Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Egzema Dziecieca Pomocy
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Dzieci małe
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
AniaLor

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Pią 27-04-2007, 2:40    Temat postu: Egzema Dziecieca Pomocy Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Moj maly ma 4 miesiace i wydaje mi sie ze ma egzeme dziecieca. Jak sie objawia u niemowlaka zapalenie otopowe skory?
Moj maly ma bardzo czerwone i suche za uszami miedzy paluszkami przy raczkach, przy lokciach i podudziach a nawet troszke na brzuszku. Sa to takie zaczerwienione lekko plamy i skora jest w tych miejscach bardzo sucha. Czy to moze byc egzema? Jak sie objawia egzema?

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

ogarnieci.pl
Kasia

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Koza
Użytkownik zbanowany
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Pią 27-04-2007, 10:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

AniaLor, idź z dzieckiem do pediatry, najlepiej jeszcze dzisiaj. Moim zdaniem to może być AZS, ale expertem nie jestem.

Podpis Jeszcze 12 dni Bardzo szczęśliwa Bardzo szczęśliwa Bardzo szczęśliwa
Powrót do góry

wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 5

PostWysłany: Pią 27-04-2007, 10:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wynalezione:

Cytat:
Jest to powierzchniowy stan zapalny skóry. Choroba w postaci ostrej rozpoczyna się zwykle od obrzęku i zaczerwienienia, potem pojawiają się pęcherzyki i grudki, których następstwem są nadżerki i rozległe powierzchnie sączące, wydzielające przezroczysty płyn surowiczy. W konsekwencji powstają strupy, a potem następuje złuszczanie. Dołączyć się może wtórne zakażenie ropne (żółte, miodowe strupy, wydzielina ropna). Jeżeli choroba nie cofnie się w krótkim czasie, przechodzi w postać przewlekłą, chroniczną, charakteryzującą się zgrubieniem skóry i jej naciekiem - tzw. zliszajowaceniem. W przebiegu odmiany chronicznej mogą istnieć zaostrzenia. Chorobie towarzyszy silne swędzenie. Ustępuje bez śladu - nie pozostawia blizn. Zmiany te są charakterystyczne dla uczulenia kontaktowego, np. choroby zawodowe lub reakcje po środkach stosowanych miejscowo - wówczas najczęstszym umiejscowieniem zmian wypryskowych są grzbietowe powierzchnie dłoni i stóp.
Leczenie egzemy jest bardzo trudne. Wymaga wykrycia czynników powodujących wyprysk lub mu sprzyjających, by zastosować odczulanie. W przypadku niewykrycia czynnika uczulającego stosuje się odczulanie nieswoiste - środki odczulające ogólnie. Leczenie miejscowe, stosowane na skórę, przynosi jedynie bezpośrednią ulgę, nie likwiduje jednak przyczyny

Także lepiej pedź do lekarza, bo tylko on to może stwierdzic.
Powrót do góry

AniaLor

PostWysłany: Pią 27-04-2007, 13:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Bardzo wam dziekuje za odpowiedzi i zainteresowanie.

Ja mieszkam w Kanadzie a dostanie sie do pediatry bez umowionej wizyty jest po prostu niemozliwe, tutaj nie ma prywatnych klinik ani lekarzy. W ogole to jest syf bo dzwonilam do okolo 20 lekarzy i zaden pediatra nie bierze nowych pacjentow. Takze moim synkiem zajmuje sie moj ginekolog a on tez zajmusie sie dziecmi po urodzeniu. Jest to bardziej taki ogolny lekarz.
Wizyte u niego mam 11 Maja wczesniej sie do niego nie dostane. Poczekam jeszcze te 2 tygodnie. Mi sie wydaje ze to egzema tak mi powiedziala kolezanka pielegniarka. Z tego co opisalas wyzej to nic takego nie ma. Jonathanek ma raczej miejscami sucha skore i jet to zarozowione. Nic dowiem sie za dwa tygodnie. Nie moge nic znalezc na temat egzemy dzieciecej w internecie Smutna Moze znacie jakies strony?
Powrót do góry

wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 27-04-2007, 13:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wygrzebałam:
Cytat:

Atopowe zapalenie skóry (świerzbiączka, egzema)
Lekarz medycyny Agnieszka BILSKA, Konsultacja: dr Piotr Albrecht2004-05-01, ostatnia aktualizacja 2003-02-18 18:20
Alergiczne zapalenie skóry, które pojawia się często wraz z uczuleniem na pokarmy, astmą czy katarem siennym.
U niemowląt zaczyna się łuszczącą wysypką na zaczerwienionych policzkach, która stopniowo obejmuje całą buzię, przechodzi w zgięcia łokci i kolan, pod pachy. Skóra bardzo swędzi, dziecko stale się drapie, jest niespokojne, nie śpi.

U starszych dzieci na rączkach, nóżkach i pośladkach tworzą się suche, owalne zgrubienia skóry. Dotknięte chorobą miejsca są zaczerwienione, łuszczą się i przede wszystkim dotkliwie swędzą, szczególnie w nocy.

Drapiąc się, dziecko często zakaża sobie skórę. Z ranek sączy się wtedy limfa lub ropa, dziecko może dostać gorączki. U wielu maluchów swędzenie nasila się pod wpływem emocji lub stresów.

Leczenie zapalenia skóry polega na:

wykluczeniu z diety bądź z otoczenia alergenu, który je wywołuje;

łagodzeniu zmian skórnych.

Dziecko należy kąpać raz lub dwa razy w tygodniu w wodzie z dodatkiem oliwki. Lekarz przepisuje na suchą skórę maści lub kremy. Nie należy stosować żadnych maści na własną rękę, gdyż może to nieodwracalnie uszkodzić wrażliwą skórę.

Dziecko powinno nosić bieliznę wyłącznie bawełnianą, zawsze dokładnie wypłukaną. Trzeba malcowi krótko przycinać paznokcie, a na noc wkładać bawełniane rękawiczki, żeby drapanie nie uszkadzało skóry. Aby złagodzić męczące swędzenie, lekarz może zapisać tabletki czy czopki. Leczenie wymaga od rodziców dużej cierpliwości. Z czasem choroba zazwyczaj wygasa.

Jeszcze to:

egzema

leczenie
Powrót do góry

AniaLor

PostWysłany: Pią 27-04-2007, 15:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Bardzo Ci dziekuje Uśmiechnięta
Powrót do góry

Paula
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Małpa
Pochwał: 1

PostWysłany: Pią 27-04-2007, 22:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mieszkam w UK. Moja coreczka ma egzeme, czyli atopowe zapalenie skory. Wszystko zaczelo sie gdy miala trzy tygodnie. Mialam tutaj rozne przejscia z lekarzami i health visitor. Na wizyte u pediatry czekalismy niemal 3 miesiace. Jedne co przepisywali to masci do smarowania, emolienty i sterydy oraz syrop na uspokojenie (zeby mala sie nie drapala). Zadnej diety, zmiany mleka. Dopiero po wizycie u alergologa w Polsce zrobiono nam testy, dostalam leki przeciwalergiczne. Wczesniej przeszlam na Nutramigen (specjalne mleko dla dzieci z alergia). Jest lepiej. Nie chce zapeszyc. W razie pytan chetnie pomoge.
Powrót do góry

agaat

Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 2

PostWysłany: Pią 27-04-2007, 22:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

AniaLor najważniejsze to nie zamartwiać się - moim zdaniem to wcale nie musi być egzema - może dziecko jest na coś uczulone. Poczekaj spokojnie. Lekarz oceni.
Powrót do góry

Barbi

Zodiak: Panna
Pochwał: 1

PostWysłany: Sob 28-04-2007, 0:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Tez mi sie tak wydaje,poczekaj. U takiego malenstwa wszystko jest mozliwe.Zmiana proszku,pudru,kremu.Nie mam dzieci ale mam egzeme,to nie do konca to samo co AZS.
Powrót do góry

AniaLor

PostWysłany: Sob 28-04-2007, 2:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Tak, poczekam do wizyty zanim bede panikowac. Ogladalam zdjecia dzieci z Atopowym Zapaleniem Skory i to wcale nie wyglada tak jak ma moj malutki

Dzieki za odpowiedzi.

Ania
Powrót do góry

AniaLor

PostWysłany: Sro 02-05-2007, 19:10    Temat postu: Lojotkowe zapalenie skory u dziecka 4 miesiace Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Lekaz stwierdzil ze maly ma lojotkowe zapalenie skory i troche egzeme czy wy macie jakes doswaidczenia z tym czyms?
Powrót do góry

wiki
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sro 02-05-2007, 20:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja wiem tyle,zeby nie maczac sie za długo w odzie i nie jeść za dużo czekolady i jedzenia na occie.
Powrót do góry

AniaLor

PostWysłany: Czw 10-05-2007, 16:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Witam wszystkich. Moj synek ma jednak egzeme. Czy znacie jakies sposoby lub kremy jakies co wam pomoglo. Prosze opowiedzcie jak walczylyscie z tym. Co waszym dziecia pomoglo a co szkodzilo.

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi z gory.

Ania
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 10

PostWysłany: Czw 10-05-2007, 16:43    Temat postu: Re: Egzema Dziecieca Pomocy Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Drugi raz cię upominam. Nie spamuj! Sama ten temat tutaj założyłaś. Przewraca oczami

AniaLor napisała:
Moj maly ma 4 miesiace i wydaje mi sie ze ma egzeme dziecieca. Jak sie objawia u niemowlaka zapalenie otopowe skory?
Moj maly ma bardzo czerwone i suche za uszami miedzy paluszkami przy raczkach, przy lokciach i podudziach a nawet troszke na brzuszku. Sa to takie zaczerwienione lekko plamy i skora jest w tych miejscach bardzo sucha. Czy to moze byc egzema? Jak sie objawia egzema?

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi.

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

AniaLor

PostWysłany: Czw 10-05-2007, 17:03    Temat postu: do evfrell Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie ropzumie o co ci chodzi mowiac ze drugi raz ,mnie upominasz...
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Dzieci małe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: