepie chcesz kupić picie to tylko butelki plastikowe i myj nią nawet zęby. W wodzie z kranu tylko się kąpałam. I dzięki temu uniknęłam tej całej zemsty. Ale nawet jak Was dopadnie to w aptece sprzedają tabletki.

A jeśli mam dzielić się wrażeniami to EGIPT to najpiękniejsze miejsce i najlepsze moje wakacje. Morze czyste, plaże piękne, polecam rejs na wyspę Giftun.

Podpis Dom-to tam gdzie,choćby pod gołym niebem, ludzie są razem
Powrót do góry

Jowita
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 8

PostWysłany: Nie 31-07-2011, 18:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jeśli chcesz pozwiedzać, to raczej polecałabym statek wycieczkowy, czyli rejs po Nilu. Niby drożej, niż w hotelu, ale przynajmniej nie tłuczesz się cały dzień autokarem czy samochodem i nie płacisz dodatkowych pieniędzy, co może być suma sumarum bardziej kosztowne niż rejs 5 gwiazdkowym statkieml.
Jeśli chodzi Ci o samo leżenio-pływanio-opalanie, to wszystkie hotele w Afryce Płn. czy Turcji wyglądają mniej więcej tak samo i gdybym nie wiedziała gdzie jestem, to od samego rozglądania się dookoła, mogłabym nie odgadnąć państwa. Zasada jest prosta - poniżej 4 gwiazdek może być trochę brudno i kiepskie posiłki, a 4 i 5 - przyzwoicie.
Bardziej bym zwracała uwagę na to, w jakiej miejscowości leży hotel. Czy blisko miejsc, które chce zwiedzać, miejscowości, do których można jechać na zakupy i łażenie po knajpach, itp.

A, miałam się jeszcze podzielić wrażeniami. Gdyby nie to, że wybrałam ten rejs, to chyba nie byłabym zachwycona wycieczką. Egipt jest na swój sposób ciekawy, ale mnie nie zachwycił. Zdecydowanie wolę inne miejsca, np. Turcję. Puszcza oko

Podpis W zwierciadle widzę siebie – ale naprzeciwko.

Ostatnio zmieniony przez Jowita dnia Nie 31-07-2011, 18:35, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Nie 31-07-2011, 18:30    Temat postu: Re Egipt - co polecacie? Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

niepokorna napisała:
Opinie, które czytamy o hotelach (nawet tych pięciogwiazdkowych!) dość mocno odstraszają.

Ale dlaczego? Podejrzliwa
Ja byłam w Hurghadzie w 5* hotelu i standard był wysoki.

niepokorna napisała:
Może któraś z Was była w Egipcie i mogłaby coś poradzić oraz ogólnie podzielić się wrażeniami?

Ja byłam w listopadzie i było ok. 35 stopni w cieniu. We wrześniu może być bardzo gorąco, no ale co kto lubi. Puszcza oko

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

dzidzia

PostWysłany: Nie 31-07-2011, 18:32    Temat postu: Re Egipt - co polecacie? Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edzia napisała:
Ja byłam w listopadzie i było ok. 35 stopni w cieniu. We wrześniu może być bardzo gorąco, no ale co kto lubi. Puszcza oko

Ja byłam w lipcu, to dopiero był skwar. Bardzo szczęśliwa Nawet w nocy nie było czym oddychać.

Aha i miałam 3 i pół gwiazdki i nie narzekałam na standard, nawet nie trzeba było dawać dolarów w paszporcie przy meldunku i mieliśmy pokój z widokiem na morze.

Powrót do góry

Śpiący

PostWysłany: Nie 31-07-2011, 18:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Niepokorna jeśli wybierzesz miasto to wejdź na "holidaycheck" i poczytaj o hotelach. Jest też dobra strona wakacje.pl a na niej forum.wakacje.pl - możesz sporo się dowiedzieć.

Jeśli wybierzesz hotel to zobacz na satelitarnej mapie np googla jakie jest rozmieszczenie basenów i jak daleko od morza. To są szczegóły ale na stronach turoperatorów lekko oszukują - napiszą gady "plaża 200m od hotelu" ale nie dopisują że hotel od plaży dzieli ruchliwa ulica .

Zwracaj również uwagę na to czy są aquaparki w hotelu - jeśli tak tzn musisz się liczyć z większą ilością dzieci w hotelu.

Czytaj i pytaj a będziemy podpowiadać.

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

niepokorna

PostWysłany: Nie 31-07-2011, 18:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ponieważ jestem zielona, bo jest to nasz pierwszy wyjazd mam jeszcze kilka pytań:

1. Czy dobrze zrozumiałam, że do hotelu można wnosić własną wodę (czy obsługa nie ma nic przeciwko)?
2. Ile dolarów powinno się włożyć do paszportu?Uśmiechnięta
3 Jak jest z bakszyszem dla obsługi hotelu: ile powinno się dawać, w jaki sposób i jak często?

Powrót do góry

dzidzia

PostWysłany: Nie 31-07-2011, 19:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

1. Ja czasami wnosiłam wodę w plecaku tak aby nikt nie widział.
2. Co do dolarów w paszporcie, ludzie różnie wkładają. W Egipcie nie musiałam, ale w Tunezji dałam chyba 10 lub 15 euro nie pamiętam ale za to mogłam wybierać pokój jaki chciałam,
3. W hotelu tylko sprzątającym nasz pokój dawałam bakszysz, jakieś drobne, co drugi dzień, albo do ręki jak akurat sprzątał a ja wychodziłam z pokoju a jak nie to na stoliku.

Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Nie 31-07-2011, 19:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie rozumiem pierwszego pytania. Zakłopotana Jaką "własną" wodę? Przywiezioną z Polski? Podejrzliwa U nas akurat nikt nie sprawdzał, co kto wnosił do hotelu. Drugiego pytania też nie kumam. Śmiejąca się Jakie dolary, to naprawdę ludzie tak robią? Puszcza oko Nigdy w żadnym hotelu nie wkładałam do paszportu żadnych pieniędzy i nie widziałam, żeby ktoś tak robił.
Trzeci punkt - identycznie jak u Dzidzi - tylko sprzątającym co drugi dzień, zostawiałam na pościeli jakieś drobne.

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

dzidzia

PostWysłany: Nie 31-07-2011, 19:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Edziu Bardzo dużo turystów zostawia w paszportach pieniądze podczas zameldowania, ma to sprawić, że dostaniesz lepszy pokój, z lepszym widokiem, lepiej urządzony itp.

Co do wody to pewno chodzi o to, że kupioną gdzieś w sklepie.

Powrót do góry

niepokorna

PostWysłany: Nie 31-07-2011, 19:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dokładnie chodzi o wodę, którą kupilibyśmy w sklepie. Uśmiechnięta

Powrót do góry

dzidzia

PostWysłany: Nie 31-07-2011, 19:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

niepokorna napisała:
Dokładnie chodzi o wodę, którą kupilibyśmy w sklepie. Uśmiechnięta

Każdy na to inaczej patrzy, moi rodzice kiedyś w Turcji nie mogli wnosić a byli w hotelu 5*. Ja dmuchałabym na zimne i wnosiła w jakimiś plecaczku lub większej torbie.

Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Nie 31-07-2011, 19:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

dzidzia napisała:
Edziu Bardzo dużo turystów zostawia w paszportach pieniądze podczas zameldowania, ma to sprawić, że dostaniesz lepszy pokój, z lepszym widokiem, lepiej urządzony itp.

No właśnie ja o czymś takim słyszałam i czytałam na różnych forach też, ale nigdy nie spotkałam się z tym praktyce. Myślałam, że to jest trochę naciągane. Puszcza oko Pamiętam, że akurat w Egipcie siedzieliśmy grupą przy recepcji i recepcjonista od razu przynosił klucze do przydzielonego pokoju zanim jeszcze wziął od nas paszporty, więc włożenie tam czegokolwiek nic by nie dało. Złośliwa

Dołączone po 2 minutach 56 sekundach:

My w Hurgadzie byliśmy raz na zakupach w hipermarkecie. Wnieśliśmy wszystko normalnie w siatkach, chociaż akurat wody nie kupowaliśmy. Ta hotelowa była w porządku.

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Śpiący

PostWysłany: Nie 31-07-2011, 19:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

1. Dwa razy byłem w egiptowie i nie słyszałem żeby były z tym problemy - zakupy to normalka.
2. Nie dawaj żadnych dolców na dzień dobry - najpierw bierze się klucze i patrzy co dali . Z zamianką nie ma większych problemów - jak będą to wtedy dopiero można coś włożyć.
3. Napiwek można dać sprzątającemu na powitanie a później zależnie od tego jak się będzie starał.

Dołączone po 1 minucie:

NA zakupy wychodziłem prawie każdego dnia i w sharm i w hurghadzie i nikt nic nie mówił. Puszcza oko

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Wypoczynek Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6

Skocz do: